[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: sroczkin »

ta koncowke zamontowali gazownicy troche trzeba bylo ich pomeczyc zeby zrobili montarz we wlewie paliwa bo to wiecej roboty ale jakos sie zgodzili ale podobno takie koncowki mozna dokupic tak samo jak koncowki jesli wybiera sie ktos za granice np w niemczech maja inne wlewy niz my i trzeba dikrecac specjalna przejsciowke

no co do mojej jazdy jakos nie umniem juz innaczej jezdzic niz dynamicznie i juz sie przyzwyczajilem ze tyle chochluje moj tolek jak bym mial teraz na nowo kupowac tolasa to tylko 1,8T pali litr wiecej a bije osiagami nasze silniki na niebo
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: Lysy999 »

Witam.Gorcek jeżeli chodzi o spalanie w tolku to to nie jest normą 13l. - no chyba że po wyżej 120 km. U mnie spala koło 10l. -do 120km. Po wyżej oczywiście będzie te 13l.
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: gorcek »

no hej. powiem Ci szczerze,że tankując go do pełna jestem w stanie zrobić nim w ruchu miejskim 290 do 300 km więc przypuszczam, że on do 120km spala ok 13l a na długiej trasie jeszcze go nie sprawdzałem i morze lepiej nie :-/ podpowiedz mi czym by to było czy mogę go jakoś wyregulować???
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: sroczkin »

Lysy999, no tak ty mowisz o spalaniku w trasie mi ostatnio przy spokojnej jezdzie spalil na trasie 10,5 l ale jesli miesiecznie 90% jazdy jest po miescie takie normy z trasy nic nie znacza teraz zima jak nie chodzi klima spalanie w miescie wychodzi mi tak 12 l wiec mysle ze to mosi byc norma dla tego typu silnika a dla 1l spalania mniej nie bede jezdzil jak ten dziadek po miescie czyli zmiana biegow przy 2000 obr i wrzucanie piatki przy predkosci 50-60 km/h producent podaje ze ten silnik w miescie spala ok 11l wiec litr wiecej gazu to normalne spalanie
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: gorcek »

no sroczkin trochu to mnie uspokoiłeś bo zacząłem się martwić,że coś nie tak z tym moim tolkiem ;-). no cóż trochę to dużo ale silnik też nie mały :-D więc nie ma się co dziwić. zobaczymy jak się sprawdzi w trasie i oczywiście czy to spalanie się zmniejszy po zimie hehe, pozdrawiam!!!
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: Lysy999 »

Siemka :-) Sroczkin :!: podałem spalanie srednie a nie w trasie- oczywiście jeżdżąc do 120 km. Z drugiej strony przekonałem się że ile jest toledziaków z gazem tyle jest różnic. Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

1.8 20v i instalacja gazowa..

Post autor: gimmesomo »

Witam
Zamierzam kupic instalacje gazowa do niedawno zakupionego Tolka 1.8 20v z 2000r. Mam w zwiazku z tym kilka pytan:
- sa na forum osoby ktore maja taki motor (1.8 20v) i zainstalowana instalacje gazowa ?
- jaka instalacje polecacie dla tych silnikow ?
- slyszalem, ze te silniki nie powinno sie zagazowywac, czy to prawda ? sprawiaja duzo problemow ?
Za wszelkie sugestie i podpowiedzi z gory wielkie dzieki !

Pozdrawiam
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: Romano »

W dziale LPG nie ma wielu tematów i myślę że mógłbyś z tym problemem spokojnie się podłączyć tutaj viewtopic.php?t=961&start=30 Dużo do szukania nie było a tam są informacje na temat instalacji gazowej do tego silnika również. Nie ma tego dużo (tylko 4 strony a nie 20).
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: SZUBAR »

gimmesomo pisze:- jaka instalacje polecacie dla tych silnikow ?

Ja polecam BRC śmigam już na niej 3 rok bez żadnych problemów.
gimmesomo pisze:- slyszalem, ze te silniki nie powinno sie zagazowywac, czy to prawda ? sprawiaja duzo problemow ?

Ja nie słyszałem takich negatywnych opinii na temat tego silnika, jeżeli założy się markową instalacje nie sprawia żadnych problemów. Schody zaczynają się gdy chce się zaoszczędzić i montuje się tańszą instalacje.
SZUBAR
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: sroczkin »

i ja przychylam sie do odpowiedzi kolegi SZUBAR, na temat problemów z silnikiem po zagazowaniu co do instalacji jak wyżej wszystkie markowe sa dobre ja posiadam instalacje KME jest bardzo dobra i cena przystępna 2400-2200 ale można w niej znaleźć jedna wadę jak nie daj boże pójdzie jeden z wtrysków trzeba wymieniać cala listwę bo wtryski sa niedemontowane BRC podobno jest liderem w instalkach dobry tez jest STAG jego można nawet za 1900 zl znaleźć

wiec jeśli masz odłożona kasę i myślisz o gazie droga wolna nie ma przeciwwskazań do montażu gazu w tym silniku nawet w torbo można montować instalacje tylko pamiętaj dobry warsztat sprawdzony i tylko sekwencja IV generacji a będziesz śmigał o wiele taniej niz na benzynie
ODPOWIEDZ