Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Normy emisji spalin, kontrole.

Luźne gadki o wszystkim
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

Normy emisji spalin, kontrole.

Post autor: sprat »

A ja jestem ciekaw czy gdziekolwiek to zostanie wprowadzone poza centrum Warszawy i może Krakowa, ew. Wrocławia.
Zauważcie, że nawet w DE strefa obowiązuje tylko w kilku miastach. Więc może nie ma co zanadto panikować?
Swoją drogą, ciekawe czy będzie dało się podwyższyć "rating ekologiczny" auta - chyba są zestawy DPF do 1.9 TDI? :mrgreen:

Samolubnie tylko stwierdzę, że mi to trochę wisi, ponieważ jeżdżę autem niemal tylko w trasie
Obrazek
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Normy emisji spalin, kontrole.

Post autor: irocket »

Tu nawet nie chodzi o dpfy i inne duperele, tylko o zwykłe badanie spalin. Bo często widuję auta z roczników w 4 i 5 grupie, które kopcą jak lokomotywy
Obrazek
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

Normy emisji spalin, kontrole.

Post autor: sprat »

No tak tu się zupełnie zgadzam - nowe auta czasem zachowują się jak parowozy :D
Tylko tak się zastanawiam, jak tu zakombinować przy obecnym systemie - wszak większość osób w PL ma diesle z 2 i 3 grupy.
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

Re: Normy emisji spalin, kontrole.

Post autor: piotrek148 »

Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Re: Normy emisji spalin, kontrole.

Post autor: dominik »

Co do samej kontroli:
Jeżeli bym został zatrzymany do takiej kontroli to pierwsze co poinformował bym szanownego Pana że wszystkie czynności które będzie wykonywał będę nagrywał. A dlaczego? Kuzyn miał ostatnio przygodę z nimi. Jako osoba wykwalifikowana w tych sprawach wie jak powinno wyglądać takie badanie. Panowie z drogówki robią to nierzetelnie. Nie mierzą temp. silnika urządzeniem tylko patrzą na deskę jaka jest temp. a to też nie zawsze mają ochotę tam zerknąć. I wiele jest takich uchybień.
Po zakończonej kontroli poprosił bym o jakiś dokument który omawia krokpo kraku jak powinno wyglądać takie badanie. Nie ma? działa tona naszą korzyść.
Co do mandatu.
Mamy go prawo nie przyjąć, ponieważ jako przeciętny użytkownik drogi co roku robię przegląd techniczny i on daje mi pewność że moje autospełnia wszystkie normy i jest sprawne. Emisji spalin sam niemogę sprawdzić tak jak stanu oleju czy spalonej żarówki jak i ciśnienia w kołach. więc nie sprawdzam tego co pare dni.
Policjant ma PRAWO a nie obowiązek wystawić nam mandat. Jeśli wystawi jest chamem i tyle. Pierwsza kontrola powinna być pouczeniem a jeśli się nie usunie usterki to przy drugiej kontroli powinien być mandat.
ODPOWIEDZ