Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Falowanie na małych obrotach

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Awatar użytkownika
Icefire
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 paź 2013, 14:35

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: Icefire »

u mnie co najsmieszniejsze gaz wstawiony w pazdzierniku ;/ na gwarancji wszystko jeszcze...
Oby dalej i do przodu ;)
igorj
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2013, 01:13

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: igorj »

Silnik łapie gdzieś lewe powietrze, prawdopodobnie uszczelka kolektora poszła....
QueTo
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2016, 22:45
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Lublin

Dziwne zachowanie

Post autor: QueTo »

Witam serdecznie pacjent 1.8 AGN gaz LandiRenzo 2000r Vag pokazał błąd mieszanki i sondy lambda
Pierwszy problem to coś takiego że po odpalam jade sobie gaz tam sobie miga jak juz będzie chciał sie przełączyć to raz sie przełączy ale częściej piszczy ciagle pii pii pii stan gazu znika moge przełączyć na benzynke jest ok znow na gaz to znow piszczy i nie chce przeskoczyć trzeba go zgasić odpalić i dopiero to pomaga.
Drugi problem to mokre świece
Trzeci problem to faluja obroty i słychać że przerywa na gazie zwłaszcza
Czwarty problem to jak jest zimny nie wkreca sie wyżej niz 2 tys bo jest dziura mocy a jak ciepły to od 2 do 3 też jest dziura trzeba powoli gazu dodawać...

Nie wiem co mu jest mam go dopiero 2 tygodnie bardzo fajne autko ale martwić mnie zaczyna a chciałbym żeby była laleczka ceny nie graja roli... czy ktoś jest w stanie pomóc od czego zacząć co sprawdzić ? Bardzo bym dziękował.
mmariusz92

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: mmariusz92 »

Zmień świece i ewentualnie przewody. Nie wiadomo ile są już użytkowane a nie zaszkodzi jak dasz nowe
QueTo
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2016, 22:45
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Lublin

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: QueTo »

Narazie wymianiam sonde org ok 300zl na firme firmy bosch bo mokre swiece i wywala ciagle jej błąd uszkodzenia zobaczymy jutro
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: DzieX »

Nic nie wymieniaj w ciemno tylko podaj numery błędów z vaga.
QueTo
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2016, 22:45
Auto: 1M
Model: 1.8
Skąd?: Lublin

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: QueTo »

wymiana sondy jak najbardziej pomogła stara tylko grzałka byla reszta sie rozleciała ;)
ODPOWIEDZ