[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Danielek. »

Mam podobny problem z odpaleniem zimnego silnika po nocy,kilka stron wcześniej wyczytałem że pomaga wymiana czujnika płynu chłodzącego.
Czy jest ktoś w stanie podać mi jego nr dla silnika 1.8 20v AGN oraz napisać gdzie go mniej więcej szukać?
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: misiekbig »

Wymieniałem czujnik jakiś czas temu ale nie pamietam numeru.
Z tego co pamiętam to czujnik jest po prawej stronie patrząc od przodu na wężu wodnym, czteropinowy zielony. Daje sygnał na licznik i do kompa.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Danielek. »

misiekbig, Poprawiło się po wymianie?
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: misiekbig »

Nie miałem problemów z odpalaniem a ze wskaznikiem temp. nowy czujnik po 2 dniach wylądował w garażu bo to nie jego wina, a do auta wrócił stary również dobry.
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: harican »

Rozwiązałem mój problem z odpalaniem opisywany kilka postów wcześniej, otóż winnym okazał się czteropinowy czujnik temperatury wody. W vag-u na zimnym silniku czujnik pokazywał -20°C a na rozgrzanym temperatura dochodziła max. do 33°C w czasie gdy wskazówka licznika wskazywała 90°C 8-)
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Romano »

Witam Pany,
Mam od pewnego czasu problem z odpalaniem tolka przy rozgrzanym silniku, który coraz częściej się powtarza. Otóż problem polega na tym, że gdy silnik ma temperaturę 90 stopni i wyłączę silnik to po jakiś 2 minutach już go nie zapalę. Wczoraj zdarzyło mi się to 2 razy, raz udało się zapalić po 50 minutach gdy temperatura spadła do 70 stopni a drugi raz gdy spadła poniżej 50 stopni (już zamawiałem lawete). Czy może ktoś miał podobny problem? Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
nexa
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:53

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: nexa »

Romano,

Toledo Club Polska Strona Główna » Dział Techniczny » Diesel » Problemy przy odpalaniu / Nie odpala
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: szymekgd »

nexa, myślisz,że w benzynie jest tak samo jak w dieslu? ;)
Michal
Awatar użytkownika
nexa
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:53

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: nexa »

szymekgd, Raczej nie. Chciałem dyskretnie naświetlić wątek, w którym Romano napisał.
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Bartosz_n »

Romano,
Kiedyś miałem podobny problem tylko, że w podciwym Polonezie na wielopunkcie :-)
Winny był rozrusznik a dokładniej mówiąc komutator . Gdy silnik był ciepły to jednocześnie także podgrzewała się obudowa rozrusznika . Ciepło sprawiało, że wirnik nie mógł się obrócić gdyż zakleszczał się w obudowie . ale to było w autach z lat 90 ;-)


Jak odepniesz czujnik temperatury to odpadli normalnie ?? Czy nadal są problemy ?
ODPOWIEDZ