Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Wszystko o silnikach benzynowych
mario100
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:31

Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: mario100 »

Czy ktoś z was wie gdzie jest zamontowany przepływomierz w silniku BCB 1.6 16V i jak to ustrojstwo wygląda bo za boga nie mogę tego znaleźć.Może widzieliście gdzieś w necie fotkę tego przepływomierza.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 23:04 przez mario100, łącznie zmieniany 1 raz.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

Opcja "szukaj" się kłania :-P Mam taki sam silnik i swego czasu też szukałem odpowiedzi na to pytanie ;-) Tu kolega maniekmc zwięźle wszystko wyjaśnił:

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=2074

A coś się dzieje z tolkiem? Czyściłem niedawno naszą przepustnicę :-) Jak coś, to zrobiłem manuala:

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=2553

Pozdro :-)
siwy_a1
mario100
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:31

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: mario100 »

Wielkie dzięki .Ale czy jest sam przepływomierz żeby go można było przeczyścić czy kupić a nie całą przepustnice.Tak jak demontują i czyszczą w innych silnikach.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

Nie. Przepływomierz i przepustnica to jedno i nierozbieralne ustrojstwo. Czyści się tylko przepustnicę i jeśli coś padnie to trzeba ją wymienić. Temat też się gdzieś pojawiał. Ktoś kupił za całkiem przystępną cenę chińszczyznę i chodziła dobrze... ale krótko :-P Także trzeba zainwestować w nową oryginalną, albo poszukać używki ;-)
A coś się dzieje z silnikiem?
siwy_a1
mario100
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:31

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: mario100 »

Na razie nic się nie dzieje ale przy wymianie filtra chciałem wszystko przeczyścić.
Dzięki za zainteresowanie.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

Nie ma sprawy :) Nasze silniki, to właściwie rzadkość, więc musimy sobie pomagać ;-)
Pozdrawiam
siwy_a1
Felype
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:15

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Felype »

Polecam, przy okazji rozkręcania pokrywy silnika, wyciągnięcie dwóch zwężek które ograniczają dopływ powietrza do filtra:

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... i&start=80

po tej operacji jest subiektywne odczucie poprawy elastyczności
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: misiek73 »

Felype pisze:Polecam, przy okazji rozkręcania pokrywy silnika, wyciągnięcie dwóch zwężek które ograniczają dopływ powietrza do filtra:

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... i&start=80

po tej operacji jest subiektywne odczucie poprawy elastyczności
Dokładnie ,też tak zrobiłem.
pozdro Misiek
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: siwy_a1 »

Na forum leona właściwie nie pada konkretna informacja czy zmienia się spalanie... Jak Wy to oceniacie na własnych doświadczeniach? :-) bo przyznam, że zainteresował mnie ten zabieg ;-)
siwy_a1
Felype
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2009, 11:15

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Felype »

U mnie spalanie nie uległo zmianie. Nieznacznie wzrosło w porównaniu z latem ale to raczej efekt ujemnych temperatur.
Na forum leona kolega misiek73 zamknął jeszcze na stałe klapę od ciepłego powietrza, podobno efekt jest ale ja tego u siebie nie testowałem.
ODPOWIEDZ