Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 2.3 V5 AQN] Brzęczenie/mruczenie z okolic silnika.

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M 2.3 V5 AQN] Brzęczenie/mruczenie z okolic silnika.

Post autor: qoblin »

Witam.
Ostatnio podczas jazdy przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i schodzeniu z obrotów usłyszałem dziwny dźwięk z okolic komory silnika, jakbym miał jakiś "sportowy" tłumik (którego oczywiście nie mam - zwykła seria). Dojechałem na parking, otworzyłem maskę, żona gazowała, a ja słuchałem. Mruczenie/brzęczenie (ciężko mi określić ten dźwięk) dobiegało tak jakby z okolic centrum silnika. Jako, że było to dla mnie niepokojące, gdyż nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem, na następny dzień udałem się do mechanika. Posłuchali i stwierdzili, że to chyba raczej z okolic kolektora dolotowego, być może łopatki. Ale nie są pewni i żeby na daremno się nie narobić i nie generować kosztów, to żeby jeszcze pojeździć i popytać, może ktoś miał podobny przypadek. Pojechałem do innego i diagnoza była podobna, lecz też nie był pewien. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Na wolnych obrotach silnik pracuje normalnie, nic niepokojącego. Pojawia się dopiero po dodawaniu gazu i schodzeniu z obrotów. Natężenie zwiększa się z obrotami w całym ich zakresie. Przyrównał bym to do jakiegoś "sportowego" tłumika lub czegoś takiego. Pomocy...
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3 V5 AQN] Brzęczenie/mruczenie z okolic silnika.

Post autor: DzieX »

Ten temat i tak pewnie poleci do kosza, ale jak będziesz się dopisywał do tematu "Pytania o silnik 2.3" to od razu wstaw dźwięk.
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M 2.3 V5 AQN] Brzęczenie/mruczenie z okolic silnika.

Post autor: qoblin »

Szczerze to nie wiem czy będzie to dobrze słyszalne na dźwięku nagranym telefonem... :) myślałem że może po objawach ktoś coś podpowie.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [1M 2.3 V5 AQN] Brzęczenie/mruczenie z okolic silnika.

Post autor: Roxon40 »

Sprawdziłbym na początek czy układ wydechowy jest szczelny od kolektora wydechowego do końca.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M 2.3 V5 AQN] Brzęczenie/mruczenie z okolic silnika.

Post autor: qoblin »

Ostatecznie zostawiłem samochód u mechanika w celu sprawdzenia tego dolotu. Okazało się, że nie ma tam żądnych łopatek, jest tylko jakiś wałek i generalnie z dolotem wszystko ok. Odebrałem samochód prawie tydzień temu, zrobiłem przez ten tydzień prawie 1000km i stwierdzam, że dziwny odgłos ucichł lub zanikł. Jak do tej pory ponownie się nie pojawił. Nie mam bladego pojęcia co to mogło być... Wniosek nasuwa się taki, żeby zbyt wcześnie nie panikować i nie szukać usterki na siłę. Następnym razem to oddam samochód do mechanika dopiero jak mi jakiegoś check engina wyrzuci albo jak mi samochód stanie w polu :D Pozdrawiam forumowiczów.
ODPOWIEDZ