[1M] Szarpanie podczas jazdy

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
goral987
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2016, 19:27
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6
Skąd?: Kutno

Re: [1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: goral987 »

Witam wszystkich. Dopisuje sie bo mam podobny problem. Posiadam Toledo 2000r 1.6 sr benzyna. Dzisiaj podczas jazdy po miescie autko dwa razy mi zgaslo za bardzo nie wiedzialem o co chodzi ale szczerze mowiac to olalem. Lecz pozniej podczas jazdy trasa auto zaczelo szarpac na kazdym biegu tak jakby stracilo moc czy dlawilo sie paliwem. Po dluzszej przerwie 2-3 godziny gdy auto ostyglo i wracalem od dziewczyny dany problem ustal, zauwazylem ze dzieje sie tak tylko gdy auto jest rozgrzane i osiagnie 90 stopni wczesniej problem sie nie pojawia. Co moze byc przyczyna??? Prosze kolegow o jakas podpowiedź
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: DzieX »

Uszkodzony czujnik temperatury cieczy.
goral987
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2016, 19:27
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6
Skąd?: Kutno

Re: [1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: goral987 »

DzieX pisze:Uszkodzony czujnik temperatury cieczy.

A jezeli moge zapytac to czemu tak uwazasz. Temp pokazuje mi 90 stopni choc nie wiem czy to ma na to wplyw. A i czy to jest droga i trudna wymiana i gdzie on sie znajduje
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: [1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: DzieX »

To co pokazuje na liczniku to jedno. Sprawdź vagiem bloki pomiarowe silnika. Nie pamiętam już numeru ale w google znajdziesz.
goral987
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2016, 19:27
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6
Skąd?: Kutno

Re: [1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: goral987 »

DzieX pisze:To co pokazuje na liczniku to jedno. Sprawdź vagiem bloki pomiarowe silnika. Nie pamiętam już numeru ale w google znajdziesz.

Szczerze mowiac kolego to jestem w tym zielony i za bardzo nie wiem o co chodzi
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: HQ-Automotive »

A czy odczuwasz wtedy również spadek mocy? Bo jeżeli szarpie na każdym biegu to albo jak radzą Przedmówcy: uszkodzony czujnik temperatury cieczy, ale skontroluj świece oraz czy nie masz zapowietrzonego układu, na pewno nie zaszkodzi tego zbadać.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
Mira
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2017, 05:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Kutno

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Mira »

Witam, również u mnie występuje podobny problem. Dokładnie jest to Toledo II 1.8 20V AGN, w momencie gdy jest on nierozgrzany nie występują żadne problemy, jeździ się bardzo przyjemnie. Po rozgrzaniu silnika (nie w momencie gdy złapie temperaturę) zaczyna wariować. Szarpie, nie reaguje na pedał gazu, szarpie również w momencie gdy dodaje lub odejmuje gazu. Po podłączeniu pod komputer występuje błąd TPS-u. Również w momencie gdy zacznie szarpać nie działa tempomat. Po skalowaniu błędów i odpaleniu go ponownie (gdy chwile się zaczęła) znów jeździ normalnie przez jakiś czas, działa tempomat, dopóki się nie nagrzeje wtedy znów to samo i te same błędy. Przepustnica była czyszczona, odma również. Czy może to być przepustnica do wymiany czy najpierw gdzie indziej należałoby szukać usterki?
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: haszczu »

Mira a jak przepływomierz? Spróbuj odpiąć na rozgrzanym i się przejedź
Mira
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2017, 05:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Kutno

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Mira »

Dzięki za radę. Będę kombinować i dam znać na bieżąco, bo przepływomierza nie próbowaliśmy odpinać. Warto spróbować wszystkiego tym bardziej, że nie ma innych problemów ze spalaniem, odpaleniem, nie gaśnie itd.
Mira
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2017, 05:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Kutno

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Mira »

Dzisiaj rano było zrobione ok 20 km, gdzie prawdopodobnie powinien się rozgrzać nie działo się nic..zero szaepania, zero błędów. Od wczoraj nie było nic przy nim robione..jedyne co się zmieniło to temperatura na dworze :/ dzisiaj będę znów na noc jechała nim do pracy więc wtedy zobaczymy czy "magicznie" problem zniknął czy nadal będzie wariował..
ODPOWIEDZ