Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
dziobii
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2012, 16:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Chełm

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: dziobii »

Mój kolega wywalił korek wlewu paliwa, tak że udało się zmieścić końcówkę do pistoletu LPG (a i tak z dość krótką nóżką, którą wykręca tylko jak tankuje benzynę). W sumie najwygodniejsza opcja, i dla pracowników stacji, i zawór się nie brudzi od śniegowo-błotnego syfu.
Obrazek
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: dropsik9977 »

dziobii pisze:Mój kolega wywalił korek wlewu paliwa, tak że udało się zmieścić końcówkę do pistoletu LPG (a i tak z dość krótką nóżką, którą wykręca tylko jak tankuje benzynę). W sumie najwygodniejsza opcja, i dla pracowników stacji, i zawór się nie brudzi od śniegowo-błotnego syfu.


ja w golfie 2 w moich poczatkach mialem wlasnie w wlewie paliwa i tez wkrecany super sprawa :) polecam :)

teraz to juz zlotowy takze nie ma opcji na lpg hehe
mario87
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2013, 09:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Warszawa

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: mario87 »

Witam
Ja w swoim Toledo wlew gazu mam w zderzaku na wysokości maskownicy gniazda oczka do holowania. Wlew jest upchnięty głęboko pod spodem więc trzeba się nagimnastykować żeby podłączyć pistolet. Najgorsze jest tankowanie z pełnym bagażnikiem kiedy tył od ciężaru przysiądzie. Miałem niedawno niemiłą przygodę kiedy wracałem z urlopu i trzeba było zatankować auto. Pan na stacji tak walczył z pistoletem żeby się podpiąć do wlewu że musiał go uszkodzić gdyż teraz przy każdym tankowaniu syczy :-/ Będę niedługo na przeglądzie u gazownika to może to naprawi.
koz17
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2015, 16:10
Auto: Seat Toledo II
Model: 1.6 16v BCB
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: koz17 »

Cześć :)

Odświeżę trochę temat :) byłem dzisiaj u gazownika, pytałem się ogólnie o LPG, bo mam zamiar założyć i pytałem o to, czy zrobi mi wlew pod klapką. Powiedział, że nie ma problemu, ale że ta cała grodź w środku jest plastikowa i że może pęknąć pod ciężarem pistoletu w trakcie tankowania :( czy ktoś z Was miał taki problem? z góry dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

Re: [1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: wojtekm »

Ja mialem u siebie w tolku wlew gazu obok paliwa i nie było żadnego problemu podczas tankowania :)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Easterling
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 16 lip 2014, 16:51
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Rzeszów

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: Easterling »

Ja też tak mam i bez problemów :)
koz17
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2015, 16:10
Auto: Seat Toledo II
Model: 1.6 16v BCB
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: koz17 »

Dzięki za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ