[1M] Szarpanie podczas jazdy

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: remiq »

Przypuszczam, że czujnik temperatury płynu chłodzącego. ECU ciągle "myśli", że jest zimny i dostaje zbyt bogatą mieszankę, a wtedy nie przepala całego paliwa, żłopie więcej, nierówno chodzi itp. Można spróbować poodpinać kolejno czujniki temperatury (niebieski), sondę lambda, czujnik położenia przepustnicy/przepływkę (zależnie od silnika) i sprawdzić, czy coś się zmienia. Jeśli przy którymś będzie bez różnicy, to przypuszczalnie będzie to. Może też być kwestia zapłonu.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Daniel.20.wroc
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:55

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Daniel.20.wroc »

ja wymienilem u siebie czujnik temperatury i nic stawial bym na sonde lambde ale nie wiem na 100%
Na Stare Lata Kupie Fiata:D:D:D
blazo88

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: blazo88 »

trochę czasu nie wchodziłem na forum i od razu mowie że przez tydzień samochód jeździł normalnie a później znowu się zaczęło to samo o czym już wcześniej pisałem. co do sondy lambda to poprzedni właściciel wywalił ją z auta wraz z katalizatorem (gościu chyba się spieszył bo kable od sondy zwisają z samochodu) ale wracając do tematu to moje podejrzenia padają na wtryskiwacz albo pompę paliwa to najpoważniejsi kandydaci ale jest jeszcze paru
czyli temat znowu powrócił
a i jeszcze jedno zakupiłem tamto urządzenie z allegro ale jeszcze nie testowałem i moje pytanie brzmi gdzie znajduje się złącze żeby to podłączyć
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: remiq »

Złącze znajduje się pod zaślepką obok włącznika świateł, pod zaślepką przy lewarku zmiany biegów, albo w tablicy bezpieczników, ale u Ciebie raczej jedno z pierwszych 2.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
blazo88

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: blazo88 »

wielkie dzięki. jak zdziałam coś w sprawie tolka to napisze
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: michal.k »

witam, mój tolek ma czasem małe spadki mocy w trakcie jazdy, szarpie go bardzo lekko a potem jest ok. Na biegu jałowym chodzi poniżej 1k ale po 10-15 sekundach zaczynają spadać i falować obroty. Świece 3-diodowe ok, przewody kopułka prawdopodobnie też, palić dużo nie pali benzyny. Co to może być, bo przeczytałem forum ale konkretnej odpowiedzi nie ma w tej sprawie.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Szymek08 »

Kumpel miał podobne objawy w Audi A3 1.6 i przeczyszczenie przepustnicy załatwiło problem, można jeszcze do tego dołożyć awarie silniczka krokowego
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

Zimny silnik+benzyna+>2000obr/min=3 tłoki

Post autor: michal.k »

Zakładam nowy temat bo nie mogę znaleźć nic podobnego.
Na zimnym silniku przy starcie do 2000obr auto ma w miare normalne obroty jak go przegazować powyżej 2000 to zaczyna działać na 3 cylindry(takie moje wnioski). Auto do 2000 normalnie w miarę jedzie ale... trzeba cały czas przyśpieszać po jak trzymam na jednym poziomie pedał gazu to szarpie nim. A co najciekawsze na lpg nie ma żadnych objawów zapie.. aż miło. Wymieniłem czujnik przy trójniku bo był zardzewiały niby się coś poprawiło ale dalej to samo jest. Co to może być
Jacek6804
Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 3,2 V6 BUB
Skąd?: Złotopole

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Jacek6804 »

nie znam sie jak tam jest, ale wydaje sie tak jak by paliwo było pompowane wtryskiem od przyspieszenia, a tym normalnym nie, jak np w skuterach dysza sie zapcha wolnych obrotow to też tak jest. posprawdzaj kable przy wtrysku.
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[1M] Szarpanie podczas jazdy

Post autor: lukogi »

jak tylko na benzynie i nie garazujesz samochodu to mozliwe ze benzynka lipna
ODPOWIEDZ