Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Pompa wody

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xcgreen
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:12

[1L] Pompa wody

Post autor: xcgreen »

Witam znów :-) Mam pytanie do szanownych kolegów. Czy macie jakieś doświadczenia z wymianą lub naprawą pompy wody w w/w modelu... Otóż, zauważyłem niepokojący wyciek płynu chłodniczego w okolicy pompy. Nie mam zielonego nawet pojęcia o tym zagadnieniu. Proszę o wskazówki... Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 13:01 przez xcgreen, łącznie zmieniany 2 razy.
xc green
Awatar użytkownika
Dyzio
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 27 gru 2008, 19:10
Kontakt:

[1L] Pompa wody

Post autor: Dyzio »

pompe sie wymienia
Bóg dał nam nogi, abyśmy doszli tam, gdzie nie dojedziemy na glebie :]
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1L] Pompa wody

Post autor: siwy_a1 »

Mój ojciec ma taki sam silnik. Pompę trzeba wymienić, bo nic tam się specjalnie nie rozbiera. Ale jeśli chodzi o zamiennik, to nie jest to jakiś wielki koszt. No i spokojnie można to zrobić samemu :)

[ Dodano: 2009-12-14, 20:57 ]
Pogadałem z ojcem i już mam dokładniejsze info ;) Otóż on wymieniał cały korpus pompy z łożyskiem o nr 026 121 019A. Jak już pisałem nie da się tego rozebrać, a wyciek wystąpił oczywiście na łożysku. Koszt zamiennika to ok 150 zł. W komplecie była uszczelka, ale jakaś badziewna (wyglądało to na tekturę ;) ), więc polecam kupić oryginalną w ASO - koszt ok 20 zł. Wymiany warto dokonać w miarę szybko, bo wyciek może się szybko powiększać. Po krótkim czasie ojciec dolewał litr borygo na tydzień :) Chciałem wrzucić fotki omawianej części, ale robione komórką są na tyle słabe, że na forum nic nie będzie widać. xcgreen mogę podesłać Ci je na maila jeśli chcesz. W razie jakiś pytań wal śmiało :mrgreen:
siwy_a1
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1L] Pompa wody

Post autor: tony »

jak masz kolizyjny silnik to raczej dobrą pompę kup :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1L] Pompa wody

Post autor: siwy_a1 »

U mojego ojca zamiennik śmiga już ok 100 tys. km i nie ma z nim żadnego problemu :) Ale wyboru każdy dokonuje sam ;)
siwy_a1
Awatar użytkownika
xcgreen
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:12

[1L] Pompa wody

Post autor: xcgreen »

Dzieki Koledzy za odpowiedzi. Postanowiłem sie nie bawić, tylko zlecic jakiemus macherowi wymiane całej pompy. Musze tylko jeszcze wybrac cos sensownego, czyli kompromis miedzy ceną a jakoscią :-) siwy_a1, to ja zrezygnuję z tych fotek bo i tak wymienię całosc. Ale dzieki za chęci... A czy silnik jest kolizyjny, hmm... Poczytałem troche w necie i wciąz nie wiem. Znaczy ze muszę więcej poczytać :-D
xc green
nygus25
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:16

[1L] Pompa wody

Post autor: nygus25 »

a kiedy jest kolizyjny jak to sprawdzic bo nie moge znalezc?

[ Dodano: 2010-10-21, 13:17 ]
czy taka pompa pasuje do modelu 18i?i czy pompa wspomagania bedzie eo niego pasowala?
Awatar użytkownika
xcgreen
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:12

[1L] Pompa wody

Post autor: xcgreen »

Sorki, niestety nie umiem Ci odpowiedzieć na 100% czy jest kolizyjny, zarzuciłem temat, gdyż ...nie mam już swojego samochodu :( i przestałem tego szukać... Nie mam też zielonego pojęcia, czy ta pompa będzie pasować do 1,8. I czy pompa wspomagania będzie się nadawać... Sorki, ze nie pomogę :(
Nalazłem jedynie pewną definicję:
" Prawie każdy nowy silnik jest typu kolizyjnego, gdzie zawory i tłoki znajdują się blisko siebie. Pęknięty lub mający wyłamane zęby pasek rozrządu może spowodować uderzenie tłoka w otwarty zawór, powodując wygięcie zaworów, pęknięcie tłoków i, w konsekwencji, poważne uszkodzenie silnika. Nawet jeśli w przypadku wystąpienia problemów z paskiem rozrządu silniki bezkolizyjne nie zostaną uszkodzone w tym samym stopniu co silniki kolizyjne, kierowca i tak skończy na poboczu z zepsutym silnikiem. Dziś pasek rozrządu stanowi integralną część układu rozrządu, a także pompy wtrysku i wody."
Trudno powiedzieć, ze silniki o których piszemy są "nowe", jednak mnie się wydaje, że są to silniki kolizyjne. Ale mogę się mylić...
xc green
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Pompa wody

Post autor: szymekgd »

nygus25 pisze:a kiedy jest kolizyjny jak to sprawdzic bo nie moge znalezc?


Jezeli w czasie jazdy spadnie lub zerwie Ci sie pasek rozrzadu i nie rozwali silnika to mozesz uznac, ze silnik jest bezkolizyjny, po prostu tloki musza minac sie bezbolesnie z zaworami ;)

Bezkolizyjnych jest malo i to tylko 8 zaworowe, na pewno zalicza sie do nich toyota carina z lat 90, interesowalem sie tym jak po 15kkm spadl mi pasek w carinie 2.0 D...Co ciekawe, po zalozeniu przez mechanikow tylko nowego paska, toyota bez problemu ruszyla, niestety przez "fachowcow" jezdzila tylko 3dni i na wskutek zerwania zaworu rozlecial sie wal i caly silnik...
ODPOWIEDZ