Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo I z silnikiem 1.8

Toledo I generacji
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: Tomas »

Fakt, z zewnątrz wygląda dobrze, w środku też fajno, wypoażenie jak na 1L też bardzo dobre (jeżeli faktycznie wszystko sprawne, klimę można w obecną pogodę sprawdzić tylko w ciepłym garażu, bo jak się nie mylę, to włącza się dopiero jak jest temperatura na zewnątrz powyżej 5°C), cena atrakcyjna, więc jeżeli podwozie zdrowe i ruda nie żre go masakrycznie, to nie ma co się zastanawiać. Nawet jak z silnikiem cośtam by było nie halo, to pisałeś, że masz zdrowy silnik na przekładkę. Tak więc myślę, że to ogłoszenie to ciekawa opcja.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
HORNET

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: HORNET »

sigo, bardzo Ci dziękuję za propozycje, jednak szukam odrobine młodszego samochodu, i jak napisałem co najmniej ten ABS i klimatyzacja, welur.. Bo mój seat mnie zniechęcił. Jak widzę masz zadbany samochód i bardzo mi sie podoba, jednak rocznikowo już się boję niestety.

Lucas, Jeśli możesz napisz mi w jaki sposób dokładnie sprawdzić klimę, nie miałem samochodu z klimatyzacją. Jak ma to wyglądać jak to sprawdzić jak włączyć kiedy itp..

Bonbini, progi na pewno, tylne kielichy, wlew, przod podłużnice, pas, blacha po otwarciu drzwi(zwlaszcza tył). No wiadomo klapa wiecej miejsc nie wiem.. Jeszcze podłoga na łączeniu, bo Mój niedoszły Teść mówi, że miał tolka, ze nie mial zarzutów super samochód wygodny ekonomiczny itp, ale blacha była tak słaba że jego toledo (1l 92 rok) w 98 roku złamało się na pół na łączeniu pod podłogą.

Każa sugestia jeszcze mile widziana chce być przygotowany. Jak czas pozwoli w te sobote sie wybieramdo Żar

PS. Czy ten Toledo nie ma przypadkiem "WYRWANEJ" albo zdemontowanej kieszeni pod kierownicą? mam na myśli półeczke jaka jest w starych tolkach, moge sie mylic, no ale coś tm mi nie pasuje dziura taka wielka jest, albo kratki nie ma od nawiewu??? :-/
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: Bonbini »

HORNET pisze:PS. Czy ten Toledo nie ma przypadkiem "WYRWANEJ" albo zdemontowanej kieszeni pod kierownicą? mam na myśli półeczke jaka jest w starych tolkach, moge sie mylic, no ale coś tm mi nie pasuje dziura taka wielka jest, albo kratki nie ma od nawiewu???


ODP: Tam przy prawej nodze w okolicach pedału gazu nie ma kratek wentylacyjnych. Przychodzi tylko plastyk maskujący trochę od dołu skrzynkę bezpiecznikową :-)

HORNET pisze:Bonbini, progi na pewno, tylne kielichy, wlew, przod podłużnice, pas, blacha po otwarciu drzwi(zwlaszcza tył). No wiadomo klapa wiecej miejsc nie wiem.. Jeszcze podłoga na łączeniu...


ODP: Sprawdź też przednie kielichy przy amortach po otwarciu maski silnika i ewentualnie czy nie ma bąbli (pęcherzy) na błotnikach nad kołami od zewnątrz. Rdza bywa podstępna :-P
Ostatnio zmieniony 17 gru 2010, 18:36 przez Bonbini, łącznie zmieniany 1 raz.
HORNET

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: HORNET »

Wczoraj umówiłem się na sobotę, teraz dzwonię w sprawie potwierdzenia spotkania a facet mówi, że nieaktualne... No c*** by to strzelił tak się na niego napaliłem.... :-(

Drugiego takiego nie ma z taką opcją...
blazo88

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: blazo88 »

No to kicha. ja też ostatnio miałem takiego super toledo na oku już miałem kupować bilet żeby po niego jechać więc zadzwoniłem do tego sprzedającego i się pytam czy jeszcze aktualne a on mi mówi że niestety nie i jutro przyjeżdża po ten samochód jakiś inny gościu.

Był dokładnie taki sam jak ten zielony tylko miał kolor srebrny i na dodatek był od niego jeszcze trochę tańszy.

Teraz kupiłem ostatnio toledo i nie jestem z niego na razie zadowolony ( pod względem mechanicznym)
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: migacz1981 »

Kolego widze że jesteś młodą osobą ;-) a może poszukaj sobie ibizy i zrób swap silnika bo z tego co piszesz to masz 2 i do tego duże części z toledo pasują także do ibizy to po co ci ten polonez ATU ibiza jest ładniejsza i lepiej sie nią jezdzi wiem co piszę bo miałem a teraz mam 1L tylko dlatego że mam rodzine ale i tak nie zamienie go na razie na inny mimo tego co napisałem powyżej :-D
sigo
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2010, 16:36

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: sigo »

HORNET pisze:rocznikowo już się boję niestety.


Oglądałem inne tolki zanim zdecydowałem sie na sprzedaż aby wybadać rynek, wiele młodszych, i droższych modeli było juz widocznie zmęczonych, powycierane elementy, stuki, trzaski, ślady działalności dzieciaków po samochodzie, i ogólnie mało pozytywne wrażenia...


Auto ma nakulane 211 tyś, i naprawdę nie jest zmęczone, ani mechanicznie, ani nadwozie tez nie uległo raczej drogowym przygodom. ;-) Blacha ? Sam sprawdzisz, jakie to auto jest sztywne ;) serio się trzyma, i mozesz mi wierzyc ze zanim sam go zabrałem to go sobie dobrze obejrzałem, bo znam te auta, trochę tego dłubalem w warsztacie ;)

Daleko nie masz, przyjedź, zobacz. Telefon do mnie masz w aukcji. Zdecydujesz się jutro to dogadamy się na dobrą cenę - myślę że atrakcyjną dość ;) A jak nie to w niedziele się postawię na giełdzie w Mysło ;-)
HORNET

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: HORNET »

sigo, podeślij mi kilka zdjęć spod maski, wnętrza itp jak to możliwe. ABS sprawny? Napisz coś o wyposażeniu, kurcze nie wiem czy dalej zboleję takiego skąpego tolka, w moim się męczyłem. OC przegląd do kiedy?
sigo
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2010, 16:36

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: sigo »

jutro Ci doślę fotki i wstawię tutaj. Jak masz jakieś pytania to dzwoń po 11:00 ;)

ksiązka serwisowa jest, full zestaw papierków od samego salonu przez briefy do polskiego zestawu papierków :-P
HORNET

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: HORNET »

Zadzwonię po poludniu, ale mozesz napisać mi kilka rzeczy, jesli nie chcesz tutaj mozesz to zrobic przez PW. Po zdjechach widzę, że troche nadkola bierze i progi poobijane,nie masz halogenów i odnosnie srodka - Welur?


EDIT. No i lipton, w tym tygodniu nie zdołam Cie odwiedzić, ewentualnie po niedzieli jak będę miał transport. Może odpuszczę nowszy i rok przemecze 1L, dopóki nie odłoże na lepszy

[ Dodano: 2010-12-19, 03:02 ]
sigo czekam na zdjęcia
ODPOWIEDZ