Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Toledo II generacji
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: Szymek08 »

A ja mam AHF i nie narzekam a powiem więcej serdecznie polecam. Ale jak pisali poprzednicy jeśli chcesz Toledo II od 2003 roku to będzie miał ASV. Obydwa silniki godne polecenia. Widzę że też jesteś z Piły - jak zakupisz to może jakiś spocik?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: Sony »

Faster pisze:Chcialbym najprostszy rodzaj bez zadnych skomplikowan, najmniej awaryjny i oszczedny
Zainteresuj się zatem silnikiem ASV 110 kucy na pompie rotacyjnej :)
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: bartek »

teraz dla mnie tylko ARL :-P
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: bartekmk »

zgadza sie, tez bym teraz bral juz tylko arl:)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: kornat »

ASV miał troszkę wydajniejsze wtryski ale i tak nie robi różnicy :)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: Roxon40 »

Powiem tak. Mam ASV 110 KM jestem zadowolony choć widmo awarii turbo miałem już w oczach na szczęście udało się i obyło się bez wydatku. Jeżeli chcesz mniej awaryjne TDI to bierz te 90 KM najwyżej dorobisz sobie program i trochę więcej będziesz miał koni ale nie będziesz borykał się ze zmienną geometrią. Jeśli jednak myślisz w przyszłości o rozwoju auta to od razu szukaj 150 KM (ARL) może nie jest tańszy w utrzymaniu ale za to już do rozwoju startujesz z dobrej bazy. Z perspektywy czasu żałuję że nie mam ARL ale jak szukałem to auta z tym silnikiem to były straszne padaki więc wybrałem coś bardziej zdrowego ASV.

Decyzja należy do ciebie ponieważ ty wiesz najbardziej czego oczekujesz od auta.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Faster
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 22 lut 2011, 01:31

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: Faster »

Nie będę podkrecal auta ani nic kombinowal tylko ladne felgi zaloze więc rozwojowy motor niekonieczny :)
Będę szukał ostatnich wypustów czyli 2003-2004 i widzę ze wiekszosc poleca ASV 110 :)
więc ostatecznie takiego szukac ASV?
Na co zwrocic uwage przy zakupie i w ogole gdzie jest oznaczenie jakieś ze to akurat ASV?
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: tony »

zwróć uwagę na ogólny stan techniczny a nie na parametry silnika, czy wyposażenie (możesz podjechać na stację diagnostyczną / ASO / serwis itp.). Na przebieg nie patrz bo nie ma na co :lol:
Oznaczenie jaki to silnik masz na wlepie koło koła zapasowego. Ewentualnie VIN + dekoder i jedziesz :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: bartekmk »

z vin chyba sie nie da odczytac jaki silnik. asv to dobry kompromis miedzy małą awaryjnością, oszczędnością i dynamiką. na minus dosyc głośny silnik, na plus przyjemny świst turbiny przy nizszych obrotach. jest jeszcze silnik asz 130ps ale chyba nie byl rozchwytywany choc mial juz skrzynie 6. jak brac PD to tylko arl, przyjemnie dla ucha sie kreci i ładnie odpycha. tylko z tego powodu trza uwazac bo mozna trafic zakatowany model co nie znaczy ze silnik nietrwały. arl z 250kkm i programem na ~190 potrafi zmiażdzyc suta:)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Jakiego diesla kupic Toledo II?

Post autor: Sony »

Będę szukał ostatnich wypustów czyli 2003-2004 i widzę ze wiekszosc poleca ASV 110 :)
więc ostatecznie takiego szukac ASV?
Na motor 90KM nie masz szans w tym roczniku, więc pozostaje Ci jedynie silnik ASV ze 110-tek...
ODPOWIEDZ