Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Toledo II generacji
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: Sony »

cichykoksik2207, zapewne gdzieś w owych tematach padło pytanie na co zwracać uwagę. Zamiast siać SPAM w tym wątku to dopisz się do tematu o 1.8 20V i tam dalej prowadź dyskusję, bo tutaj wpisują się osoby, które mają dylemat między dieslem, a benzyną lub benzyną z gazem.

O samym silniku dostałeś już info, że jest to najmniej awaryjna jednostka spośród silników benzynowych występujących w 1M. Wystarczy trochę poczytać forum i już można się połapać, że najczęstszymi problemami w Tolkach są:
- przeciekające drzwi i wilgoć pod dywanikami
- problemy z zamkami drzwi (zimne luty, padnięte mikrostyki)...

Co do samego zakupu auta to osobiście wolałbym kupić auto bez gazu i samemu gaz założyć, ale Twoja broszka. Pytasz się na co zwrócić uwagę ? Na WSZYSTKO. Standardowo procedura zakupu auta powinna być szczegółowa. Podpięcie pod komputer, sprawdzenie układu hamulcowego, kierowniczego, chłodzenia, oświetlenia... Sprawdzenie stanu bieżnika, stanu akumulatora, grubości powłoki lakierniczej, dat na szybach itepe itede... W necie masz poradników od cholery wraz z gotową rozpiską do wydrukowania co sprawdzić po kolei.

Takie to trudne :) ?

To pytanie retoryczne, więc nie musisz odpowiadać. Na tym zakończmy spam w tym wątku. AMEN!
cichykoksik2207
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:05

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: cichykoksik2207 »

Sony pisze:zapewne gdzieś w owych tematach padło pytanie na co zwracać uwagę


Nie wiem po co podawałeś linki skoro sam nie jesteś pewny tego czy w owych tematach padła odpowiedź na moje pytanie.

Sony pisze: najczęstszymi problemami w Tolkach są:
- przeciekające drzwi i wilgoć pod dywanikami
- problemy z zamkami drzwi (zimne luty, padnięte mikrostyki)...


W końcu coś o co pytałem,dzięki :-P

Sony pisze:Co do samego zakupu auta to osobiście wolałbym kupić auto bez gazu i samemu gaz założyć


Też bym wolał kupić samą benzynkę,ale w okolicy nie ma nic sensownego a jak już są to z komisu (same podejrzane).
Poza tym wcale to nie oznacza,że auto jest beee bo ma założony gaz-instalacja w tym aucie jest 2 letnia na dosyć dobrych podzespołach.

Sony pisze:Na tym zakończmy spam w tym wątku


Bez obrazy,ale spamem był Twój poprzedni post,który nic nie wniósł w temat.
Jakbyś nie zauważył to od początku była mowa o tym czy wybrać diesla lczy benzynę.

A,więc zanim coś napiszesz to proponuję pomyśleć...

Sony pisze:Takie to trudne ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: Sony »

cichykoksik2207 pisze:Nie wiem po co podawałeś linki skoro sam nie jesteś pewny tego czy w owych tematach padła odpowiedź na moje pytanie.
Po to, że skoro zdecydowałeś się już na 1.8 to tam kontynuuj poszukiwania i zapytania. W temacie tym jest podane na co zwracać uwagę, z tym że nie jest to napisane dosłownie i w jednym poście. Specjalnie jednak dla Ciebie napiszę chyba kolejny poradnik na forum :P

Heh to mi dogryzłeś :) Spoko, masz rację nie śledziłem jakoś bardzo szczegółowo Twoich wpisów w tym wątku, a faktycznie teraz widzę, że miałeś też dylemat nad dieslem.

Tak czy owak, jeśli zdecydowałeś się na 1.8 to zapraszam do jednego z wymienionych przeze mnie wcześniej wątków ;)
Awatar użytkownika
D3T3
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:22
Auto: Grand Scenic
Model: 1.9 dCi
Skąd?: Grójec

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: D3T3 »

Wszyscy chwalicie 1.8 benzyna pod niebiosa ;-) Miałem takiego krótko, skończył z rozbitym tyłkiem.
Co mogę powiedzieć o swoim egzemplarzu ? Spalanie tragedia, dookoła komina 13L lekko, na trasie minimum 9, a nie mam jakoś wyjątkowo ciężkiego kopyta, nie wiem może coś z nim było nie tak, albo ja nie potrafię ekonomicznie jeździć :roll:
Głośny silnik, w porównaniu do obecnego 1.6 wyraźnie głośniej wewnątrz auta, choć to też może wina konkretnego egzemplarza.
Kumpel ten sam motor miał zagazowany w Octawii, rok temu zatarł mu się na autostradzie, ponoć zapchał się smok pompy oleju.
Na plus w 1.8: lżej chodziła skrzynia, ale i było ją też bardziej słychać.
Nie miałem przyjemności pojeździć Toledziakiem w dieslu, nie będę też twierdził, że to gorszy czy lepszy wybór, imo wszystko zależy od tego do jakiej jazdy auta potrzeba. Ja za krótkie kawałki latam, więc diesla wykluczyłem na starcie, chociaż zasadniczo charakterystyka silnika wysokoprężnego zazwyczaj bardziej mi odpowiada.
pozdro
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: NED »

Jak to mówią każdy dziad swoją torbę chwali , masz 1,6 porównywalne spalanie i zero frajdy z jazdy , ale jak kto woli, to nie jest zabronione.Co do skrzyni to może miałeś zajechaną bo mojej nie słychać , w przeciwieństwie do silnika ale niektórzy właśnie to lubią zwłaszcza jak wkręci się go powyżej 4 000 obr. <zygi>
Co do spalania to nigdy nie spalił mi powyżej 12 l ale takie spalanie osiagał tylko w zimie gdzie żona dojeżdżała 2 km do pracy (praktycznie na ssaniu)
I z tymi niebiosami to troszkę przesadziłeś nikt tu nie pisze peanów , po prostu kolega chce taki kupić i wyraziliśmy swoją opinię tak jak i Ty.
NED
Awatar użytkownika
D3T3
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:22
Auto: Grand Scenic
Model: 1.9 dCi
Skąd?: Grójec

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: D3T3 »

Z tym zero frajdy to nie przesadzaj, z danych technicznych różnica jest 0,4 s do setki, kosmosem bym tego nie nazwał, a 2-3 litry większe spalanie to dla mnie różnica znacząca.
Jeździłem z oboma silnikami więc mam porównanie.
1.6 widać wyraźną różnicę mocy przy mocno załadowanym aucie, 1-2 osoby nie widzę odczuwalnej różnicy w stosunku do 1.8.
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: misiekbig »

Różnica może nie dużą ale jednak 1.8 trochę żwawszy, spalanie z ostatnich 28 tysięcy mam trochę ponad 8 litrów,a jezdze dość energicznie. Jak bym miał wybierać miedzy tymi dwoma silnikami brał bym 1.8. Przez 3 lata nic nie robilem przy aucie oprócz wymian rzeczy eksploatacyjnych i poprawiania rzeczy które terapia wszystkie tolki.
cichykoksik2207
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:05

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: cichykoksik2207 »

Bardzo chętnie bym kupił toledo z silnikiem 1.6,ale nie chcę jeździc z myślą kiedy zerwą się nity i rozdupcą skrzynię :-P
Myślałem też o dieslu,lecz niestety trudno dorwać zadbany egzemplarz.
Pozostaję przy silniku 1.8 :-)
Awatar użytkownika
D3T3
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:22
Auto: Grand Scenic
Model: 1.9 dCi
Skąd?: Grójec

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: D3T3 »

Będę się martwił jak się sypnie, dam znać jakby co, ale na razie odpukać :-)
Co do zakupu to kilka moich wskazówek:
- unikać handlarzy
- szukać auta z dokumentami, ale sprawdzić je dokładnie i w miarę możliwości potwierdzić
- miernik lakieru i interfejs diagnostyczny to podstawa
- porównać kilka aut i wybrać najlepsze
Powodzonka w poszukiwaniach, bo zadbane auto ciężko upolować :-)
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: Kitaj »

cichykoksik2207, a tak ciężko kupić zestaw naprawczy za ~700zł i cieszyć się jazdą? Przy okazji masz możliwość zerknięcia do sprzegła
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ