Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo I w wersji diesel czy benzyna + LPG?

Toledo I generacji
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo I w wersji diesel czy benzyna + LPG?

Post autor: Sony »

Jeśli miałbym spojrzeć pod względem ekonomicznym na dwa auta, które zaprezentowałeś to wybrałbym DIESLA. Jest to kompromis między benzyną (koszty), a benzyną z gazem (silnik na gazie a silnik na benzynie to kosmos różnica) ;)
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Toledo I w wersji diesel czy benzyna + LPG?

Post autor: Bonbini »

Trochę danych technicznych:
Osiągi 0-80 km/h:
1.9TD - 9,9s
2.0i CAT (z automatem) - 7,9s

0-100km/h:
1.9TD - 14,9s
2.0i CAT (z automatem) - 11,8s

Vmax:
1.9TD - 171km/h
2.0i CAT (z automatem) - 192km/h

Zużycie paliwa - 90km/h - 120km/h - cykl miejski:
1.9TD - 4,6 / 6,6 / 7,5 L
2.0i CAT (z automatem) - 6,9 / 8,5 / 11,6 L (bez gazu)

Przytoczone dane fabryczne z Instrukcji Obsługi Toledo. Dane dotyczą wersji z automatyczną skrzynią lecz BEZ INSTALACJI GAZOWEJ.

P.S. Na zdjęciu wersji z automatem zauważyłem pękniętą plastikową ramkę wokół zegarów na górze. Może to świadczyć o nieumiejętnym demontażu przy próbie cofnięcia licznika :-P
mareno

Toledo I w wersji diesel czy benzyna + LPG?

Post autor: mareno »

Dzieki wam za poswiecony czas i wskazowki. Jutro okaze sie, czy bede szukal dalej, czy stane sie szczesliwym posiadaczem... Forda Mondeo. Natrafilem na ciekawie utrzymany egzemplarz z fajnym silnikiem 1.8 Zetec z gazem. Jutro wybieram sie na ogledziny. Jesli auto okaze sie takie, jak przypuszczam kupuje go, jesli nie szukam dalej i ponownie rozwazac bede zakup m.in. Toledo.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Toledo I w wersji diesel czy benzyna + LPG?

Post autor: Bonbini »

mareno, bez jaj - Ford niewiele wort :mrgreen: Nadaremnie chyba nie zachwalałem Naszej Ulubionej Marki... :-P Panowie administratorzy - co Wy na to? :-D :lol:
mareno

Toledo I w wersji diesel czy benzyna + LPG?

Post autor: mareno »

Ja akurat mam z Fordem same pozytywne doswiadczenia, moim zdaniem jedyny misnu tych aut to blachy, a mowiac dokladniej, tylne nadkola.

No ale, nie zakupilem owego Mondziaka, strasznie styrany w srodku, blacha do przyjecia, silnik zdrowy, no ale wnetrze mocno po przejsciach. Tak wiec poszukiwania trwaja dalej :-)
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Toledo I w wersji diesel czy benzyna + LPG?

Post autor: Bonbini »

Błogosławieni ci, którzy dokonują słusznych wyborów... :-P :-D
ODPOWIEDZ