Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Sonda lambda

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

trzeba było odpiąć akumulator jak to zrobiłeś to nic sie nie powinno stać, jeśli chcesz go zresetować odepnij akumulator przekręć kluczyk raz tak by ci sie lampki zaswieciły i zepnij plus z minusem wtedy sie zresetuje odlacz je cofnij kluczyk i podlacz akumulator.
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Sonda lambda

Post autor: jkkono »

no dzieki jason akumulator byl odpiety , sprobuje lekko przeczyscic przeplywke moze pomoze , a moze wiesz jAK SPRAWDZIC PRZEPLYWKE CZY JEST OK ?
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

tylko pod VAGIEM nie wiem jak tam u ciebie ceny sa w wawie ok 100zł podpiecie pod kompa i sprawdzenie wszystkiego. poczysc filtr powietrza sprawdz filtr paliwa swiece kable, po za tym jest zima wiec spalanie i tak jest zawsze wieksze, nawet sluchajac glosno muzyki czy majac wlaczone grzanie tylnej szyby itp bajery to obciaza silnik co za tym idzie tez i wieksze spalanie, moze to i dziwne ale w poprzednim samochodzie xsara kombi jak sluchałem glosno muzyki kiedy potrzebował duzo pradu (sub wzmacniacz itp) to mi w miesscie palil o 0.5l wiecej to realne nie z komputera spalanie.tu w tolku mam seryjne naglosnienie wiec pradu za duzo nie potrzebuje:D:)
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Sonda lambda

Post autor: jkkono »

No tak niestety tytaj ( dokladnie walia poludniowa ) to wielkiej zimy nie ma ale jest duza wilgotnosc powietrza , duzo gorek pagorkow i jezdze glownie na krotkich odcinkach i dosc duzo samochow chodzi na wolnych obrotach ( mowi sie ze ze 1-1.5 /h) , wiec moze troche panikuje ale przed wymiana sprzegla jakos nie zauwazlem spalania a tarez licze i na 10 litrach robie 60-70 km > A wracajac do VAG to wciaz mam wspomnienai z polski ze serwis to tani nie jest wiec staram sie unikac , chociaz slyszalem ze tutaj w serwisach est kompletnie inaczej niz w polsce tzn traktuje cie normalnie , nie zdrieraja ale to tylko slyszalem wiec nie wiem na pewno a pozatym serwis seata jest oloko 30 km odemnie . dzieki jason jeszcze raz milej niedzieli !!!
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie spalania jak jeżdzisz na krótkich odcinkach sporo nierównego terenu to samochód sie nie zdola dogrzac do optymalnej temperatury i wtedy jak jest zimny to sporo pali ja jak dojezdzałem do pracy 5km to mi palił ok 14L i wiecej w przeliczeniu na 100km wiec porzuciłem tę opcje i sie do komunikacji przesiadłem w polsce w serwisie podlączenie pod kompa i szczytanie bledów to koszt 100-150zł warszawa ASO wiesz ten samochod staje sie ekonomiczny dopiero przy dluzszych trasach kiedy sie nagrzeje jedziesz plynnie itp, moze zmien styl jazdy szybko zmieniaj biegi staraj sie nie jezdzic dlugo na niskim biegu typu 2-3 ja jezdze tak do 3 tys szybko ruszam i szybko zmieniam biegi aby przy zmianie nie spadly obroty po nizej 2 tys znow do 3 i zmiana itp, wiadomo ze nei zawsze sie tak da, wtedy mi spadlo troszke spalanie. wiesz ten silnik moment dopiero maksymalny ma przy 4400 a moc maksymalna przy 6200:) ale jezdzic tak wysoko to tez i pewnie wysokie spalanie:)
jkkono
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:22
Auto: -
Model: -
Skąd?: Londyn

[1M] Sonda lambda

Post autor: jkkono »

Przedewszystkim dzieki janson za szczerosc ,bo wielu o spalaniu w swoich samochoach pisze "cuda panie cuda " poszukalem w internecie danych tego silnika ktos napisal ze to nie udany model , A w danych producenta miasto 10.8 wiec chyba rzeczywiscie koniec tematu ! Pozdrawiam
JKKONO
seat |Toledo II
1.8 20V S
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

to ze nie udany to nei prawda to jedna z lepszych jednostek 1,8 jest nie do zajechania i to ci powie wielu ludzi nawet nie jeżdżących ta jednostka 1,6 to lipa to silniki grupy VW ta jednostka jest długo wieczna lecz bardzo lubi wypić i to prawda, dziwia mnie opinie jak ludzi episza ze spala im 8,5L w miescie ja nigdy nawet jezdzac noca w miescie takiego spalania nie zanotowałem:)
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Sonda lambda

Post autor: tony »

jonson22, jeździłeś 1,6?? bo dla mnie to 1,8 bez turbo to też lipa :) po pierwsze to najważniejszy jest stan techniczny - co ci z auta, które stoi u mechanika lub w garażu :p
Koniec OT!!!
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Sonda lambda

Post autor: jonson22 »

nie jeździłem ale kolega jeździł i jak kupił 1.8 to powiedział ze różnica jest, z resztą wiele opinii w necie mówi się jednostki 1,8 VW są niezawodne, no turbo to juz wogole inna bajka ale to raczej nie chodzi w temacie o to byśmy sie sprzeczali czy 1.6 czy 1.8 lepsze itp bo kazdy swoje chwali:P
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Sonda lambda

Post autor: siwy_a1 »

A ja jeszcze tak chwilę wrócę do wątku wtyczki na skrzyni :) Też sam wymieniałem sprzęgło i o ile kojarzę, to jedyna wtyczka na skrzyni, którą się wypina, jest od prędkościomierza, więc ona nie ma znaczenia. Co prawda ja mam 1,6 16V, ale skoro mówisz, że wypinałeś jedną wtyczkę, to musi być to samo ;)
siwy_a1
ODPOWIEDZ