Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
ArekRMI
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2014, 20:43
Auto: Toledo II
Model: 1.6 16v BCB LPG
Skąd?: Mielec

Problem z odpaleniem

Post autor: ArekRMI »

Ja jeszcze raz z tym samym problemem. Ten błąd o którym pisałem wyżej czyli: 17563 - Manifold Pressure Sensor (G71): Short to B+ po jego skasowaniu znikł, teraz nie ma już zadnego błędu, a samochód dalej ma problemy z odpaleniem. Sytuacja wygląda tak że odpali ale jak chce ruszyć to gaśnie i później odpali tylko przy użyciu pedału gazu za 2-3 razem. Zauważyłem też, że spalanie wzrosło i auto stało się troszkę mułowate. W tamtym roku wymieniałem czujnik temperatury(G62) na nowy oryginalny z ASO. Co możecie mi o takim zachowaniu powiedzieć?
plum
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 19 lip 2011, 15:54
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Gdańsk

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: plum »

Miałem identyczną sytuację. Problemy z odpaleniem, auto dusiło się, falowały obroty. Po tym jak auto zgasło nie dało się go odpalić bez wciskania pedału gazu. Oryginalny czujnik temp kupiony w Aso pomógł ale po około pół roku problem się powtórzył. Znowu kupiłem oryginał i ok pół roku spokoju. Następnie zażenowany słabą jakością oryginalnych części, kupiłem najtańszy czujnik za 30 zeta i od roku jest spokoju. Zrób tak samo, 30 zł to żaden wydatek a może pomóc. Pozdrawiam
koz17
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2015, 16:10
Auto: Seat Toledo II
Model: 1.6 16v BCB
Skąd?: Lublin

Problem z odpaleniem

Post autor: koz17 »

Witam :)

Podepnę się pod temat: problem polega na tym, że nie raz mój Tolek ciężko zapala :( zazwyczaj odpala momentalnie, ale czasem musi przekręcić 1-2 razy, zdarza się to najczęściej jak jeżdżę po mieści i często odpalam silnik. Jak już odpali to chodzi normalnie, nie ma żadnych problemów później, tylko odpala ciężko... wymiana świec nic nie pomogła, padła mi pompa (tzn. zawiesiła i przez pół godziny męczyłem się o północy na myjni, żeby odpalić, ale jakoś się udało :) ) pompa wymieniona, ale problem pozostał, myślałem, że już mam ogólnie słaby akumulator, ale wymiana nic nie pomogła :( 2-3 razy zapaliła mi się kontrolka ładowania, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko jest ok :) miałem też ten problem, że czasem jak jechałem to w czasie jazdy obroty mi spadały tak jakby silnik gasł, ale momentalnie podskakiwały (coś w stylu odpalenia na pych :P ), ale zalałem do baku VPS, żeby przeczyścić cały układ paliwowy i już ten problem zniknął :) pozostaje tylko ten problem z odpalaniem, tak jakby paliwo mu czasem nie dochodziło... ktoś miał podobny problem? teraz nagrywam jak samochód odpala i próbuje go przyłapać jak to znowu wystąpi to wtedy bym wrzucił jakoś filmik :)

Z góry dziękuję za pomoc :)
And_rew90
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:34
Auto: Seat Toledo 1
Model: 1.6 SE
Skąd?: Warszawa

Re: [1L] Nie chce odpalać

Post autor: And_rew90 »

Witam
Jako początkujący i dopiero uczący się proszę o wyrozumiałość
mam Toledo 1.6 I SE w skrócie mam go jakieś dwa tygodnie, jechałem nim raz od wcześniejszego właściciela i zapaliła mi się rezerwa. Nie tankowałem go
Wymieniłem świece i kable zapłonowe na nowo i podłączyłem radio bo nie miał
dodatkowo z tego co miał do zrobienia to wymiana czy zespawanie środkowego tłumika( tego nie zrobiłem )
jak go odprowadziłem pod blok od tamtej pory nim nie jeździłem, wczoraj chciałem zapalić to już miał problem, a za drugim razem już nie zapalił.
Jak przekręcam stacyjkę zapala się kontrolka akumulatora i miga kontrolka oleju silnikowego. Dzisiaj desperacko dolałem 5 l benzyny i sytuacja jest taka sama.
z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: irocket »

Po przekręceniu zapłonu zawsze zapala się kontrolka akumulatora i miga kontrolka oleju dopóki nie odpalisz silnika. Sprawdziłbym to, co ruszałeś, czy aby na pewno jest dobrze wszystko. Filtr paliwa też można by wymienić przy okazji i nie zostawiać na rezerwie ;)
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: szymlis »

Akumulator sprawdzałeś??
Ja miałem lipny akumulator jak kupiłem swojego i po dniu stania już było krucho z odpalaniem. Obczaj jeszcze cewke (moduł zapłonowy) bo mi padł 2 razy w ciągu roku kiedyś w 1.6
And_rew90
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:34
Auto: Seat Toledo 1
Model: 1.6 SE
Skąd?: Warszawa

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: And_rew90 »

dokańczając,
kostka w stacyjce była zużyta, stąd był ten problem.
Michcio11
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2018, 20:47
Auto: toledo
Model: ABF
Skąd?: Jelenia Góra

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Michcio11 »

podepnę sie pod wątek pacjęt ABF 2.0 16v odpala nie reaguje na gaz i po chwili gaśnie z szarpaniem a czasem jest tak że juz ma zgasnąć i jeszcze trochę pochodzi i gaśnie gdzie szukac przyczyny. a jeszcze dodam że na plaku działa
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Bartek26 »

pompa paliwa?przeplywka?bledy w kompie sa?
Skill.... You can't buy it ....
ODPOWIEDZ