Diesel kontra Benzynka

Luźne gadki o wszystkim

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40

Diesel kontra Benzynka

Postprzez damian1314 » 19 stycznia 2017, o 22:00

Ale jak ktoś w większości robi dłuższe odcinki (minimum 20 km) to diesel jest niezastąpiony. Jak to mówią "kiedy diesel kończy, benzyna dopiero zaczyna". Dla mnie jest to pochwala dla diesla :-D
damian1314
Forumowicz

Car: Toledo 1L
Engine: AFN

Diesel kontra Benzynka

Postprzez vwir » 20 stycznia 2017, o 08:57

Zawsze zostaje opcja SDI. Jeśli to ma być toczydło po kilka km do pracy, to pewnie moc nie jest kluczowa...
vwir
Sponsor

Car: DS5, Leaf
Engine: 2.0HDI, EE

Diesel kontra Benzynka

Postprzez HQ-Automotive » 23 stycznia 2017, o 15:29

Z jednej strony racja, z drugiej- znajdź niezajechany motor SDI o który trudno i też nie ukrywajmy, że jeżeli ktoś przyzwyczai się do turbinki to potem będzie bardzo rozczarowany, wiem z własnego doświadczenia. Swoją drogą odcinek 20km to już całkiem sensowny dystans aby diesle w ogóle się zagrzał.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
HQ-Automotive
Forumowicz

Car: Seat Toledo 2
Engine: 1.9 TDi 110km

Re: Diesel kontra Benzynka

Postprzez Bartek26 » 24 stycznia 2017, o 22:40

HQ-Automotive napisał(a):Z jednej strony racja, z drugiej- znajdź niezajechany motor SDI o który trudno i też nie ukrywajmy, że jeżeli ktoś przyzwyczai się do turbinki to potem będzie bardzo rozczarowany, wiem z własnego doświadczenia. Swoją drogą odcinek 20km to już całkiem sensowny dystans aby diesle w ogóle się zagrzał.

mam sdi w domu , na wtryskach z tdi i dawka 5.0/mg
powiem tak :
w mieście rewela 5-6 litrów spalanie przy około 14 sek do setki
na trasie ostatnio jak leciałem do Krotoszyna 400km zrobiłem na połowie baku a bak ma 34 litry , spokojnie 100-110km/h . Maksymalnie 160 bujnąłem na oponie o 4% większej niż zaleca producent.

Kolejne auto jako dupowóz na miasto też będę szukał sdi tylko z klimą i tez wrzuce wtryski od tdi .
Skill.... You can't buy it ....
Bartek26
Forumowicz

Car: Octavia RS
Engine: 1.8 20VT

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic