Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Toledo II generacji
Awatar użytkownika
Easterling
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 16 lip 2014, 16:51
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Rzeszów

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: Easterling »

No na gazie wychodzi 10l gazu prawie zawsze chyba że tylko trasa to mniej. A bezawaryjność to sie okaże, jak kupiłem to odrazu wymieniłem rozrząd, oleje, filtry, tarcze i klocki i jeżdżę :) myślę że nie będzie problemów a silnik dosyć popularny to części nie najdroższe wiec na plus :)
Medzus
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2014, 10:11

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: Medzus »

No i teraz czy 10l gazu to dużo ? . Moje obecne cudo pali w mieści 7-8l gazu i to jest moim zdaniem jak najbardziej odpowiednie spalanie :D tylko ze jest kompletnym golasem . A i mocy ma tyle że ho ho ... W sumie to chyba do 10 l gazu bym sie wyrobił bo w większości czasu samochodu używam tylko w zimę ...
grzesiek92xx
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:29
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Dębica

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: grzesiek92xx »

moim zdaniem nie masz sie co martwic o spalanie, choc by Ci nawet 11 litrów spalił to nie ma tragedii przy dzisiejszych cenach gazu wychodzi poniżej 30 zł/ 100 kilometrów to dość dobry wynik
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: Danielek. »

Szukaj sobie 1.8 u mnie spalanie gazu wychodzi 13 litrów w mieście z krótkimi odcinkami na 18 calowych felgach więc porównywalne do 1.6 ale jest trochę szybszy ;-)
W 1.6 trzeba uważać na silniki w których były montowane wadliwe skrzynie (trzeba się zagłębić które dokładnie).
koski80
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2015, 00:19
Auto: 1M
Model: 1.9 AGR
Skąd?: warszawa

AGR w jakich latach produkowany?

Post autor: koski80 »

Witam,
być może gdzieś to było zapisane ale nie odnalazłem, noszę się z zamiarem kupna za graqnicą toledo 1M TDI 90 km AGR i z tąd te pytanie:

Chcę AGR bo brak brudzących się ruchomych łopatek na turbinie a ja uwielbiam PSJ ;-) , po drugie brak dwumasa. I teraz pytanie w jakich latach był produkowany Toledo w AGR, w latach 1999-2004 czy krócej bo muszę zawęzić parametry szukania dla znajomego handlarza. Czy Dwumas pojawił się dopiero w ALH czy już w AGR od jakiegoś momentu zaczął występować? Znam sprawę montowania jednomasu w miejsce dwumasu ale czy to już jest sprawdzone czy sprawdza się na dłuższa metę czy dopiero ludzie porobili na takim zestawie po zaledwie 15 tys km przebiegu ?

Pozdrawiam i czekam na ewentualne odp szczególnie w sprawie tych roczników.

Koski
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

AGR w jakich latach produkowany?

Post autor: kornat »

AGR były do 99r. Jeżeli uparłeś się tylko na AGR to szukaj A3, golf IV, bora, octavia, bo w tych autach idzie znaleźć AGRa. W przypadku leona/toledo rzadkość. Dwumasę można zawsze zamienić na jednomasę o ile poprzednik już tego nie zrobił.
Nie wiem czy czasem AGR w 1M już nie był z dwumasą oraz turbo z VNT.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

AGR w jakich latach produkowany?

Post autor: remiq »

AGR z dwumasą chyba tylko w 1999, potem miał dwumasę (ojciec w Octavii ma z końca 1999 i już ma, choć tam to była loteria i nawet w ASO nie potrafili określić), potem w 2001 (o ile pamiętam) zaczęli montować ALH (turbo z VNT).
Sztywny zamach się sprawdza i takich aut kilka jeździ na forum. Takie sprzęgło jest mniej problematyczne (nie trzeba wymieniać koła zamachowego, a tylko tarczę, docisk i łożysko), jest trwalsze i tańsze. Mówią, że cierpi reszta napędu, bo większe drgania, ale jakoś silniki z fabrycznym sztywnym zamachem robią kilkaset tysięcy km i nic się nie dzieje.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

AGR w jakich latach produkowany?

Post autor: Kitaj »

Ja mam AGR 99 rok modelowo 00 po vinie i miałem dwumase, wymienione na jednomas na którym zrobiłem 100 tyś i coś się popsiuło i trzeba robić sprzęgło znowu, reszta napędu nie cierpi dopóki ma się w miarę normalną moc bo u mojego mechaniora już było pare aut w których z powodu zmiany na jednomasę wysypały się skrzynie biegów ale one były trochę bardziej pomodzone i kierowcy nie dziadkowali :)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: AGR w jakich latach produkowany?

Post autor: vwir »

kornat pisze:AGR były do 99r. Jeżeli uparłeś się tylko na AGR to szukaj A3, golf IV, bora, octavia, bo w tych autach idzie znaleźć AGRa. W przypadku leona/toledo rzadkość. Dwumasę można zawsze zamienić na jednomasę o ile poprzednik już tego nie zrobił.
Nie wiem czy czasem AGR w 1M już nie był z dwumasą oraz turbo z VNT.

Żaden AGR nie miał VNT, ale sporo miało już dwumasę. Występowały w 1999 i 2000 roku.

Kitaj pisze:Ja mam AGR 99 rok modelowo 00 po vinie i miałem dwumase, wymienione na jednomas na którym zrobiłem 100 tyś i coś się popsiuło i trzeba robić sprzęgło znowu, reszta napędu nie cierpi dopóki ma się w miarę normalną moc bo u mojego mechaniora już było pare aut w których z powodu zmiany na jednomasę wysypały się skrzynie biegów ale one były trochę bardziej pomodzone i kierowcy nie dziadkowali :)

Jest dokładnie odwrotnie ;) Dwumasa nadaje się do aut z rozsądną mocą i do delikatnego traktowania. Przy większych mocach zdecydowanie lepiej się sprawdza jednomasa. Jaki wsadziłeś jednomas, że już się coś posypało? U mnie było ciut więcej mocy i momentu niż u Ciebie a jednomas sachs i skrzynia spokojnie dawały radę.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Jaki silnik najlepszy do benzynki i diesla?

Post autor: Kitaj »

vwir u mnie miało siedzieć z 1Z dałem nawet mechanikowi numery katalogowe co ma kupić a ten kretyn włożył valeo i skasował jak za zboże ale ja wtedy jeszcze nie miałem prawka a mechanikiem był znajomy ojca. Od dawna już mam innego mechanika bo jak tamten przez 150tyś nie wymienił pompy wody ani rolki od rozrządu to wyperswadowałem ojcu żeby w końcu zmienić mechanika. Co do sprzegła to nie wiem co się stało, obstawiam że docisk się skrzywił i do końca nie wysprzegla albo tarcza już powiedziała papa co jeszcze bardziej dziwniejsze bo nie mieszkam w mieście tylko zapinam 5ke i jadę 15-20km :-/
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ