Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Falowanie na małych obrotach

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Awatar użytkownika
Icefire
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 paź 2013, 14:35

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: Icefire »

Jestem w totalnym szoku przegoniłem TOLE na wysokich obrotach i ? ... Odpukac w niemalowane wszystko sie ustabilizowalo :D
Oby dalej i do przodu ;)
igorj
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2013, 01:13

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: igorj »

Czołem Toledziaki ! :mrgreen:

U mnie w toledo ( II 1.6 16V 140000 km instalacja BRC e13 sekwencja) jest problem o tyle poważny gdyż silnik na gazie gaśnie przy zmianie biegu, na wstecznym, często falują obroty (gdy jest włączona klima nie falują tylko są na 900 obr. Czytałem wcześniejsze posty i powiem wam szczerze, że nie bardzo "ogarniam" sprawy mechaniczne. Chodzi o to że mam dopiero 21 lat i samochód od jakiegoś czasu użytkuje ( należy do matki) i dopiero teraz mogę zająć się usterkami. Wcześniej byłem na studiach i tak na prawdę nie interesowało mnie to, no ale w niedalekiej przyszłości zostanę posiadaczem tegoż Seacika (bardzo fajne auto :roll: :) Sprawa wygląda następująco: Moja mama oddała samochód do polecanego mechanika w Grudziądzu (Kotuła). Z tego co mi wiadomo (chce odzyskać faktury na czesci które były wymienione (1000 zł) w silniku były wymieniane wtryski gazu, wtrysk w jednym z tłoków no i usterka z świecącą się kontrolką katalizatora... (muszę się upewnić czy coś jeszcze) Naprawa odbyła się prawie rok temu (Styczeń 2013). Ogólnie rzecz biorąc problemu wróciły jakiś czas temu( pierwszy symptomy były nawet pod koniec wakacji...)
Gdy przełączam na gaz silnik jest oczywiście ciepły (90) robię to, ponieważ instalacja przełącza się zbyt szybko i chodzi fatalanie( Ostatnia wracałem z uczelni gazu była jedna "kropka" a silnik cały latał ( na benzynie również). Jakiś czas temu gaśnie na zakrętach(nawy gdy jest sporo gazu i benz) i to mnie martwi.... Co poradzicie??? Z tego co mi wiadomo tak na prawdę dobry gazownik który "ogarnia" instalacje BRC jest w Toruniu ( w gdz byłem u jednego, ale powiedział że niema oprogramowania...) ps. Gdy odpalam zimny silnik obroty są automtycznie na 1100 . Gaz tankuje na Lukoil :)

Pozdrawiam, Igor ;-)
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: haszczu »

Walczyłem z LPG u siebie. Pierwsza sprawa to czyszczenie przepustnicy by się przydało. Gdyby to na gazie tylko było to uboga mieszanka, jazda na regulację i po problemie.
Ostatnio znajomy w borze z takim samym silnikiem miał prawie identyczny problem. U niego dochodziło jeszcze szarpanie.
Wymienił tłumik końcowy, środkowy, wyrzucił kata, czyscił przepustnice i EGR. Wszystko minęło jak ręcą odjął
igorj
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2013, 01:13

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: igorj »

Dziękuje za odpowiedź :)

Które z tych rzeczy mogę zrobić sam?? (regulacja gazu to wiadomo że u gazownika) , ale np. czyszczenie przepustnicy to mogę sam, prawda?? Tylko nie wiem jak się zabrać za to. Mogę podpiąć się kompem pod samochód i sprawdzić co i jak ? Myślę czy nie kupić kabla do toledo i ogarnąć oprogramowania.

Pozdrawiam, Igor :)
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: haszczu »

Wyczyscisz przepustnicę sam ale nie wiem jak z adaptacją
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
igorj
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2013, 01:13

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: igorj »

Regulacja zrobiona, gazownik zalecił żeby kupić nowe wtryski i wymienić, wtedy zobaczyć jak bd dalej. Jak narazie po regulacji silnik bardzo rzadko faluje. Ogólnie to kupiłem wtryski ngk 1 elektrodowe. Czy to dobre? Podobno do seata mają być 3 elektrodowe, ale gazownik zalecił kupno 1 elektrodowych.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: Danielek. »

Chodzi ci chyba o świece a nie o wtryski ;-)
Wymiana jest prosta ściągasz przewód ze świecy wykręcasz nasadową 16 świecę,wkręcasz nową itd z kolejnymi 3 świecami.

http://lmgtfy.com/?q=Jak+wymieni%C4%87+ ... ilniku+%3F
igorj
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2013, 01:13

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: igorj »

Świece wymienione. auto lepiej odpala wiadomo ładnie chodzi na benzynie . Stare okopcone i suche(??zbyt uboga mieszanka ?). Zauważyłem również że gdy chce przełączyć na gaz (sekwencja) automatycznie silnik gaśnie(bieg jałowy) gdy jadę np 2000 tyś obr. nie gaśnie ale szarpie i to solidnie... Ostatnio gdy przełącza na byne coraz częsciej silnik traci moc i cały lata... wtedy zapala się lampka diagnostyki, gdy wyłącze gaz na bynie to samo dalej szarpie i moc spada. Jedynie ponowne uruchomienie silnika coś daje, ale nie zawsze. Jutro jadę do gazownika i sprawdzą co jest nie tak z instalacją.
Pod uwagę biorę również katalizator, wiązki elektryczne , elektrozawór, parownik, reduktor albo sondę lambda... :-(
Awatar użytkownika
Icefire
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 paź 2013, 14:35

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: Icefire »

i znowu wrocil problem do mnie ;/ znowu zaczynaja sie krzaki.... czasami dobrze chodzi a czasami poprostu na swiatlach faluje jak wariat... grrr... i to tylko na gazie... gazownik mowi mi ze na gorszych mapach dobrze chodza auta a ja ze szukam u niego dziury w calym ;/
Oby dalej i do przodu ;)
igorj
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2013, 01:13

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: igorj »

Wracając do tematu, we wtorek rano odstawiam auto - gazownik stwierdził że kalibrujemy listwe wtryskową. Myślałem nad kupnem nowej(hama(, ale stwierdziłem że to nie ma sensu bo stara ma dopiero rok przejechane, jakieś 10 tyś km. Jak zrobi dam znać....
ODPOWIEDZ