Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

W co grywacie po godzinach?

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

W co grywacie po godzinach?

Post autor: irocket »

Powiem tak, takie temp osiągała tylko przy wiedźminie 2/3 i fur marku. Podczas innych gier rzadko osiągała powyżej 80 stopni. Może to po prostu TTTM, może jakaś fabrycza wada była
Obrazek
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

W co grywacie po godzinach?

Post autor: hCYk »

Wszystko zależy od tego jakie chłodzenie ma zamontowane. Często zaglądasz do obudowy? Raz na kilka miesięcy warto dobrze ją przedmuchać tak żeby pozbyć się kurzu. Radiatory lubią się zapychać gdy dłuższy czas nie są czyszczone. Prowadzi to zazwyczaj do zaburzeń cyrkulacji powietrza. Karta nie jest chłodzona jak powinna i nie może oddać całego ciepła przez co temperatury w niektórych przypadkach mogą drastycznie wzrosnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

W co grywacie po godzinach?

Post autor: irocket »

Obudowę miałem otwartą, kurzu dużo właśnie nie było, od nowości się tak grzała. Ta GT430 co mam teraz, to co prawda demon wydajności nie jest, ale więcej niż 60st to nie miała. No i nawet dla testów uruchomiłem na niej Wiedźmina 3 na low w rozdzielczości 1024x768, podczas stania było 12-15fps, podczas ruchu spadało do 8fps, ale i tak się spodziewałem, że nie będzie w ogóle działać
Obrazek
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

W co grywacie po godzinach?

Post autor: hCYk »

W sumie nie ma co się dziwić że karta osiąga takie temperatury. Odpalając na niej nowsze gry obciążasz ją praktycznie maksymalnie. Przy referencyjnym chłodzeniu nawet nowsze karty potrafią pracować w temp 80 stopni. A w spoczynku jakie osiąga temperatury i czym wgl je mierzysz?
Obrazek
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

W co grywacie po godzinach?

Post autor: irocket »

Teraz nie wiem, bo się z GTXem nie włącza komputer, wysypuje bluescreena 116. W sumie to było tak, że raz mi wysypało artefakty w grze (ale nie bardzo obciążającej), wyłączyłem grę i potem było ok przez chwilę. Na drugi dzień zaczęło wysypywać krzaki na pulpicie i też się uspokoiło, po restarcie krzaki były już cały czas (takie jakby poziome kreseczki innego koloru), nawet na ekranie startowym - https://www.youtube.com/watch?v=WFEXXoAJkb4 . Windows nie wstaje z GPU jak pisałem wcześniej, na MiniXP dało się uruchomić i dział kilkanaście minut (tyle potrzebowałem do skopiowania plików). Jedyne co może ją uratować to potraktowanie hot airem albo piekarnik, ale po takim zabiegu i tak nie wróżę jej za długiej przyszłości
Obrazek
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

W co grywacie po godzinach?

Post autor: hCYk »

Planuje ktoś z was może zakup American Truck Simulator ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

W co grywacie po godzinach?

Post autor: Roxon40 »

Myślę nad zakupem. Zapowiada się ciekawie. Ale pewno komp potrzebny będzie z NASA. Już na ETS2 wentylatory z grafiki zdrowo się kręcą :D
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Bartek26
Forumowicz
Posty: 733
Rejestracja: 22 gru 2013, 21:27
Auto: Mazda
Model: 5 cr19
Skąd?: Żary

W co grywacie po godzinach?

Post autor: Bartek26 »

ja teraz atakuje skyrim'a na ps3 , fajnie bo można sobie angielski utrwalić :)
Skill.... You can't buy it ....
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Re: W co grywacie po godzinach?

Post autor: hCYk »

Roxon40 pisze:Myślę nad zakupem. Zapowiada się ciekawie. Ale pewno komp potrzebny będzie z NASA. Już na ETS2 wentylatory z grafiki zdrowo się kręcą :D


Czemu komp z NASA. ? ATS jest na silniku graficznym ETS 2 więc jeżeli ta gra Ci śmiga to z tamtą też nie powinieneś mieć żadnego problemu tym bardziej że zalecane wymagania są trochę zawyżone. Mi Euto Truck chodzi na Ultra więc mam nadzieję że z American Truck będzie podobnie. Co do samej gry to też właśnie mi się podoba. Różne długości naczep, możliwość wyboru miejsca zaparkowania naczepy, takie małe smaczki które mnie ciszą :D W końcu tyle godzin przegrało się w starsze wersje typu 18 WoS Accross America, Convoy, Haulin :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

W co grywacie po godzinach?

Post autor: Roxon40 »

Mi też chodzi na ultra ale wiatraki z grafy słychać dość dobrze. ATS też mi spokojnie uciągnie.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ