Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Uszczelka pokrywy zaworów: klej czy silikon ?

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Folxs
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:17
Auto: Toledo II 1M
Model: 1.6 16V BCB
Skąd?: Szczecin

[1M] Uszczelka pokrywy zaworów: klej czy silikon ?

Post autor: Folxs »

Witam, mam mokre świece od oleju na elektrodzie - podobno to może być właśnie uszczelka pokrywy zaworów, nie wiem co tam jest fabrycznie ale to jest chyba klejone klejem anaerobowym lub silikonem (może ktoś się wypowie?).

I teraz pytanie jak to zrobić (bo przy okazji rozrządu by było głupio tego nie zrobić, bo auto nie ma przyśpieszenia) dawać cieniutko masą silikonową czy klejem anaerobowym?

Klej ma taką przewagę że jego nadmiar się nie utwardzi w kanałach olejowych i niczego nie zapcha - z drugiej strony jak da się bardzo cienko silikonu też nie powinno nic się stać.


Czy ktoś z Was to robił, ma jakieś rady/doświadczenie w tym temacie?


Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] uszczelki

Post autor: Mat123321 »

Witam, przymierzam się do wymiany uszczelki pokrywy zaworów (1.6 AKL) i mam kilka pytań:
1. Jakiej firmy uszczelkę polecacie? Czy nie ma to większego znaczenia?
2. Czy wystarczy sama uszczelka czy silikonu też troszkę nałożyć?
3. Czy wsadzić nowe uszczelki pomiędzy kolektorem a blokiem silnika (takie cienkie), dodam że jakoś rok temu już je wymieniałem z powodu że silnik zasysał lewe powietrze nimi, i były jak z kamienia
4. Czy uszczelki te harmonijki w łączące dwie połowy kolektora też wymieniać? też je wymieniałem jakiś rok temu a stare były dość normalne, nie jakieś kamienie
5. Pomiędzy przepustnicą a kolektorem jest jakaś uszczelka? (zamierzam przy okazji przepustnice tez wyczyścić)
ODPOWIEDZ