Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
loockas

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: loockas »

rafik pisze:A co do korka we wlewie, to mój mechanik odradzał, ponieważ twierdził, że tam sama guma i z czasem się wyrwie.


leń, a nie fachowiec :P

Miałem w maździe taki wlew i chciałem też w seacie. Żaden problem. Rozebrali gumę i plastik w okół wlewu i zrobili mocowanie od wewnątrz. Do tego mocowania dokręcili już z zewnątrz wlew przez plastik. Podejrzewam, że mógłbym do wlewu zapiać auto na hol i by prędzej gwint na adapterze strzelił niż to mocowanie. Po prostu się większości fachowcom nie chce kombinować.

U mnie wygląda to tak. Chociaż wydaje mi się, że jeszcze ładniej można było to zrobić:

Obrazek

exodus pisze:Czyżby posiadanie instalacji gazowej było czymś wstydliwym?


Raczej chodzi o estetykę. Dziurawienie zderzaków w miejscu widocznym jest dla wielu nie do przyjęcia. Wlew pod klapką wg mnie jest po prostu wygodniejszy dla mnie i dla pracownika stacji. Na wielu stacjach to do właściciela pojazdu należy odkręcenie i zakręcenie korka. Po co klęczeć pod zderzakiem jak można mieć to pod klapką, tam gdzie powinno się wlewać paliwo.

Ja bym sobie nigdy nie dał zderzaka podziurawić. I tu już nawet nie chodzi o wygląd. Mała stłuczka i mamy dodatkowy kłopot z uszkodzonym wlewem.

Jeżeli komuś wstyd, że jeździ na LPG to wg mnie jest delikatnie mówiąc szalony :) Wstyd by mi mogło być gdybym ten LPG kupował kradziony, jak wielu użytkowników ON do diesla. Chwaląc się tym jeszcze na forach...

Wracając do wlewów. Największym dziwactwem jest moda w holenderskich instalacjach :D

Obrazek

Obrazek
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: rafik »

exodus pisze:
Ja mam pod zderzakiem dość nisko i jest dyskretnie i ok!


Czyżby posiadanie instalacji gazowej było czymś wstydliwym? :mrgreen:


:-D :-D :-D Dla mnie nie, ale dla estetyki zdserzaka. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
flo333
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2011, 10:21

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: flo333 »

Ja założyłem polskiego Zenita w swoim V5 i nie narzekam, radzi sobie dosyć dobrze spalanie między 10,5 a 12 w mieszanym, zależy jaka noga :)
Miałem tą instalację Zenit w Nissanie Primera 2.0 i też żadnych problemów z nią nie było i nie ma, do tej pory śmiga bo kumplowi sprzedałem, więc jak kto uważa lub kogo na co namówiono niech sobie zakłada.
loockas

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: loockas »

flo333 pisze:Miałem tą instalację Zenit


To jest tylko sterownik. Też miałem Zenita w poprzednim aucie. Zwykle stosuje się je w tych samych instalacjach co np Stag. Tym razem wybrałem Staga ze względu na lepsze wsparcie techniczne na forach. Popularność Staga jest bardzo duża. Wiem, że wiele rzeczy jestem w stanie sam ogarnąć, a nie zawsze jest czas by podjechać do gazowników. Na razie jednak poza zmianą temp przełączania nie mam po co tam zaglądać. Działa jak marzenie.

Na zenita nie miałem również co narzekać. Pamiętajcie jednak, że to tylko sterowniki. Poza nim równie ważne jest dobranie reduktora i listwy wtryskowej. Bez tego nawet najlepszy sterownik nie pomoże.

Btw. Stag też jest polski :)
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: skaza24 »

Sony pisze:skaza24, zrób raz i porządnie. Weź tego Hana200 i z głowy :) Bezsensu w razie czego dwa razy za robotę płacić...


Tak też zrobiłem po obczytaniu for gazowych :-D

Ostateczny zestaw :

Sterownik : Stag 4 eco
Reduktor : AC R01
Listwa/Wtryski : Hana (obadam dopiero czy Hana 2000 /2100 )
Butelczyna : 41 litra w kole


Czy polecam ?

Wypowiem się w późniejszym terminie jak trochę pojeżdzę

Jak na razie zero różnicy
Tak jak by nie było nic robione przy silniku .
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 00:05 przez skaza24, łącznie zmieniany 1 raz.
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: dude88pl »

czemu taka małą butle ci założyli?
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: skaza24 »

dude88pl pisze:czemu taka małą butle ci założyli?


A to ciekawe.
Wiesz że wszystkim się zainteresowałem ale butlą najmniej :mrgreen:
Myślałem że logiczne jest że założą największą jaka tam wejdzie :-/

Dokładnie ma 41.5 litra

To ile litrów jestem stratny ? :lol:

Dobrze że teraz praktycznie prawie na każdej stacji jest LPG
I nie trzeba specjalnie gdzieś jeździć na tankowanie tylko "po drodze"

Mniejsza butla mniejszy ciężar :-P ;)
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: dude88pl »

Ja mam założoną 55L a mieści się w niej ok. 45-46L gazu. Z większą rzadziej odwiedzamy stacje :-P
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kado7
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2011, 20:22

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: kado7 »

Kupiłem Tolka z instalacją KME AKME + Silver + Valteki czerwone i butlą 50L w kole. Rok jeździło z różnymi historiami, po roku padła. Regenerowałem reduktor, wymieniłem przełącznik, wymieniłem czujnik ciśnienia, elektrozawór, kalibrowałem i czyściłem wtryskiwacze, bez skutku. Postanowiłem wywalić wszystko oprócz butli. Pojechałem do wg. mnie najlepszego zakładu montującego instalacje LPG na Podkarpaciu i tam chłopaki na najwyższym poziomie zajęli się moim autkiem. Teraz siedzi w nim STAG-300 ISA2 + AC R01 + HANA H2000. Jestem bardzo bardzo zadowolony.
kado7
loockas

[1L] Jaką instalację gazową polecicie ?

Post autor: loockas »

Standardowy zestaw z wyższej półki. Będziesz zadowolony. U mnie już nalatane 10kkm od montażu takiego zestawu. Za tydzień jadę na przegląd :)
ODPOWIEDZ