Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Tablet do auta

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Tablet do auta

Post autor: DzieX »

Noglądałem się trochę filmików na YT. Porównałem to z cenami kompletów 2DIN i możliwościami takich urządzeń. I doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie tablet zabudowany w konsoli. Zwłaszcza, że mam drugą konsole. Już wstępnie wyciętą, ramkę do 2 din fabryczną i narzędzia. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś spotkał się z tabletem 7 cali o wymiarach max 19x11cm, który miałby Androida, przycisk wybudzania od frontu i jakieś sensowne bebechy typu bt, wifi, sim, gps i moc obliczeniową?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Tablet do auta

Post autor: vwir »

Też mi coś takiego przeszło przez myśl, tylko wtedy i tak trzeba wsadzić sensowny wzmacniacz no i nie każdy tablet ma radio fm. Po znalezieniu takiego kompletu, żeby to w miarę miało sens, to okazało się, że wychodzi cena podobna do radia 2 din. A w przypadku stacji 2 din odpada rzeźba i późniejsze problemy w stylu: muszę znowu wyciągnąć tablet, żeby włożyć inną kartę SD, albo jak by tu podpiąć sterowanie z kierownicy, bo tablet nie ma na to wyjścia.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Tablet do auta

Post autor: DzieX »

Radio zostaje - tablet będzie z nim spięty przez BT a sterowanie będzie radiem, które będzie sterowało programem w tablecie. Sieć wifi udostępniona z kom, żeby nie utrzymywać oddzielnej karty sim. Tak bym to widział.

2 DIN nigdy nie uruchomi yanosika ani google maps. Chyba że chińczyk, ale one z kolei słabo grają. Niestety mój Pioneer nie obsługuje muzyki po BT więc muszę poszukać czegoś innego. Do tableta nie musiałbym konstruować stelaża. Za tabletem (przyczepianym na magnesy) zaplanowałem dodatkowy, duży schowek.

Znalazłem pierwszego kandydata który by pasował - Samsung Galaxy Tab A 7.0 LTE SM-T285
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Tablet do auta

Post autor: irocket »

DzieX, a może Raspberry Pi 3 + ekran dotykowy? Tylko, że wszystko musisz na USB podłączyć.

Chociaż na Raspberry nie ma chyba w pełni działającego androida :/
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Tablet do auta

Post autor: DzieX »

Raspberry chciałem wpiąć w szynę can i k, a także z kilkoma innymi obwodami i pobawić się trochę, a jeśli coś z tego wyjdzie to efekt tego wyświetlać właśnie na tym tablecie.
ODPOWIEDZ