Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Wszystko o silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
Golfi
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2011, 19:29

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Golfi »

Ja również czyściłem u mnie w Golfie przepustnicę, paredziesiąt minut roboty, adaptacja i można było poczuć tylko + tej operacji. U mnie bardzo wolno schodziły obroty przy hamowaniu silnikiem, po przeczyszczeniu przepustnicy problem minął.
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: wojtekm »

A w tolku 1,8 20V czuć róznice jak sie przeczyści przepustnice?? Bo u siebie wymieniłem świece i kable WN i nadal delikatnie falują obroty...
malark
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 15 maja 2011, 14:36

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: malark »

wojtekm pisze:A w tolku 1,8 20V czuć róznice jak sie przeczyści przepustnice?? Bo u siebie wymieniłem świece i kable WN i nadal delikatnie falują obroty...


Własnie mam to samo i juz kilku mechanikow nie moze sobie z tym poradzic
Awatar użytkownika
kuca3
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 cze 2011, 16:54

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: kuca3 »

Witam kolegów, zdjąłem dzisiaj te zwężki, które znajdują się przed filtrem, a o których była mowa w tym temacie. Efekt czuć-autko szybciej reaguje, a wcześniej Tolek musiał się ułamek sekundy "zastanowić" przy szybszym przyduszeniu pedału gazu, teraz tego nie ma. Oto mała fotorelacja:
Załączniki
Druga zwężka-wystarczy wysunąć do siebie z prowadnic.
Druga zwężka-wystarczy wysunąć do siebie z prowadnic.
delikatnie podważamy śrubokrętem zatrzaski trzymające zwężkę.
delikatnie podważamy śrubokrętem zatrzaski trzymające zwężkę.
Zwężka pierwsza.
Zwężka pierwsza.
Widok pokrywy od dołu z zaznaczonymi miejscami gdzie są zwężki. (przy odkręcaniu śrub radzę odkręcić wszystkie na raz i wtedy zdejmować ten plastik, a śruby od przykrywki filtra nie odkręcają się do końca i zostają w przykrywce-tak ma być nie denerwujcie
Widok pokrywy od dołu z zaznaczonymi miejscami gdzie są zwężki. (przy odkręcaniu śrub radzę odkręcić wszystkie na raz i wtedy zdejmować ten plastik, a śruby od przykrywki filtra nie odkręcają się do końca i zostają w przykrywce-tak ma być nie denerwujcie
Zdjęta pokrywa.
Zdjęta pokrywa.
Wyszarpnąć pokrywę z trzymań, łapiąc w miejscach zaznaczonych strzałkami, w kierunku do siebie dość energicznie! :-) (kółkiem zaznaczyłem miejsce, gdzie jest pierwsza zwężka)
Wyszarpnąć pokrywę z trzymań, łapiąc w miejscach zaznaczonych strzałkami, w kierunku do siebie dość energicznie! :-) (kółkiem zaznaczyłem miejsce, gdzie jest pierwsza zwężka)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Danielek. »

Witajcie

Mam pytanie dotyczące numerów przepływomierza.
Wdł etki do mojego silnika AGN potrzebny jest 06A 906 461 A (lub AX) .
Na aukcjach jest dużo identycznie wyglądających przepływek z tym że różnią się początkiem oznaczenia np od TDI 038 906 641 B czy one będą pasować?
Drugie pytanie jest co oznacza ostania litera 06A 906 461 A ?
Widmo
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2013, 20:48

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Widmo »

Zamierzam kupic przepływomierz.Powiedzcie mi czym się różnią te przepływomierze oprócz nr. i ceny ?

http://www.iparts.pl/czesc/przeplywomie ... 18060.html

http://www.iparts.pl/czesc/przeplywomie ... numery-oem

Oba wg. opisu pasują do mojego auta.W aucie aktualnie mam ten droższy.
Vonsy
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 22:21

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Vonsy »

a po numerach seryjnych tez oba pasują?
Widmo
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2013, 20:48

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Widmo »

Vonsy pisze:a po numerach seryjnych tez oba pasują?


tak po numerach seryjnych pasują oba
Vonsy
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 22:21

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Vonsy »

to nie mam pojęcia... może tak zwanym wkładem, bo ja wymieniałem u siebie ostatnio przepływomierz i ten który miałem w aucie firma "krzak" miał w środku dwie gołe blaszki a zamiast niego wstawiłem BOSCHA i ten już miał wszystko ładnie zabudowane i nic nie wystawało
Awatar użytkownika
Tolas
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 05 wrz 2014, 15:37

[1M] Przepływomierz w silniku benzynowym

Post autor: Tolas »

Panowie vag mi pokazał błędy na przepływomierzu. Przepływomierz wymieniłem na nowy i dalej pokazują się te same błędy. Przepływomierz oddałem na reklamacje, bo możliwe ze nowy tez był uszkodzony, ale jeśli nie to co to może być za problem? Może programu? zdjęcie vag
Może to kwesta wtyczki? Ktoś wie jakie powinno być w niej napięcie?
ODPOWIEDZ