Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: DzieX »

kado7 pisze:ale w zestawie ze STAG-iem.


No ja to samo.
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: mariusz88 »

a ja mam wtryski Miade in Poland czyli Barracuda z Białegostoku w zestawie z ecu Agis i8 i parownik Zavoli zeta s i śmiga aż miło nic nie faluje:)
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: luki32 »

Witam!
Tak czytam i czytam dzisiaj odnośnie tych 2.3 v5 i problemów z Lpg i mam dokładnie identyczny problem ,z falowaniem.
Do momentu mniej więcej osiągnięcia 80 stopni po przerzuceniu na gaz tolek nierówno pracuje i pod obciążeniem potrafi szarpnąć.Benzyna jest miodzio wszystko.
Wymieniłem najpierw przewody(BREMI) ,Świece NGk(pomogło bo zaczął lepiej na gazie latać) ,Filterek gazu,Filtr powietrza jest wkładem K&N ,obudowę filtra bo była popękana przewody ,gumowe od parownika i te małe zasilające. Wcześniej kolega od którego kupiłem dosłownie jakieś 1-2 miesiące wcześniej wymieniał parownik.
Nietknięte zostały wtryski jeszcze oraz centralka
Instalacja jest to OMVL XXI DREAM
Z tego co czytałem to jest to wredna instalacja dla gazowników
Byłem na sprawdzeniu u gościa który robi Lpg i na nagrzanym silniku trzyma dobrze parametry.
Temp przełączania to jakieś 33 stopnie ,czy to jest nie za mało??
Ponadto jak chcę pokręcić tolka dla testu na LPG do większej prędkości obrotowej to w pewnym momencie jakieś (4-5 RPM) czuje osłabienie i już nie zbiera się tak dobrze.
Zastanawiam się nad wymianą tych wtrysków .
Wiem ,że najlepiej byłoby kupić albo KEIHI ALBO HANA ale póki co muszę się liczyć z innymi wydatkami(drugie auto ,szkoła) i nie bardzo chce uśmiecha mi się wydawać 5-6 stów na to.
Myślałem natomiast nad wtryskiwaczami OMVL REG FAST ,które w sumie nie mają najgorszych opinii. Valteki z tego co się dowiedziałem to ludzie odradzają stanowczo .
Czy ktoś z was ma takie REG FAST w tolku u siebie??
I jeszcze jedna kwestia gdzie macie pomontowane u siebie w autach wtryski od gazu??
Bo ja ma obiekcje co do systemu montażu u mnie i nie wiem czy również nie ma to wpływu.
Wtryskiwacze mam zamontowane między kolektorem dolotowym a chłodnicą dokładnie tutaj w tej wąskiej szczelinie przy pasie przednim,być może tu jest problem jeszcze ,że są zbyt daleko?
Pozdrawiam
atari

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: atari »

zaloz hana i zapomnij. ja mam hana green w AQN i nie ma zadnego problemu. nic nie faluje, szarpie itp. ale podstawa to dobra regulacjam Masz AGZ czy AQN? gdzie masz nawierty zrobione? co do temp przelaczenia ja mam 25* i nawet nie slychac i nie czuc zmiany zasilania.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: DzieX »

Zakladam że AGZ skoro wymienił przewody. Czerwona Hana wystarcza.
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: luki32 »

Witam!
Dzisiaj autko zaprowadzone i po 3 godzinach odebrane od gazownika.Zdecydowałem się jednak na tańszą opcję w postaci OMVL REG FAST +nowy czujnik temp .
Autko zestrojone ,wszystko działa jak należy .Nareszcie zero szarpania ,autko ciągnie pięknie na gazie więc jestem mega zadowolony z roboty .

[ Dodano: 2013-11-01, 22:54 ]
Witam!
2 tysiące już zrobione na nowych wtryskach i auto pracuje poprawnie.Ciągnie bez szarpania.
Jedynie co zauważyłem jako negatywne choć w sumie jest to kwestia przyzwyczajenia ,że OMVL REGFAST sa doysc głośnymi wtryskami .Poza tym jest wszystko ok .
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: qoblin »

Posiadam Tolka 2.3 V5 AQN. Wtryski Barracuda, komputer LPGTech. Wszystko działa jak należy, bez efektów ubocznych.
piotrek.
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2015, 13:43

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: piotrek. »

Witam! Troszeczkę odkopię temat. Kupiłem toledo v5 aqn z instalacją gazową założoną w 2009 roku na sterowniku STAG-300. Wtryski z tego co mowil poprzedni właściciel to matrixy albo magici. Byłem ustawić to wszystko, mapa fajnie siadła, lekkie korekcje dawki zrobione, auto ładniej pracuje na niskich obrotach lepiej jedzie ale odbiega dużo mocą w porównaniu do benzyny. Chcę wymienić wtryski na hana tylko nie orientuje sie gdzie kupić i jaki model. Pomożecie :)?
qoblin
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 v5 AQN
Skąd?: Siedlce/Kędzierzyn-Koźle

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: qoblin »

Osobiście odradziłbym Ci Hany. Miałem początkowo, ale miały taką wadę, że jak się mocno nagrzały (po około 200km nieprzerwanej jazdy) to paliły bezpiecznik i był koniec jazdy na gazie... Być może, albo i na pewno, po prostu miałem jakąś wadliwą partię, lecz mój gazownik po moich przygodach i paru innych, o których słyszał, przestał montować Hany i zamiast nich używa Barracud. Ja z Barracud jestem bardzo zadowolony, tzn. w sumie z całej instalacji, bo jedna składowa to nie wszystko ;)
CarlosTheCook
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2013, 14:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Jelenia Góra

[1M 2.3 V5] Jakie wtryskiwacze gazowe posiadacie ?

Post autor: CarlosTheCook »

To ja żeby Ci namieszać :-) , napiszę, że osobiście mam Hana i jestem mega zadowolony. Niestety nie pamiętam modelu. Wiem że kosztowały mnie ok 300 pln. Zrobiłem na nich już 52tys. tak jak i na całej instalacji. Żadnych problemów nie miałem. Brałem, bo polecali tu na forum jak i na lpg-forum.pl . Co do Barracud się nie wypowiadam. Nie znam, nie stosowałem nic złego czy dobrego nie powiem. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ