[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Wszystko o silnikach benzynowych
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: michal.k »

Witam,
dziś pojechałem moim tolkiem 1.8 b+g w tras. Dwa razy przegoniłem go po ładnej prostej 140km/h po przejechaniu ok 20km, zaczął piszczeć głośnik gdzieś w za zegarami, po wyłączeniu silnika przestał ale po paru km znów zaczął piszczeć. Sprawdzałem i wszystko było ok! Zero nie kontrolowanych wycieków, olej na ciepłym silniku sprawdzałem czy w ogóle jest i był, chłodniczego było trochę ponad max. Jak auto przestygneło na odkręconym korku zbiornika z płynem chłodniczym, po przejechaniu 20km znów zaczął piszczeć! Teraz jechałem ok 10km auto się nagrzało i nie piszczało, jutro sprawdzę dokładnie poziom oleju i odłączę akumulator może się coś to da. Co to może być??
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: szymekgd »

Kontrolka zadna nie swieci?
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: michal.k »

nic nie świeci, wszystkie płyny ok, żadnych wycieków!!!
Pikało przez całą droge.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: migacz1981 »

A benzyne masz?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: szymekgd »

migacz1981, a to normlany objaw braku paliwa? Pytam sie, bo kiedys wysuszylem bak, auto stanelo, ale nic nie pikalo :(
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: migacz1981 »

W 1M gdzieś tutaj na forum czytałem że jak się zbliżasz do rezerwy to jest sygnał dzwiękowy a kolega ma autko zagazowane
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2011, 21:48 przez migacz1981, łącznie zmieniany 1 raz.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: szymekgd »

Ale piszczy czy piknie, u mnie w momencie zapalenia sie kontrolki rezerwy jest krotki pik.
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: michal.k »

W aucie miałem ok 15l, przejechałem na tym ok 50km (delikatna jazda), i jak zamontowałem gaz od tamtej pory jest tylko przepalany przy uruchamianiu.
Piszczy mi cały czas jest to bardzo wku.... (piiiiik-odstęp-piiiiik i tak cały czas bez końca, wyłączę silnik i włączę wszystko ok jest ale na jakąś minute potem od nowa) :P
Na chwilę obecną mam spokój z tym objawem ale auto się nagrzewa nie dostaje po wygarach ostro (jeżdżę do 80km/h)
Awatar użytkownika
lukasz578
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:36

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: lukasz578 »

Fakt te piszczenie na rezerwie jest strasznie denerwujące .. a co do problemu jechałem kumpla peguotem 307 1.6 jego ojciec ma zakład z gazem najlepszy spec . w naszym rejonie od zakładania gazu :) i jechałem tym 307 na gazie do poznania co spostrzegłem w trasie zaczynało ubywać benzy i mówię do kumpla ty a co na benzynie jedziemy ? a on odpowiedział że jego ojciec mówił ten spec od gazu ze podczas trasy jest taki śmieszny objaw ze ubywa ci niby benzyny i włącza się kontrolka ..zjechałem zatrzymałem się benzyny miałem na rezerwie zgasiłem tego peżocika zapaliłem ponownie i kontrolka od benzyny wróciła s powrotem na swoje miejsce :) jaja ...ale to czysta elektronika to samo mam w tolku spostrzegłem :)
Także spokojnie o ile to to .....
Może być ten dziwie od ciśnienia oleju miałem tak w golfie 3 1.8 olej jak się rozgrzał fest to robił się rzadki i nie trzymał ciśnienia ale u Ciebie to raczej na 90 % nie to
Kiero
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1L] Ciągłe pikanie głośnika za zegarami

Post autor: michal.k »

Byłem u mechanika padło podejrzenie na czujnik ciśnienia oleju z boku silnika (delikatnie mokry w oleju), przy okazji odkryłem że czujnik przy filtrze jest w ogóle nie podłączony, ale nic nie stuka jak na razie bo go podłączyłem.
ODPOWIEDZ