Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo I z silnikiem 1.8

Toledo I generacji
HORNET

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: HORNET »

Proszę moderatorów działu o ewentualne upomnienie o zmianę poszczególnych części tematu, zamiast wywalania go do kosza. Mogłem coś pominąć albo złamać regulamin za co z góry przepraszam

Witam, koledzy prośba do Was o jak najwięcej informacji na co zwracać uwagę przy zakupie. Poszukuję jak wiecie tolka, najlepiej poniżej 2000(i zł i roku :-) ), chyba zrezygnuję z przekłądki, bo nie mam na to warunków i pieniędzy. Szukam 1,8 w benzynie lub GT 2.0 niekoniecznie w LPG. Diesel już mniej, ponieważ (cii) chciałbym zachować dokumenty od mojego samochodu a zakupiony pojazd zezłomować. Przede wszystkim chce zdrowe podwozie i w miarę dobre wyposażenie jak ABS, elektryka czy szyberdach. Strasznie podoba mi się szary welur z dzieloną kanapą.
Ważna rzecz muszę posiadać hak w samochopdzie(ale to chyba nie problem z przekładką z mojego?).
Wydziwiam, ponieważ mój seacik nie posiadał nic, jedynie centralkę, która leżała w garażu.

Podaje 3 przykładowe aukcje które moglibyście ocenić w miarę chęci. Dodam, że możecie brać pod uwagę dostępność części z mojego tolka,nowe tarcze akumulator klocki linka recznego paski rozrzad uszczelki tłoki termostat chlodnica pompa wspomagania i kompletny nowy cały rozrusznik, a w garażu silnik 1,8 z półosiami i zawieszeniem.

http://allegro.pl/seat-toledo-2-0-i-gt- ... 57317.html
Co do automatu, trochę się go boję nie umiałbym się do tego przyzwyczaić... A i nie wiem nic na temat wytrzymalosci i jak sie sprawdza na codzien?


http://allegro.pl/seat-toledo-gt-full-o ... 06033.html
obrzydza mnie trochę obszycie w tym toledo

http://allegro.pl/seat-toledo-1-8-moze- ... 50547.html
Komplet ALU gratis

Biorę pod uwagę ewentualne zaciągnięcie się w pożyczkę czego nie chce robić, bo już spłacam motocykl..

Znalazłem coś takiego:


http://allegro.pl/piekny-seat-toledo-i1358932962.html
ideał

Ale to już najgorsze wyjście, jeśli nie uda się kupić nic sensownego za małą kasę[/b]
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 16:51 przez HORNET, łącznie zmieniany 2 razy.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: Bonbini »

HORNET, Najciekawszy jest ten z drugiej aukcji. Trzeci i czwarty mają cofane liczniki, pierwszego zżera ładnie korozja.

U mnie na osiedlu stoi czerwony 1L na sprzedaż za 2000zł, wcześniej był za 2200zł, więc chyba można się potargować ;-) . Mogę zrobić kilka fotek i tobie przesłać, może Cię zainteresuje. Tak wygląda od tyłu (ma hak ;-) ):

Obrazek
87jaca

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: 87jaca »

Bonbini po czym stwierdziles ze 4 ma krecony licznik.

Moj ojciec tez ma tolka 1996 r. w benzyce i ma orginalny przebieg cos okolo 150000
HORNET

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: HORNET »

Bobin, 87jaca dziękuję za zainteresowanie, bardzo niecierpliwie czekalem na jakakolwiek odpowiedz. Chętnie naprawde chętnie bym kupił sprawdzona Przez Was maszyne , ale Ja jestem z Częstochowy. Gdynia to już zbyt daleko jak po taki samochód, do tego w takich warunkach. Proszę o porady, na pewno macie wieksze doswiadczenie w Tolkach ode mnie.. A co sądzicie o ostatnim? Koles zakonczyl aukcje z propozycja 1700 i wczoraj puscil od nowa za minimalna 1700. handlarz zapewne, da sie z takim targowac? 2900 to duzo jak dla mnie..


PS. jak już pisałem, w razie nawet przekreconego przebiegu(9/10 handlarzy wiadomo + nie palone + jeździłą kobieta) posiadam 2 silniki 1,8, moj po solidnym remoncie, jedynie do uszczelnienia koszt kilkaset najwiecej.. przy przebiegu 260 tysiecy brat zrobił duży remont, profilaktycznie. Wiadomo, mogl go nie robic bo z reguły słyszę że spokojnie przejedzie taki silnik 300-350 a czy to prawda..?
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 00:11 przez HORNET, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: Roxon40 »

Tak ale weź jeszcze poprawkę że jak ten ostatni jest sprowadzony to czeka cię przeprawa przez opłaty i rejestrację a to jest już koszt powyżej 1000 zł. Ale za to opis i wygląd ciekawy. Na kręcony licznik to i tak nie masz co patrzyć jak jest sprawny to nic tylko jeździć.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
HORNET

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: HORNET »

Roxon40 pisze:..czeka cię przeprawa przez opłaty i rejestrację a to jest już koszt powyżej 1000 zł.


Można zaryzykować i zrobić inaczej.
87jaca

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: 87jaca »

Jeżele chodzi do rejestrację to można to trochę odwlec nawet do kilku miesięcy i normalnie użykować auto jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić odezwij sie na PW.
HORNET

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: HORNET »

Panowie ponawiam pilnie temat, chce jechać do Żar oglądać Seata 1M z ostatniego linku, facet spuścił prawie 500 zł i wystawił ponownie, proszę o opinie potrzebuję samochodu do końca roku! Naprawde ważne dla mnie żebyście pomogli mi w wyborze! :-/ :-(

http://allegro.pl/piekny-seat-toledo-i1363479001.html


Obrazek
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: Tomas »

Wygląda całkiem fajnie. Pewnie licznik cofnięty, ale widać że blachy w dobrym stanie. Fajne wyposażenie, ładne wnętrze. Jak na autko za 2 tysie wygląda bardzo przyzwoicie. Myślę, że warto tam podjechać i go sprawdzić na żywca. Jak się nim przejedziesz i wszystko będzie OK, to chyba warto go kupić.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

Toledo I z silnikiem 1.8

Post autor: rafrut6 »

Ja tez uwazam ze za ta kase naprawde spoko auto. Nie zastanawiaj sie tylko jedz jesli wszystko bedzie ok to bierz :-)
ODPOWIEDZ