[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
TomekTomek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:41
Kontakt:

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: TomekTomek »

Sroczkin jestem mile zaskoczony dzięki za obszerny wykład na temat.Na pewno twoje cenne rady przydadzą i posłużą mi przy zakładaniu gazu.Wstawie dobry gaz i nie chciałbym zakładać jak najtańszym kosztem.Muszę zlokalizować dobry zakład gdzie założą mi dobry gaz typu BRC o którym słyszałem,mam taki zakład na oku.Świetny ten pomysł z wlewem gazu, nie przypuszczałem że tak można zamontować jeśli mogę prosić ciebie o jakieś fotki tego wlewu.Jeśli chodzi ze autko będzie słabsze podobno jakieś 5KM odejdzie i że tej różnicy nie czuć jeśli chodzi o mój silnik no zobaczymy jak to w praniu wyjdzie.Ja myślę że gaz aż tak źle nie wpływa na silnik hm.Czym różni się generacja IV a V , jaki jest koszt tych dwóch generacji i czym się charakteryzują.
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: sroczkin »

posiadam takowa końcówkę ktora wożę w schowku

Obrazek

we wlewie wyglada to tak

Obrazek

a po dokreceniu tej koncowki wyglada to tak

Obrazek
Obrazek

a tu masz strone gdzie sa opisane typy instalacji
http://www.autowis.com.pl/?dzial=17
http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=19
http://www.eurogaz.net/instalacje.html
TomekTomek
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:41
Kontakt:

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: TomekTomek »

Wielkie dzięki jak tylko założę gaz to wpadne na spota do Gdyni heh.Mam dylemat między IV a V generacją , dzwoniłem do VTG tam proponowano mi V generację no ale koszt to 7 tyś.zł.Myślę że dobrej firmy IV generacji można założyć.Pomysłowe wykonanie tego wlewu ,świetne rozwiązanie.
Ascyk36

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: Ascyk36 »

Witam mam pytanie co do założenia gazu w Tolku. Mam tolka 2.0 16 v i teraz gość mi mówił że w tym tolku nie montowali wogóle wtrysków elektrycznych tylko mechaniczne? i ze do mechanicznych nie da sie załozyc sekwencji. czy to prawda to co on mówił?
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: gorcek »

witajcie mam kolejne pytanko do Was. mam tolka 1,8 20v w gazie sekwencyjnym powiedzcie mi czy spalanie w sekwencji 13l na setke to norma?????a jeszcze jedno pytanko,teraz jak jest zimno i w chwili kiedy go odpalam na benzynie obroty automatycznie podskakują do prawie 1500 i przeskakuje na gaz, ale automatycznie gaśnie poradźcie czym to jest??? :-?
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: sroczkin »

co do spalania to silnik 1,8 jest jednym z najmniej ekonomicznych silnikow jakie maja tolki niby 125 koni a przyspieszenie nijakie i ogromne spalanie jak na takie osiagi ja ogolnie jezdze w wiekszosci po miescie biegi zmieniam tak przy 3000obr/min wiec i spalanie mam srednio 12l/100 no latem jak klima ciagle wlaczona i ustawiona na 18 stopni spalanie wzrasta do 13 a moj rekord to trasa z baaardzo ciezka noga srednia predkosc 170 i spalanie wyszllo 14,5l/100 wiec zalezy jak ostro targasz tolka spalanie 13 l moze byc norma
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: gorcek »

hej to pewnie będę musiał się przyzwyczaić do takiego spalania :-(. a możesz mi jeszcze powiedzieć co może się dziać z tym co wcześniej pisałem, chodzi mi o to czemu jak przeskoczy to zaraz gaśnie?? może to być spowodowane słabym akumulatorem??? pozdrawiam
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: sroczkin »

akurat tu ci nie pomoge ale moja rada jest taka jedz do gazownika podlacz do kompa i mozliwe ze gazownik ci odpowie ja ostatnio podlanczalem do kompa u pierwszego lepszego gazownika co mial program do mojej instalacji wykasowal bledy cos tam poprzestawial i zainkasowal 10 zl
gorcek
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lis 2009, 22:15

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: gorcek »

hej i chyba tak zrobię bo zaczyna mnie to denerwować. pozdrawiam
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: Romano »

Sroczkin a tą końcówkę to dali Ci przy zakładaniu gazu czy sam musiałeś sobie ją dokupić? no i czy dodatkowo kosztuje umiejscowienie "wlewu" gazu we wlewie paliwa?

W sobotę odebrałem auto od mechanika który robił mi rozrząd, wymianę płynów, świec itd i polecił mi żebym założył sekwencję do Tolka. On ma BMW 318 i od 3 lat ma założoną sekwencję, butla w miejscu koła zapasowego (zamiast koła zapasowego ma dojazdówke) i mówił że jeszcze nigdy nie miał z nią problemu. Jego kolega robił mu tą sekwencje i może mi zrobić za 2000 - 2500zł.

Nie jeżdże znowu tak jak Ty (Sroczkin) i nie wkręcam silnika na 3000 obrotów, a tak do 2500, teraz mam spalanie średnia na wysokości 9 - 9,5 l/100km (jazda mieszana). Ale i tak to bije po kieszeni troszkę :(
ODPOWIEDZ