Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Przewody zapłonowe WN

Wszystko o silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Przewody zapłonowe WN

Post autor: damian1231795 »

Odesłałem do gościa i ma mi wymienić a czemu nie NGK?
Świece tej firmy spisują się świetnie, samochód równo pracuje szybciej wchodzi na obroty tak jak by ożył :-)
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[1M] Przewody zapłonowe WN

Post autor: lukogi »

To sorki za ta podpowiedz. Teraz ja czuje się oszukany przez katalog ngk
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Przewody zapłonowe WN

Post autor: damian1231795 »

Spoko. Oby tylko te drugie pasowały.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
spajdi
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 gru 2012, 18:15
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Rybnik

[1M] Przewody zapłonowe WN

Post autor: spajdi »

Kable NGK nie cieszą się dobrą opinią po prostu - krótka żywotność i czasami długości nie pasują idealnie ;-)
Awatar użytkownika
damian1231795
Forumowicz
Posty: 459
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Kielce

[1M] Przewody zapłonowe WN

Post autor: damian1231795 »

Potwierdzam że do do silnika 1.8 20v AGN przewody NGK mają oznaczenie RC-VW236 a nie jak podaje katalog RC-VW218. Założyłem takie i pasują idealnie.
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
CarlosTheCook
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Jelenia Góra

[1M] Przewody zapłonowe WN

Post autor: CarlosTheCook »

Witam. Jakiś tydzień temu zakupiłem przewody i świece NGK, gdyż czas poprzednich się skończył. Przewody oczywiście, jak już pisano wcześniej, NGK--RC-VW236. Jako że nie posiadałem w domu klucza do wykręcenia świec postanowiłem, póki co, wymienić przewody, a świece w najbliższym czasie, gdyż słabo z czasem stałem. Kable założyłem bez żadnego problemu. Problem zaczął się, gdy pojechałem do warsztatu zmienić świece. Pan mechanik bał się zdjąć przewody, gdyż sądził, jak się później okazało słusznie, że je uszkodzi. Więc sam na własną odpowiedzialność i rękę zdjąłem te przewody. Oto co mi z nich zostało:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawsze ceniłem sobie firmę NGK. Wiem, że sporo forumowiczów na ich podzespołach jeździ i zachwala. Być może trafiłem na jakąś gorszą partię, ale wiem że przewodów NGK już nigdy nie kupię.
ODPOWIEDZ