Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Gaśnie silnik przy niskim poziomie paliwa

Wszystko o silnikach benzynowych
suhhar

[1M] Gaśnie silnik przy niskim poziomie paliwa

Post autor: suhhar »

w 1.6 jest pod autem chyba od strony kierowcy, jest tam zapiety na taka smieszna klamre ciezko ja odpiac.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Gaśnie silnik przy niskim poziomie paliwa

Post autor: Danielek. »

W moim 1.8 20V filtr jest przy prawym tylnym kołem.
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[1M] Gaśnie silnik przy niskim poziomie paliwa

Post autor: CandyCane »

Dzięki. Jak się zrobi sucho na polu to sobie go podniosę i może znajde.
Wrzucę nowy, choć marnie to widzę że rozwiąże problem.
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[1M] Gaśnie silnik przy niskim poziomie paliwa

Post autor: Hubert »

Filtr paliwa jest z prawej strony (tył).
Na wyjęcie filtra jest "patent", trzeba wcisnąć "zatrzask", dobrze jet tez użyć preparatu typu WD40.
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

Re: [1M] Gaśnie silnik przy niskim poziomie paliwa

Post autor: asteriks »

Cześć, odkopię trochę temat bo mam pytanie do osób, które spotkały się z tym problemem. Czy to gaśnięcie występuje ciągle/często przy niskim poziomie paliwa? Czy może sporadycznie mimo niskiego stanu?

Wydaje mi się, że mam podobny problem. Dzisiaj podczas jazdy do pracy po około 25 km od domu zauważyłem że silnik przestał reagować na pedał przyspieszenia(prędkość ok. 105-110km/h, temperatura zew. 0.5 st, silnik dawno 90st, poziom paliwa miedzy 1 a 2 kreską, prosta, równa droga, delikatnie z górki). Chwilę poruszałem gazem, brak reakcji, więc wcisnąłem sprzęgło i zgasł. Zjechałem na zatoczkę autobusową. Normalnie zapalił, nie przerywał ani nie szarpał i odjechałem jakby nigdy nic kolejne 25 km i zatankowałem 21 litrów - wskazówka równo w połowie.

Dodam że pierwszy raz zdarzyło mi się to w takiej skali, ale jakiś 2 miesiące temu miałem podobny przypadek, zauważyłem, że silnik chwilowo nie reaguje na gaz, ale po wciśnięciu sprzęgła i dodaniu gazu nagle zaskoczył z obrotami. Wtedy wymieniłem filtr paliwa.

Podepnę pod kompa jak będę miał taką możliwość. W jaki sposób zdjąć kanapę aby dostać się do pompy w razie czego? Co jeszcze mogło być przyczyną takiego zachowania?
Obrazek
Sowa
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:27
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V + LPG
Skąd?: Szczecin

[1M] Gaśnie silnik przy niskim poziomie paliwa

Post autor: Sowa »

I jak, udało się rozwiązać problem?
asteriks
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 12 gru 2015, 20:35
Auto: Toledo 1M 2001r.
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Kielce

[1M] Gaśnie silnik przy niskim poziomie paliwa

Post autor: asteriks »

U mnie w kompie pokazało tylko błąd egr. Jeszce raz miałem chyba w marcu sytuację że odcięło na 2-3 sekundy i po chwili wróciło do normy. W międzyczasie wyczyściłem przepustnicę bo była zasyfiona. Ale co do problemu to nie wiem czy dalej występuje bo nie ma reguły kiedy wystąpi.
Obrazek
ODPOWIEDZ