[1L] Migające kontrolki stanu gazu

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

[1L] Migające kontrolki stanu gazu

Post autor: pistol »

Witam! Ostatnio mam problem ze wskaźnikiem ilości gazu. Wiem, że nie do końca można im ufać ale generalnie pokazywał ok. Ostatnio świeciły się dwie z czterech diód a gaz się skończył a w weekend pokazywał mi cały czas full (przejechałem dłuższą trasę) a jak pojechałem na stacje to weszło 37 litrów na 50 (butla ma ogólnie 60 jakby kto pytał:) ) No i pytanie czy coś się stało z czymś co mierzy objętość gazu czy w czym może być problem? A drugi problem pojawił się wczoraj gdy właśnie zatankowałem go do pełna, to normalnie chodził na gazie nie było żadnych problemów z jazdą a te 4 kontrolki od stanu gazu zaczęły mrugać:| Zaczęły się świecić na stałe dopiero po przejechaniu ok 80 km. Wiem, że nie jest to wielka tragedia i da radę z tym żyć ale chciałbym wiedzieć czy ktoś z was miał kiedyś coś takiego ii co to ewentualnie może być. Dodam że jest to instalacja I albo II generacji (dokładnie się przyznam że nie wiem ale w tym przypadku chyba jest to mało istotne). Pozdro i dzięki za wszelkie sugestie
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1L] Migające kontrolki stanu gazu

Post autor: siwy_a1 »

pistol ja generalnie jeśli chcę wiedzieć ile mam gazu, to zaglądam do wskazówki na baku, albo kontroluję mały licznik ;) bo tak w praktyce, to te kontrolki działają jak chcą i nie wiadomo kiedy akurat dobrze wskazują. Zarówno w moim, jak i w tolku mojego ojca, pokazują różnie, w zależności od położenia księżyca, zachmurzenia i kursu franka szwajcarskiego :-P
Natomiast co do mrugania kontrolek, to nie wiem czy ma to jakiś związek, ale moja instalacja III generacji, ma funkcję samo-diagnozy. Kiedy coś jest nie tak, mruga ta pojedyncza dioda sygnalizująca pracę na gazie. Ostatnio tak miałem i musiałem wyczyścić silniki krokowe :-) Po tym zabiegu dioda nie mruga :-)
siwy_a1
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

[1L] Migające kontrolki stanu gazu

Post autor: pistol »

ale właśnie chodzi o to że mrugają tylko kontrolki od stanu gazu. a ta kontrolka która pokazuje czy samochód jedzie na gazie czy na benzynie (tzn jest albo czerwona albo zielona) świeci się cały czas, tak jak zawsze.
tonio99
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2010, 08:40

[1L] Migające kontrolki stanu gazu

Post autor: tonio99 »

mam podobne objawy do twoich, u mnie można powiedzieć że zielone lampki wskazują dobrze ilość gazu, natomiast czasami, nie ma na to reguły, po zatankowaniu do pełna przez jakiś czas wszystkie cztery migają razem i trwa to przez jakieś 20-30 km, przy czym nie dzieje się nic złego z autem, jedzie normalnie. jak znajdziesz rozwiązanie co to oznacza to daj znać, tak do uspokojenia głowy i z czystej ciekawości. instalację mam BRC , jak się dzisiaj okazało dość ubogą wersję (nie sekwencja) zwykłą tanią.
pistol
Forumowicz
Posty: 125
Rejestracja: 25 sty 2010, 17:45

[1L] Migające kontrolki stanu gazu

Post autor: pistol »

zauważyłem że nie po każdym zatankowaniu do pełna migają te kontrolki, zależy też od stacji. generalnie przestałem się tym przejmować
tonio99
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 05 gru 2010, 08:40

[1L] Migające kontrolki stanu gazu

Post autor: tonio99 »

masz rację, to dzieje się od czasu do czasu. dzisiaj zabrałem się za wymianę filtra gazu (tego pod elektrozaworem) . kupa zabawy bo dostęp słaby. To co zastałem w środku to koszmar. Filtr zabity syfem w 95% i dodatkowo na tym magnesie i w ogóle w środku obudowy filtra mnóstwo opiłków metalicznych. Ten kto dawno nie zaglądał do tego filtra to polecam to zrobić. Dodatkowo wypuściłem z parownika sporą ilość czarnej mazi. Za tydzień jadę do Jeleniej Góry to zatankuję do pełna na trzech różnych stacjach i zobaczymy jak to jest z tymi kontrolkami. Będę startował na paliwie Orlen - Stęszew, póżniej BP Jelenia Góra i jeszcze raz BP - Lipno ok 8 km przed Lesznem. Słyszałem że te kontrolki to migają wszystkie jak tankuje się do pełna a ma to związek z procentowym tankowaniem co do pojemności butli. Taki przykład : przyjechałem bez gazu na stację i do zbiornika 40 L weszło 34.6 L gazu tj. 86.5% jego pojemności, na innej stacji zatankowałem 33 L tj 82.5% to chyba zależy od ustawionych ciśnień na dystrybutorze. To wszystko może powodować że BRC głupieje bo ma przetankowane więcej niż jego nastawy na butli. Ale to są moje takie wymysły tylko. Wracając na chwilę do filtra gazu, ktoś ma jakiś pomysł na nr seryjny takiego filtra? Książka wskazuje np filtron 999/3, taki kupiłem i jest delikatnie za wysoki. Może ta moja obudowa jest nie od BRC , bo za boga nie mogłem go na tej sprężynce docisnąć do końca. Wyczyściłem stary i teraz muszę poszukać czegoś co będzie pasować.

[ Dodano: 2011-11-21, 17:52 ]
Tankowałem ostatnio z 5 razy pod rząd do pełna na różnych stacjach i dopiero za około właśnie 6 razem zaczęły kontrolki migać, przejechałem ok 40 km i się uspokoiło. Nigdy nie miałem przypadku że migały na nie pełnym zbiorniku, dlatego myślę że to jest wina tego pełnego tankowania. Przestałem się tym przejmować :)
ODPOWIEDZ