Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo II z silnikiem 1.6

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Sony »

No cóż, widzę że większość rad już koledzy wspomnieli.

Z pewnością jeśli będziesz jechał po autko to najlepiej znajomego mechanika ze sobą zabierz, poza tym auto pod VAG obowiązkowo i na kanał. Wtedy chociaż będziesz wsio wiedział co i jak.

Co do kręcenia licznika Dany bardzo dobrze napisał na zużycie jakich części warto zwrócić uwagę.

Jeżeli planujesz koniecznie benzynę kupować to zdecydowanie silnik 1.8 20V

Jednak osobiście mogę polecić Toledo w Dieselku :) Naprawdę cudna maszyna z cudnym momentem :)

Owocnych zakupów ;)
Andy24

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Andy24 »

Bardzo interesujące te diesle, bogato wyposażone
Chyba się pofatyguje bo mam niedaleko i obejrzę na żywo tego z jasnymi skórami. Wypas

Ja preferuję benzynę (i ewentualnie na LPG) z tego względu, że rocznie robię mało km (jakieś 10 tys/rok) Głownie dojazd do pracy po 10 km w każdą stronę a reszta po mieście. Boję się też, że sprowadzane diesle będą miały sporo więcej przejechane niż ich liczniki wskazują.

Im bliżej zakupu tym więcej wątpliwości, dobrze że już się chociaż zdecydowałem na markę i model (chociaż Leon też mi po głowie chodzi)

Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: dany_2 »

Andy24, jeśli myślisz o zakupie benzynki i masz zamiar wstawić gaz to z twoimi krótkimi dystansami nie zwróci Ci się instalacja wiec albo benzyna albo diesel (szczerze to wolał bym diesla bo mało pali ropa tania i osiągi) :-P :-D
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Tomas »

Ja też codziennie do roboty mam krótki dystans (jakieś 8-10km) i jeżdżę dieslem :) Miesięcznie robię jakieś 1200km i zdecydowałem się na dieselka, bo 230Niutków pod maską i na 1 baku (55l) spokojnie robię 1000km (50%miasto 50%trasa) :)
No ale jakbym miał kupować benzynkę, to tylko 1.8 20V
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: skaza24 »

A ja bym dodał tyle że strasznie mnie zainteresowało to że 1.8 pali tyle co 1.6 .
Moim zrobiłem dopiero jakieś 4 tyś km i ciągle go sprawdzam w spalaniu i ostateczny wynik taki mam że na 50 literkach robie 700 km to daje 7 z groszem na setke. I to nie jest trasa . Normalne codzienne jeżdzenie i na krótkich trasach bez szaleństw i oszczędności , także z 20 % w korkach po mieście , no i praktycznie w dzień na klimie. Wątpię że 1.8 się zmieści 7,5 litrach.
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Sony »

1.6 16V ma mniejszą dynamikę niż 1.8 20V... natomiast co do spalania to zaoszczędzamy na mniejszym silniku 1-2l /100km... Wszystko zależy od stylu jazdy ;)

Jednak ja osobiście spośród tego wszystkiego obstawałbym za dieslem <zygi>
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: maniekmc »

To ja wam powiem,że w mieście faktycznie 1,8 20V pali ok 8-8,5L, może 1,6 pali troche mniej ok 1L, ale juz na trasie 1,8 20V bije na głowę mniejszy silniczek,.bo spalanie wychodzi takie samo, może nawet ciut mniejsze i ma zdecydowanie lepszą dynamikę na 3-4 biegu (bardzo ważne przy wyprzedzaniu)- ten fakt spalania został przeze mnie sprawdzony w tamtym roku z jeszcze jednym kolegą adminem, ktoremu 1,6 spaliło na tej samej trasie o 0,2L więcej.
No i przede wszystkim 1,8 20V jest silnikiem bezawaryjnym- prawie nic się nie psuje, polecam Ci tego.
P.S.- sprawdz u nas w dziale sprzedam, bo jest ciekawa oferta Thomasa Mobila, autko znane wszystkim klubowiczom :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Tomas »

ja popieram Mańka. Miałem okazję sprawdzić to na oplach Vectra B. Mój tatulek miał vectrę 1.8 16V i paliła mniej niż taka sama vectra 1.6 16v. Nawet chyba w danych technicznych producenta było to stwierdzone w przypadku tego opelka.
Jeżeli już benzynka, to na bank brałbym 1.8 20V. A furaka Thomasa_mobila można brać w ciemno. Zadbany i zostanie w rodzinie :D
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: tony »

Jedyna benzyna warta uwagi w Toledo II to 2,3 V5 :)
W 1,6 trzeba pamiętać, że maksymalny moment obrotowy jest przy 4500 obrotów :)
Ps. jadąc wczoraj z Międzyzdroi do Wyszkowa (ponad 600 km) komputer wskazał średnią spalania 6,2 :) :shock:
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Tomas »

To tyle samo co autko mojego ojca vectra B 1.8 16v (115KM) na trasie Runowo-Toruń-Runowo z prędkością podróżowania 100km/h :D
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
ODPOWIEDZ