Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Sonda lambda

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
pingpong
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Konin

[1M] Sonda lambda

Post autor: pingpong »

witam przed świątecznie. gdzie znajduje się wtyczka od sondy lambda? mam podejrzenie co do jej sprawności i chciałbym ją na próbę odłączyć.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 13:16 przez pingpong, łącznie zmieniany 3 razy.
pingpong
endriu1234
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 17 sty 2009, 10:29
Kontakt:

[1M] Sonda lambda

Post autor: endriu1234 »

pod samochodem po prawej strony podłużnicy z przodu masz czarną skrzyneczkę odkręć i tam ją znajdziesz
jesteśmy razem
pingpong
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Konin

[1M] Sonda lambda

Post autor: pingpong »

wielkie dzięki.
pingpong
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[1M] Sonda lambda

Post autor: DENEBO »

pingpong i jak, udało Ci się sprawdzić poprawność działania sondy lambda ? Jakie efekty ?
Podziel się informacjami... :D
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

[1M] Sonda lambda

Post autor: Daro_70 »

Witam Panowie. Podepne się pod temat i jeśli mieliście podobny problem to może ktos z Was pomoże.
Tak więc kilka dni temu zapaliła mi sie żółta kontrolka z tym niby silniczkiem. Pojechałem do serwisu seata (byłego bo już nie mają ani salonu ani autoryzowanego serwisu ale klepali długo serwisówkę niech więc zostanie że to serwis) no i podpieli Tolka pod Vag-a, wyszło że niby padnięta sonda lambda. Wykasował gość bład i dwa dni było ok. Dziś z rańca odpalam autko a tu znów kontrolka wali po oczach. Umówiłem
się na poniedziałek coby zobaczyli jeżeli to sonda, to która bo w moim tolku są dwie jedna przed katem druga za.
Dodam że miałem już wyjechane świece i gość w serwisie mówił żebym je najpierw wymienił bo też mogły być przyczyną że sonda złapała błąd. Niestety nic to nie pomogło. Tu jest wydruk z Vag-a http://img39.imageshack.us/my.php?image=20090529x.jpg
servicemen
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 25 cze 2008, 18:11

[1M] Sonda lambda

Post autor: servicemen »

Skoro usterka sporadyczna, to zacznij od poprawy styków w kostkach od sondy.
Daro_70
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 13 sty 2009, 13:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V AUS
Skąd?: Słupsk

[1M] Sonda lambda

Post autor: Daro_70 »

Dzięki serviceman, no powiem Ci że rzeczywiście nie pomyślałem o tym. Czasami najprostrza i najbardziej oczywista rzecz może być a człowiek kobinuje gzieś pod lasem. Miałem dziś jechać co by dokładnie zdjagnozowali co i jak ale w pracy kocioł i brakło czasu. Jutro nie dam rady bo znów mam wyjazd do Gdańska i cały dzionek zleci, ale pojutrze zanim zawitam do mechaniorów to obczaje może skończy sie na wielkim strachu. Jeśli nie to pare stówek popłyne. Jeszcze raz dzięki.

...-odświerze temacik i powiem że niestety skończyło się na 6- ciu stówkach bo walnięta była grzałka w sondzie. A Toluś śmiga teraz jak nówcia. :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Sebastian1987
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:16

[1M] Sonda lambda

Post autor: Sebastian1987 »

No dobra. W wie ktoś ile przewodów ma LAMBDA w 1l 2.0 8v ? 92 r
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1M] Sonda lambda

Post autor: Tomek »

Sebastian1987 pisze:No dobra. W wie ktoś ile przewodów ma LAMBDA w 1l 2.0 8v ? 92 r


cztery przewody
Awatar użytkownika
Sebastian1987
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:16

[1M] Sonda lambda

Post autor: Sebastian1987 »

Dzieki :) Czylli kolo stówki poleci :(
ODPOWIEDZ