Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
wojo26
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:52

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Post autor: wojo26 »

witam ma problem z obrotami na gazie w moim tolku 1.8 i
wojo26
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Post autor: Lucas »

kolego ten dział jest do powitań, ale napisz może dokładniej jak wygląda ten problem to moderator przeniesie temat do odpowiedniego działu.
wojo26
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:52

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Post autor: wojo26 »

witam jestem tutaj nowy więc nie wiem gdzie sie pisze o takich problemach?mój toledo ma oj.1800 i jest na wtrysku jedno punktowym,mam zmontowany gaz,i właśnie na gazie po dłuższej jeździe zaczynają się wieszać obroty na 1500-2000 obr.c to może być?.pozdrawiam
wojo26
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Post autor: tony »

jaka instalacja?
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
wojo26
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:52

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Post autor: wojo26 »

tzn.??jak to jaka? a jeszcze jedno obecnie jak przerzucam na benzynie to na wolnych obrotach(na biegu jałowym)gaśnie nie i nie ma mocy tak jak by go coś dławiło jak chce przy gazować:(
wojo26
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Post autor: szparagb »

Prawdopodobnie uszkodzony przewód podciśnieniowy jak u mnie (ledwo trzymał obroty, chodził jakby na trzech cylindrach, nie miał mocy, szarpał wraz ze wzrostem obrotów).
Masa89
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 18 paź 2009, 18:50

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Post autor: Masa89 »

Witam

mam to samo z obrotami na biegu jałowym silnik mi gaśnie a jak przegazuje czasami obroty wracają do normy czasami spadają prawie do 0 silnik się dłabi i trzęśie ale wraca do 800-1000 obr. Co to może być i jak to naprawić?

[ Dodano: 2009-11-30, 12:39 ]
Proszę o pomoc bo nie wiem co jest. Po regulacji gazu silnik potrafi mi nawet spalic 16l/100km po miescie a w trasie nawet 12 jeżdżąc do 120 max. Rano po nocy na gazie w ogóle nie chodzi mi silnik dopiero jak się trochę rozgrzeje zaczyna działać a co do benzyny odpala ale obroty nie są równe jak dodaje gazu to nie wchodzi płynnie na obroty tylko tak jakby się dławił. Nie wiem czy to może być przyczyną ale z rana z pod monowtrysku widać lekko ale widać spaliny i w kabinie jak włącze dmuchawe to też czuć spaliny. Co może być przyczyną bo juz sam nie wiem? czasem rano potrafi podawać benzyny do gazu a wcześniej miałem nawet tak że że podczas jazdy na rozgrzanym silniku podawało benz (wnioskuje to tym że na przełączniku gaz/benz jak mam na gazie (o) wyżej nad zieloną diodą świeci się też czerwona i odrazu mówię że nie jest to rezerwa bo to sprawdziłem.) proszę was o pomoc
badiw91

Silnik 2.0 8V 1993r- problem z jazda na gazie

Post autor: badiw91 »

Witam! Mam problem z toledo 1..a mianowicie gdy przelacze na gaz i po np 3km wylacze silnik i za 5 min znowu chce pojechac to na gazie obroty sa niskie i strzela gdy przygazuje...wystrzeliwują rurki od powietrza....wydaje mi sie ze zassysa gdzies lewe powietrze...a i na dodatek na benzynie nie chodzi...gdy dodaje gazu to paliwo dostaje z opoznieniem musze kilka razy wcisnac pedal gazu zeby wszedl na obroty :( Prosze o pomoc...
marcelous
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2009, 14:58
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Łódź

Gaśnie na gazie

Post autor: marcelous »

Witam mam problem z moim seacikiem, a mianowicie gdy jadę na gazie i silnik jest rozgrzany gaśnie i nie mogę go odpalić ponownie na gazie, dzieje się tak również gdy silnik jest na tyle rozgrzany, że włącza się wentylator i znów gaśnie, na benzynie jest wszystko ok. Pomóżcie
ALLka

[1L] Problemy z gazem - zwiększone obroty itp.

Post autor: ALLka »

Jest przy tym "mułowaty" czy normalnie się wkręca?

Jaka instalacja LPG?
ODPOWIEDZ