Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: rafik »

Panowie i Panie jak dla mnie koszt rocznego utrzymania jest bardzo zbliżony!

Disel 10% droższy w sumie, ale możliwość kupienia paliwa tańszego oraz ta moc zachwalana przez użytkowników.
Moim zdanie delikatnie przewyższa diesla na bendzyną z gazem. Delikatnie - tylko!!! :-P :-D

Chętnie, teraz poczytam wasze wypowiedzi na temat napraw!
Może dla porównania: benzyna 100tyśkm kontra diesel 200tyśkm?
Zakładając, że kupiliśmy auto na 5lat i na przebieg około 100tyśkm. i auto raczej nieszanowane przez poprzedniego właściciela!
Oczywiście do benzyny dokupiliśmy gaz! :-P
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: Sony »

rafik pisze:DIESEL:
TY (SONY) 1,9 TDI - 6,5-8 (piasłeś że 5,2 trasa, ale to nie może być wyznacznikiem średniej)
Nie wiem kiedy to pisałem, być może wtedy jak przepływkę miałem trzaśniętą. Producent wskazuje spalanie średnie dla 1.9 TDI wynoszące 5,5l. Jeśli Twój znajomy parsknął Ci śmiechem to jego problem. Fakty są takie, że obecnie w zimie zalałem bak do pełna i średnie ogólne spalanie wyniosło mi 6.1l. O dziwo komputer też nie przekłamywał, bo zużycie paliwa po matematycznej kalkulacji się zgadzało. W lecie natomiast spalanie mam rzędu 4,8-5,5l i to nie zawsze w trasie. Najniższe osiągnięte spalanie wg komputera w trasie miał kolega z forum Bodek bo wyszło mu 4.1! (silnik 110km po chipie) Możesz się śmiać, ja widziałem tą wartość na komputerze i nie mogłem uwierzyć.
Mi natomiast najniższe spalanie wyszło 4.5l/100km o ile dobrze pamiętam. Ja jeżdżę w cyklu mieszanym. Zatem skoro Twój parskający śmiechem kolega ma tak duże spalanie to chyba ma cegłę w nodze. Ponadto nie porównuj silnika TDI do silnika DCi! Silniki TDI są dla mnie najbardziej udaną, najmniej niezawodną, najprostszą i najoszczędniejszą jednostką napędową! (nie uwzględniając prądu i innych pierdół)... Natomiast wszelkie inne pierdoły to już nie to samo.

rafik pisze:Coś słyszałem o krowie która dużo ryczy, a mało mleka daje


Jeszcze dopisz na końcu swojego zdania takie długie Muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :lol:

EDIT:
Specjalnie dla Ciebie znalazłem ten mój cytat z którego to spalanie moje wydedukowałeś łaaaaaaaał niezły podróba Zawady jesteś...
Jakie macie teraz zużycie paliwa w tych jakże "pięknych" warunkach ?

U mnie dzięki korkom i masakrycznej drodze (1-3 bieg) spalanie wynosi od 6,5 do 8 litrów.
Normalnie masakra jakaś :/


Dla wyjaśnienia dodam, że jeden wiadukt Nam rozebrali, więc spalanie jest winą jazdy 10km w korkach i to często odcinek kilka kilometrów auto za autem po kilka metrów i STOP. Ponadto straszne warunki wtedy panowały i była masa wypadków co też korki tłumaczy. Zanim zatem Panie Zawada następnym razem coś znajdziesz to upewnij się na ile te informacje są realne w normalnych warunkach do jazdy.

Teraz też mamy zimę, nie mamy korków a spalanie mam 5,2-6,4l...

Gdybyś dobrze szukał to znalazłbyś też mój następujący post:
Jak do tej pory to jedynie mogę określić spalanie zimą...

Trasa --> 4,5 - 5L
Miasto --> 6 - 6,5L


Dobra koniec na dzisiaj, bo zaczyna mnie ta dyskusja śmieszyć :D
eryk328e46
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2011, 22:41

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: eryk328e46 »

Ja nie twierdze ze diesle sa zle. Powiem nawet ze bardzo cieszylo mnie powolne ubywanie paliwa z baku :mrgreen: W sumie im starszy diesel tym lepszy. Dlaczego ,bo nie bylo kiedys takich problemow jak: dwumas , dpf czy turbo. Dlatego ze tych czesci poprostu nie bylo. Patrzac z tej strony 110 konny Tolek przynajmniej niema Dpf ,a wieksza przypadlosc jaka sie moze zdarzyc zmiesci sie w kwocie 1500zł ,bo raczej rzadkosc zeby sypnelo sie wszystko naraz w jednym roku. Takze patrzac z tej strony trzeba poprostu ujac w kalkulacji ten dodatkowy koszt i tyle. Na plus diesla ze mamy wiecej miejsca w bagazniku niz w aucie Lpg. Kwestia czy ktos lubi miec wiekszego buta w nizszym zakresie obrotow czy raczej lubi jak auto kreci sie wysoko. Z ciekawosci jak dlugo masz S o n y swojego Tolka i ile przejechales nim kilometrow. I najwazniejsze co przez ten czas bylo robione i w jakich kosztach. Zaleta auta z Lpg jest brak w/w elementow ,ktore spedzaja sen z powiek ,a regeneracja parownika to picus w porownaniu z Turbo :mrgreen: Fajna sprawa w dieslu to mozliwosc zrobienia 1000km na jednym baku ,co jest bardzo fajna sprawa na trasie 1600km w jedna strone.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: Sony »

eryk328e46 pisze:Z ciekawosci jak dlugo masz S o n y swojego Tolka i ile przejechales nim kilometrow
Mam go ponad 2 lata. Przejechałem nim ponad 26 tys. km.

eryk328e46 pisze:I najwazniejsze co przez ten czas bylo robione i w jakich kosztach.
Z racji tego, że lubię być dokładny...

158 500km -> wymiana oleju, filtrów: oleju, paliwa i powietrza

161 000km -> wymiana filtra kabinowego

162 000km -> wymiana gum drążka poprzecznego stabilizatora

170 000km -> wymiana oleju wraz z filtrem

175 000km -> wymiana filtra powietrza

175 200km -> wymiana filtra paliwa, wymiana o-ringów przy zaworze rozprężającym klimatyzacji, nabicie i odgrzybienie klimatyzacji, czyszczenie zbiornika paliwa

180 500km -> wymiana oleju wraz z filtrem, wymiana świec żarowych

181 000km -> wymiana akumulatora

182 800km -> wymiana przepływomierza, filtra kabinowego oraz powietrza

Jeszcze jakieś pytania ?

Wymiany opon nie wliczałem, bo była takowa jednorazowo niedługo po zakupie :D Wymiany blendy, żarówek, piór wycieraczek, dołożenie pokrowców na fotele i innych rzeczy też nie liczyłem ;) Tylko istotne rzeczy czysto eksploatacyjne.
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: rafik »

SONY 26tyś.km przez dwa lat, o kurcze to rajder z ciebie nie jest :mrgreen:

Muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :mrgreen:

Motocyklem robie więcej niż ty, a jeżdże tylko co drugi weekend <zygi>
:-D fak, że jak już mnie żona spuści z łańcucha hehe to w weekend zrobie minimum 700km. :-P Autem różnie, ale rocznie około 25-30tyś.km.

Czytam sobie Panowie o tych dieslach i nasuwa mi się jeden wniosek, szkoda że jak coś jest dobrego - taniego to przestaja to produkować! :-/

Myślę, że dałbym się przekonać do diesla, ale teraz takich już nie produkują!
Czytając o tych "nowszych" silnikach diesla o problamach itp., a przede wszystkim o cenach napraw. Myślę, że jak diesel to stary prosty - najlepszy!
Ale niestety te umierają każdego dnia i nie ma kto ich godnie zastapić..
Pozdro
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: tony »

z nowych aut to tylko benzynki najlepiej z turbo i gazem :DDD
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: Szymek08 »

A moj osobisty rekord seryjnym 1.9TDI 110KM AHF to 3.8l/100km fak ze raz tylko przy wyprzedzaniu mialem 120km/h a tak w granicach 85km/h ale zeszlej zimy to było :-)
axl

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: axl »

tony pisze:z nowych aut to tylko benzynki najlepiej z turbo i gazem :DDD

nie wiem czy piszesz poważnie, ale masz trochę racji, nie kupiłbym diesla z salonu z jakiejkolwiek marki.... ogólnie nie kupowałbym nowego auta, siedziałem w nowym Cruze za ok 70tys i powiem wam ze nasze 10 letnie seaty lepiej się prezentują w chwili obecnej ;) o wykończeniu nie wspomnę...
Awatar użytkownika
kruk1406
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 05 maja 2009, 13:16

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: kruk1406 »

Wcześniej jeździłem Passatem B5 TDI , a od 2007 toledo 1.8 20v benzyna+gaz i powiem szczerze że już nigdy diesla, jak dla mnie koszty utrzymani benzyny mimo że z gazem są dużo niższe, dodam że rocznie robię około 35 tyś kilometrów, nie wiem skąd bierzecie to spalanie w dieslach w granicach 3.8 4,5l . Z tego co czytam to wasza średnia prędkość wynosi chyba 40 km/h :lol: . Ja swoją benzynką przy średniej prędkości 130 km/h spalam 10 litrów gazu na 100 km, w chwili obecnej 26 zł na 100 km, latem około 4 zł mniej.Teraz mam zamiar kupić tolka 1.8 20VT i też założę gaz. Muszę nadmienić,że na gazie w moim tolku zrobiłem już 60 tyś kilometrów i nic się nie dzieje z silnikiem, wymiana oleju co 15 tyś bez żadnych dolewek,olej castrol magnatek 5W40 od nowości po dzień dzisiejszy.
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: rafik »

kruk1406, jaką instalacje założyłeś. Na wiosnę chce założyć, a nie wiem jaką, pytam na forum ale tu chyba sami diesle.. 8-)
ODPOWIEDZ