Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
dzondzo
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2010, 17:07

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: dzondzo »

Do tej pory miałem zalanego Shellem 5W40. Gdy założyłem LPG mechanik zalał mi go Shellem 5W50. Teraz na 1000 km potrafi wziąć ponad litr oleju, a co najgorsze nigdzie nie mogę dokupić tego oleju żeby dolać. Proszę o podpowiedź jakim olejem najlepiej go teraz zalać, bo właśnie zbliża mu się wymiana. Z góry dzięki!!!
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 13:56 przez dzondzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: maniekmc »

Zalej go tańszym, skoro już zaczął brać, najlepiej zrób sobie wymiankę na 10W40, po 10kkm zalej go już minerałem 15W40- będziesz kupował olej 5L za 80pln i dolewaj, trzeba było nie zakładać gazu to by w ogóle nie brał- gaz jest bardziej suchszym paliwem niż benzyna i dlatego bierze i brać będzie dla lepszego smarowania. Gaz ma też wyższą temperaturę spalania i zacznie Ci powoli wypalać gniazda zaworów, a ta głowica 20V nie jest najtańszą do zrobienia- szkoda,że Ci żaden gazownik tego nie powiedział- cóż pozostaję życzyć udanej i w miarę tańszej jazdy na gazie.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
marcin81
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 07 lut 2010, 21:56

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: marcin81 »

Hej ja mam ten sam silnik i tez w LPG i śmigam na oleju mobil1 10W 40.
Silnik chodzi bezproblemowo.Co prawda miałem olej shell 5W 40,ale po założeniu istalacji zmienilem na 10W 40 i wymiana oczywiście co 10tys.km.
Sprubój zalac takim własnie olejem jesli nie masz za dużego przebiegu,dodam ze moje auto ma 150tys.km
Powodzonka ;-)
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Re: Jaki olej do Tolka 1.8 20 z LPG???

Post autor: kristof »

dzondzo pisze:Do tej pory miałem zalanego Shellem 5W40. Gdy założyłem LPG mechanik zalał mi go Shellem 5W50. Teraz na 1000 km potrafi wziąć ponad litr oleju, a co najgorsze nigdzie nie mogę dokupić tego oleju żeby dolać. Proszę o podpowiedź jakim olejem najlepiej go teraz zalać, bo właśnie zbliża mu się wymiana. Z góry dzięki!!!


lepiej poszukaj gdzie ci ten olej ucieka radzę

Pozdr
dzondzo
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2010, 17:07

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: dzondzo »

Właśnie chodzi o to, że nie ma żadnych przecieków. Też tak myślę, że najlepiej będzie zalać go 10W40 nie najtańszym Castrolem. Ogólnie ma nakręcone 110 tys. km, potwierdzone w serwisie Seata i w książce, bo pierwszego właściciela było stać na serwis. Silniczek na gazie chodzi jak żyleta, tylko troche mnie zmartwił ten olej. Wkażdym razie dzięki za rady Panowie. Mam nadzieję, że i ja będę mógł czasem też Wam coś podpowiedzieć. Pozdrawiam!!!
Rene
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2010, 19:42

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: Rene »

ale czemu chcesz przejść na półsyntetyk? Bierze Ci olej bo masz go bardzo rzadki (50). Ja miałem podobnie , jak kupiłem tolka był zalany shellem 5W45 i też brał mi olej (około pół litra na 1000) Wymieniłem na syntetyk ale gęstszy 5W40 Fuchsa i po problemie. Chodzi jak marzenie.pozdro
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: wierny62 »

podbijam pytanie, jaki olej zakupic do Tolka 1.6 Sr (99) , wczesniej miałem elfa 10W40, pozdro
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: Romano »

Ja mam przejechane 144 tys km i ponad 20 tys km jeżdżę już na LPG, wymieniałem olej na zimę i zalałem go 5W40 ELF pełny syntetyk i po wymianie jestem jakieś 5 tys km i dolałem tylko ok 0,3 l oleju.
Awatar użytkownika
szullecc
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 02 mar 2011, 21:14

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: szullecc »

Ja mam zdezelowane auto leję Venola 15W40 13 zł za litr i jeździ jak wściekły i mam LPG :mrgreen:
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[1M] Jaki olej do Tolka z LPG polecacie ?

Post autor: dude88pl »

Lej ten co lałeś, instalacja LPG nie wymaga stosowania jakiegoś specjalnego oleju
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
ODPOWIEDZ