Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: neostar »

dude88pl, u mnie taka sam sterownik jest umieszczony z prawej strony włącznika świateł i piękną niebieską diodę zasłania manetka od kierunkowskazów i jest git. Nic nie oślepia.

Kitaj, chodzi o to, że nie ma koło korka wlewu paliwa miejsca na korek od gazu więc wystawia się rurkę z mniejszą końcówka w którą wkręca się przejściówkę żeby zatankować.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: dude88pl »

Mając wlew gazu pod korkiem od benzyny musisz wkręcić przedłużkę pokazaną na zdjęciu drugim żeby podpiąć pistolet. W niektórych krajach obowiązują inne pistolety do tankowania przez co musimy również wkręcać przejściówki na inny system.
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
hehejol
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 07 sty 2011, 09:42

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: hehejol »

rafik , a co Cie naszło na instalacje gazową ? 1.4 to chyba nie pożera aż tak dużo paliwa :-P
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: rafik »

hehejol pisze:rafik , a co Cie naszło na instalacje gazową ? 1.4 to chyba nie pożera aż tak dużo paliwa :-P


Jestem "fanem" gazu! :mrgreen: A tak poważnie, od 10 lat jeżdżę na gazie i jest to dla mnie alternatywa do swobodnego podróżowani (dużo jeżdżę). W przypadku wypadu na zakupy (100km) lub nad morze, a jestem dość często (450km) są to śmieszne pieniążki. Taki wypad nad morze (w poprzedniej megance) to koszt niecała 90zł.
Wczoraj byłem i dzisiaj jadę. :-D
Jak widzisz w dwa dni robię czasami 1tyś.km. Wczoraj właśnie jadąc, myślałem o zasadności mojej decyzji! Trochę się boje, ponieważ wczoraj na trasie 80-120 na odcinku 300km jadąc przepisowo spalił 5,9L/100 leje 98 to około 140zł. Jak by palił 7,5L gazu to by było około 85zł. I tu jest ta różnica, ale jak by miał palić 9-10 i więcej gazu na trasie to wtedy jest bezsensu!
Biję się z myślami co zrobić! Ale skłaniam się jednak do założenia... ;-)

[ Dodano: 2011-03-19, 08:02 ]
tom005, dude88pl, powiem koledzy, że obie wersje mi się podobają! Myślałem na początku o korku z boku w zderzaku, ale z tyłu i tak niżej wygląda o wiele lepiej! Dzięki za podpowiedzi z tym przełącznikiem to cenna uwaga!!! :-)
hehejol
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 07 sty 2011, 09:42

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: hehejol »

rafik , no w takim wypadku to masz racje- opłaca się założyc gaz . Ja jeśli miałbym wybierać to wybrałbym opcję wlew pod korkiem od benzyny , przynajmniej nie rzuca sie w oczy . Sporo jeździsz :-D a tak odbiegając od tematu na jakie Ty zakupy jeździsz aż 100 km :shock:
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: rafik »

hehejol, Głównie do Bydgoszczy (tam też pracuje) lub do Torunia. Są tam duże sklepy i za jednym zamachem mogę kupić wszystko co potrzebuje w jednym miejscu i pod dachem, a nie latać od sklepu do sklepu itd.
Po drugie u mnie nie ma żadnej galerii. Jeszcze!!! ;-)
A po trzecie miło się wyrwać ze swojej pipidówki i przy okazji zjeść coś w restauracji lub iść z dzieckiem do ZOO. ;-)
A kolejny powód ;-) to że taka podróż to tylko 20zł :-P
Dlatego chce założyć gaz. A przy cenie paliwa to chyba dobra alternatywa! ;-)
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
hehejol
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: 07 sty 2011, 09:42

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: hehejol »

No pewnie w Twoim przypadku gaz obowiązkowo , szybko się zwróci a potem bedzie oszczędnie :-D
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: rafik »

Korek gazu mam pod zderzakiem tak jak kolega dude88pl, fajne dyskretne miejsce, ale każdy kto tak będzie chciał sobie zrobić, musi się przyzwyczaić do "stękania" pracowników stacji LPG. Trzy razy tankowałem i trzy różne osoby mówiły że gorszego miejsca nie mogłem wybrać. ;-)
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: dude88pl »

A to chyba u mnie w okolicach jest młodsza obsługa stacji bo jeszcze nikt nie narzekał :-D
Oczywiście najlepiej jak obsługują młode piękne kobietki:D
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
rafik
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 28 lis 2010, 20:02

[1M] Najlepsze miejsce na korek od gazu ?

Post autor: rafik »

U mnie wygląda tak..
Załączniki
SA405961.JPG
SA405973.JPG
"Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."
Immanuel Kant ;-)
ODPOWIEDZ