Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Trybunał Konstytucyjny anulował mandaty?

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

Trybunał Konstytucyjny anulował mandaty?

Post autor: leeon »

Witam, trafilem w sieci na ciekawy artykuł, ktorego autor twierdzi ze od niedawna nie mamy obowiazku przyjmowania mandatów w fotoradarów. Co więcej, mamy prawo do rządania zwrotu mandatów ktore juz zaplacilismy..... Co o tej sprawie sądzicie?

http://3obieg.pl/trybunal-konstytucyjny ... c-zwrocone
Stopek
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 17 maja 2013, 07:26

Trybunał Konstytucyjny anulował mandaty?

Post autor: Stopek »

Trochę z innej beczki... Dostałem mandat za tzw. parkowanie w miejscu do tego nie przeznaczonym" od Straży Miejskiej w Warszawie z komendą przy ul. Jana Młota 3. Za wycieraczką znalazłem wezwanie do stawienia się osobiście na komendę SM, oczywiście nigdzie się nie wybrałem bo kultura tego wymaga, że jeśli "Ty masz sprawę do mnie to Ty przyjdź do mnie a nie ciągniesz mnie do siebie". ale do rzeczy...
Po 2 tygodniach dostałem pismo - quiz, czyli do wyboru:
A- przyznajesz się drogi obywatelu że to Ty postawiłeś auta i dostajesz mandat 400 PLN
B- kapujesz na osobę której użyczyłeś pojazd i to ona będzie karana
C - nie wskazujesz bo nie pamiętasz komu użyczyłeś pojazd, więc płacisz 200 PLN i sprawa pod dywan.
Pismo standardowe w praktyce fotoradorowej, chociaż też bezprawne. Poczytałem, zaciągnąłem języka i uwaga, za parkowanie w miejscu do tego nie przeznaczonym organ może do Was wysłać pismo z opcją A lub B... nie może być na niej wersji C. Nie będę się rozpisywał dlaczego tak jest, i przytaczał wykładni prawa, jeśli ktoś będzie zainteresowany to napiszę dokładnie.
Z taką informacja udałem się wczoraj tj. 22-03-2014 do Naczelnika SM i wyszedłem z anulowanym mandatem i pouczeniem.
Także morał jest taki żeby być dociekliwym i nie oceniać bezkrytycznie wszystkiego co dostajemy w zalakowanych kopertach z czerwonymi urzędowymi pieczątkami.

[ Dodano: 2014-03-23, 09:11 ]
A najlepszym patentem jest wskazanie osoby z baaaardzo daleka :)
Ja na przykład mam kolegę Egipcjanina, który mieszka: 4 Mohamed Mazhar St. 11255, Zamalek, Cairo, Egypt. - straż gminna w Piszu od 2012 roku go szuka za wykroczenie bo mu auto u użyczyłem :D
WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :))
Obrazek
http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=8233
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Trybunał Konstytucyjny anulował mandaty?

Post autor: marek_igor »

Z mandatu od straży miejskiej zza wycieraczki można sobie co najwyżej samolot poskładać i popatrzeć jak daleko poleci :) Generalnie gdyby nie anulowali takiego mandatu mógłbyś iść do sądu.
Straż musi udowodnić że taki mandat przeczytałeś. A przecież nie ma obowiązku czytania wszystkiego co jest za wycieraczką.
Albo po prostu przyszedłeś i nic już za wycieraczką nie było - szło sobie dziecko i wyciągnęło. Ty mogłeś myśleć, że to ulotka i wyrzuciłeś bez czytania, albo po prostu wsiadłeś i pojechałeś a karteczka sobie odfrunęła.
Równie dobrze, auta mogłeś przez miesiąc nie używać i do niego nie wsiadać. W tym czasie była wichura, śnieżyca, gradobicie i z kartki zostały jakieś szczępy bez napisów :)
ODPOWIEDZ