Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Toledo II generacji
ODPOWIEDZ
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: mariusz88 »

kolego z tym pytaniem to zapraszam do lektury viewtopic.php?t=3396 ewentualnie w tym temacie pytaj bo oftop robimy ;)
VonFeim
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2014, 21:14

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: VonFeim »

Witam. Bez sensu jest zakładanie drugiego takiego samego tematu więc spytam się tutaj i trochę go odświeżę jeżeli można :) Poszukuję TOLEDO II z silnikiem 1.6 i teraz pytanie czy wybrać czystą benzynę czy gaz? To tej pory miałem zdanie takie, że gaz zamula i niszczy silnik, ale aktualnie jestem osobą uczącą się i pracującą dorywczo czyli nie zawsze jest ten pieniądz by nacieszyć się długą jazdą i to jest minus silnika 1.6 bo jednakże spalanie jest większe... niż aktualne w mojej małej strzale :) Jakie macie zdanie co do gazu w tym aucie przy silniku 1.6SR który podobno najlepiej znosi gaz? Polecacie czy raczej odradzicie mi wyboru?
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: jakub_bb »

jak już chcesz benzyne to szukaj 1.8 z gazem ewentualnie sam gaz załóż
Awatar użytkownika
xEuroSx
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2012, 15:34

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: xEuroSx »

Popieram przedmówce, mam 1,6 i żeby jakoś się toczył trzeba go wkręcać na obroty, i spali tyle co 1,8... . Zyskasz za to trochę mocy.
Mnie samego korci co chwila, aby wymienić auto na coś mocniejszego :)
Bestia w zamknięciu ;)
agnello8
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 20 sie 2013, 11:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Kraków

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: agnello8 »

NO to ja mam podobnie, kupilem 1.6 i żałuje, rok juz go mam rok pojeżdze i sprzedam ;)
cichykoksik2207
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:05

Toledo 2 benzyna czy diesel???

Post autor: cichykoksik2207 »

Część.
Chciałbym kupić tolka 2,ale sam już nie wiem czy chcę diesla czy benzynkę a to dlatego,że mam wątpliwości co do pewnych rzeczy a mianowicie:

Za benzyną przemawia dosyć tanie utrzymanie,mniejszy przebieg oraz dość cicha praca silnika (interesuje mnie tylko motor 1.6),natomiast minusem może być większe zużycie paliwa niż diesla oraz znany problem pękających nitów w skrzyni.

Za dieslem zdecydowanie przemawia małe zużycie paliwa oraz większa moc,natomiast minusem mogą być koszty ewentualnych napraw-np pompy lub dwumasy.

Chciałbym byście mi pomogli wybrać rozsądnie :-P

Posiadacze benzynek napiszcie czy rzeczywiście te skrzynie biegów są aż tak wadliwe?
Czy gdybym zamontował zamiast nitów zestaw naprawczy (śruby) to mógłbym spać spokojnie?
Czy toledo 1.6 choruje na coś jeszcze?

Posiadacze diesli napiszcie jak to jest z waszymi maszynkami,czy rzeczywiście powinienem myśleć o dwumasie oraz pompie?
Dodam,że nie miałem diesla,wię dlatego czuję lekkie obawy a motor jaki mnie interesuje to 1.9 tdi 110km.

Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: Kitaj »

Ile km dojeżdzasz do pracy i ogolnie ile km robisz rocznie, bo jak jeździsz jakieś śmieszne przebiegi i to jeszcze mieście to nie licz że diesel ci mało spali, koszty nawet nie moga tylko raczej na pewno będą zauważ że zdecydowana większość osób która kupiła toledo w dieslu naprawiała już sprzegło lub turbinę więc pewnie ciebie też to czeka szczególnie jak chcesz kupić auto jak najtaniej a diesel tego zdecydowanie nie lubi...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
cichykoksik2207
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:05

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: cichykoksik2207 »

Auto będzie użytkowanie raczej w trybie mieszanym-częściej krótkie odcinki drogi,ale powyżej 12km w jedną stronę.
Roczny przebieg około 15-17tys. km

Kitaj pisze:szczególnie jak chcesz kupić auto jak najtaniej a diesel tego zdecydowanie nie lubi...


Nie szukam jak najtaniej niezależnie czy to benzyna czy diesel.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: kornat »

1.8 lub 2.3 + LPG?
cichykoksik2207
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:05

Diesel czy benzyna (+gaz) ?

Post autor: cichykoksik2207 »

Tylko 1.6
Może niewielu z Was o tym wie i pewnie wielu z Was będzie uważać,że piszę głupoty,ale według wielu gazowników silnik 1.8 nie nadaje się do gazu.
Ne wiem czy jest tu mowa o 1.8 czy o 1.8t
ODPOWIEDZ