[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: sroczkin »

SZUBAR pisze:Temperaturę przy jakiej samochód przełącza się na LPG ustawia się w sterowniku instalki więc trzeba by było sprawdzić na jaką temp. masz ustawioną, u mnie w tygodniu było -26 i instalka włączała się po paru km. Więc albo masz niewłaściwie ustawioną temp, albo problem z czujnikiem temp w instalacji LPG.


u mnie ustawiono teperature silnika 40 i przy tej przechodzi na gaz dzisiaj rano bylo -17 jak odpalalem auto i po przejechaniu 5 kilosow przeszlo na gaz jestem teraz na warmi nie w trojmiescie i tankuje w roznych stacjach moze jakosc gazu ma tez jakis wplyw na to przelanczanie sie jak odpalilem silnik po powrocie z trasy stal jakies 3 godz temperatura -8 to przeszedl mi na gaz po 1,5 kilometra jak wroce do trojmiasta jade do gazownika i dam znac co on mi powie
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: CYRULIK »

Pojeździj i zobacz może sie czujnik zawisił, albo sfiksował na mrozie ;-)
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Zamarznięty wlew gazu?

Post autor: dude88pl »

Mam pytanko dla ludzi którzy mieli styczność z wozami na LPG a mianowicie czy zdarzyło się wam w zimie aby zamarzł wlew gazu?
Wczoraj chciałem zatankować gaz na Tesco, kobiecina podpina pistolet a plmpa ledwo co wcisła gazu za 1zł.... wzięła z drugiego dystrybutora wąż i to samo.... Dzisiaj wjechałem do ojca garażu samochodem, dźwignąłem wykładzine z bagażnika, odkręciłem nawet osłonę zaworu z butli i wstawiłem termowentylator aby zagrzać i rozmrozić go. Wlew gazu również nagrzewałem. Jak uznałem że już starczy to pojechałem zatankować a tu dalej nic....

Stąd moje pytanie czy takie coś może się zdarzyć przy takich mrozach (w nocy -18 u mnie było) czy jest to jakaś awaria???
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: lukogi »

dzis tez z rana tankowalem bylo -16 ale było wszystko ok. spróbuj zostawic na cały dzien w garazu i wtedy zatankowac. możliwe ze zawór w butli zamarzl i nie da sie napompowac
loockas

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: loockas »

Na 99% zablokowała Ci się "kulka" we wlewie. Weź długopis, śrubokręt i wciśnij ją do środka. Nie bój się. Ona jest na sprężynie. Lekko psiknie Ci gazem. Sprężyna musi chodzić z oporem, ale musi się poddać naciskowi. Ciśnienie w dystrybutorze powoduje jej popchnięcie i tankowanie. Miałem tak w każdym aucie z LPG średnio 2 razy w roku :)
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: dude88pl »

loockas, właśnie też o tym myślałem ale bałem się czy coś sie za przeproszeniem nie "zdupcy"
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
loockas

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: loockas »

Nie ma co. Kulka musi pracować... i tyle. Jak nie będziesz jej potrafił popchnąć, to znaczy, że masz uszkodzony wlew. Wtedy rozbierasz go albo jedziesz do gaziarza.

Tam nie ma co zepsuć... Na 99% kulka zacięła się w przelocie. Wygląda to tak:

Obrazek
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: dude88pl »

jednak to nie to :-/ w czwartek na 10 umówiłem się z gazownikiem w końcu instalacja na gwarancji więc wszystko musi działać :-)
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
loockas

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: loockas »

Ale da się ruszyć kulkę?
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

[ALL] Instalacja gazowa, a wysokie mrozy...

Post autor: dude88pl »

da się, gazu nieco uleciało i to wszystko.... podczas ostatniego przeglądu miałem naprawiany wielozawór - nie odbijał przy tankowaniu. teraz nie daje się z kolei zatankować :-) będe truł gazownikowi głowe o wymianę na nowy bo mnie to zaczyna denerwować :-P

[ Dodano: 2012-02-02, 12:26 ]
No i naprawione - pływak zawiesił się przy pełnym zbiorniku więc zawór tankowania był automatycznie zamknięty. Naprawione, drobne korekty mieszanki (na bogatszą) teraz tylko tankować i jeździć :-D
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
ODPOWIEDZ