Mandat z niemieckiego fotoradaru

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: DzieX »

Dostałem powiadomienie (jeszcze nie mandat), zwykłym listem, po polsku o przekroczeniu prędkości o 25km/h na autostradzie. 70€ + 28€ opłaty z dupy. Czy ktoś miał do czynienia z taką sytuacją?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: Danielek. »

Nie nikt nie miał,jesteś pierwszy w Polsce napisz jak to się skończyło :lol:
https://lmgtfy.com/?q=mandat+z+niemieckiego+fotoradaru
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: DzieX »

Wow, jaki jesteś zabawny jak zwykle. Wpadłem już na google zanim zapytałem. Pytanie czy Ty coś poczytałeś coś z tych wyników.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: Roxon40 »

Kolega dostał takie pismo do zapłacenia mandatu. W związku z tym że się ociągał z płatnością, dostał drugie pismo z wyższą kwotą oraz w przypadku nie zapłacenia i wjazdu do Niemiec, groził mu areszt, no więc musiał zapłacić bo jeździł na międzynarodówce. Tak było ze 4 lata temu i w tym temacie niewiele się zmienia od dawna widzę. Ojciec kilkanaście lat temu dostał mandat, ale go nie zapłacił to dostał zakaz wjazdu do Niemiec na 5 lat. (wtedy były jeszcze granice więc więcej do Niemiec już nie pojechał)

Spróbuję jutro do kumpla przedzwonić i zapytać jak to dokładnie się skończyło bo ostatnio nie miałem z nim kontaktu bo się wyprowadził.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: DzieX »

Dzięki wielkie Roxon! Ja w sumie się nie wybieram, ale słyszałem że teraz poszło to dalej i komornik to ściąga albo US przy zwrocie z pit podbiera zaległość. Zdziwiło mnie to, że zwykłym listem to przysłali. Jak wiemy zwykłe listy potrafią nie docierać do odbiorcy..
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: marek_igor »

Jak nie zapłacisz to dostaniesz od naszego urzędu (nie pamietam dokładnie od kogo), nawet po okresie 2 lat wezwanie do zapłaty plus jakieś tam koszta dodatkowe. Jeśli tam pojedziesz z niezapłaconym mandatem tym samym autem, mogą Cię na autostradzie zdjąć na parking i zabulisz na miejscu. Bo jak to u niemca, nieoznakowane i oznakowane radiowozy w promieniu 100km od granicy z PL są wszędzie i czają się na naszych kierowców. Jak nie masz gotówki przy sobie, to mogą zabrać dokumenty, zostawią numer tel i pojadą, a Ty się odezwij jak zdobędziesz kasę :D
Nie wiem jak ze zdjęciem z radaru, ale jak dostajesz pisemny mandat na drodze od BAG albo Polizei - powiedzmy na kwotę 50e, tak czy tak później taka sprawa trafia do ich takiego "sądu" i tam się rozstrzyga czy dostałeś mandat adekwatny. Mogą orzec, że dostałeś za mały i przyślą dopłatę, albo odwrotnie i część zwrócą.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: DzieX »

No właśnie. U mnie napisali, że jest to "przewidywana" kwota.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: Roxon40 »

Dodzwoniłem się do kumpla i sprawa dokładnie wygląda tak. Dostał 2 mandaty na miejscu. Zapłacił. Potem przyszło pismo że ma dopłacić bo dostał za niskie mandaty. Olał to. Przyszło drugie ponaglenie i znów to olał. Trzecie pismo przyszło takie że w przypadku wjazdu do Niemiec i zatrzymania będą ściągać należność włącznie z karą aresztu.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: DzieX »

A napisali mu może ile czasu takie coś ścigają?
Kiedy dostał te mandaty?
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

Mandat z niemieckiego fotoradaru

Post autor: ghul17 »

ja dostałem kiedys z miejscowość jena tyle tylko za 30 euro. zapłaciłem bo jezdze przez niemcy często i nie chce mieć policji i Halt!! zapłacić i z głowy predzej czy pozniej i tak sobie to wezmą.
ODPOWIEDZ