[1L] Masło w misce olejowej!

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1L] Masło w misce olejowej!

Post autor: Danielek. »

To efekt krótkich odcinków,przegoń go ze 100-200km po trasie to mleko zniknie ;-)
Nie masz się czym przejmować jedynie w nie których 1.6 przez to mleko potrafi zamarzać odma przy dużych mrozach.
mlodytoledo2712
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2014, 14:07

[1L] Masło w misce olejowej!

Post autor: mlodytoledo2712 »

mleko wytarlem i od tamtej pory juz go nie widac zabardzo ale masz racje jeszcze w dodatku na gazie i robie bardzo malo odcinki gora 50km tyg dziennie z 8km pytam sie bo mam wyjechac w trase a boje sie ze moze min uszczelka pod gloica walnac ale dzieki uspokoiles mnie dzisiaj robie trase , a moze to byc wina starego oleju ?? pojutrze wymieniam na nowy
Awatar użytkownika
ramzes.kris
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 21 mar 2012, 00:37
Auto: 1M
Model: 1.8 20v
Skąd?: Konin

[1L] Masło w misce olejowej!

Post autor: ramzes.kris »

Nie sądze żeby to była wina oleju . Mam tak samo . Robię około 20 km do pracy i z powrotem i po mieście ( szumnie powiedziane :) ). i w okresie zimowym też mam pod korkiem coś tylko u mnie to bardziej musztarde przypomina :)
Pracuje by żyć , a nie żyje by pracować :)
Było : 1.6 16v
Jest : 1.8 20v

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6181
Awatar użytkownika
SGL79
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:20
Auto: 1M
Model: 1.6 8V
Skąd?: Pyskowice

[1L] Masło w misce olejowej!

Post autor: SGL79 »

Ja swoim Tolkiem nie jeżdżę codziennie ale robię za to dłuższe trasy, więc problem "majonezu" pod korkiem jest u mnie znikomy w zimie. Drugie auto w rodzinie to Opel Astra też z silnikiem 1.6 8v i to auto jeździ codziennie ale na krótkich dystansach do pracy i z powrotem (jakies 25 km w dwie strony). W Oplu tej mazi jest sporo ale znika ona latem. Kiedyś utrzymywała się cały rok i jak się okazało winny był uszkodzony termostat, który niedogrzewał silnika. Po jego wymianie jak ręką odjął.
mlodytoledo2712
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2014, 14:07

[1L] Masło w misce olejowej!

Post autor: mlodytoledo2712 »

z tego co wiem to mam do wymiany czujnik temperatury cieczy chlodzacej wiec moze tez mi nie dogrzewa i przez to ta mazia , ja tez dokladnie mam musztarde :) dzieki wszystkich za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1L] Masło w misce olejowej!

Post autor: Danielek. »

mlodytoledo2712, Jedz spokojnie w trasy nie martw sie o to bo to normalna rzecz. Przejedziesz dluzszy odcinek to tolkowi wyjdzie to na dobre bo troche odpocznie od miasta :)
Bombka89

[1L] Masło w misce olejowej!

Post autor: Bombka89 »

Jak kupiłem tolka w październiku to przy oglądaniu odkręciłem korek i właśnie było "mleko" a na bagnecie "musztarda" sprzedający mówi że to przez to że auto on tylko odpala albo robi dwa 3 kilometry dojechałem do domu 150 km na drugi dzień odkręcam i ani śladu teraz robię tak 500-600 tygodniowo i ani śladu "mleka" :)
mlodytoledo2712
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 lut 2014, 14:07

[1L] Masło w misce olejowej!

Post autor: mlodytoledo2712 »

bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi bardzo mnie ucieszyly te odp bo juz myslalem ze do wymiany uszczelka pod glowica tankuje tolka i w trase , szerokosci zycze :)
ODPOWIEDZ