Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: rydmar12 »

Jak w temacie,odpala normalnie ale nie ma siły jechac,na biegu jałowym jak nacisne na gaz to powoli wkreca sie na obroty ktore faluja i potrafi zgasnac,dodam ze jak przełaczy sie juz na gaz to jedzie normalnie.Wczoraj miał problem nawet wyjechac z garazu musiałem go troche rozgrzac zanim przełaczył sie na gaz i dopiero jechac.Z gory dzieki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 15:07 przez rydmar12, łącznie zmieniany 2 razy.
Mariusz
ALLka

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: ALLka »

Na gaz przelaczasz jak juz jest lekko rozgrzany?
Ja bym podejrzewala czujnik temperatury silnika, ktory podaje info do kompa.
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: Tomek »

Też obstawiam czujnik temperatury.
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: rydmar12 »

czujnik temperatury juz wymieniłem,filtr powietrza,na gaz przełancza mi sie po osiagnieciu 30 stopni
Mariusz
atari

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: atari »

kolego podłącz się do vaga i będziesz wiedział więcej. z tego co ja zrozumiałem to musiał go tylko po to rozgrzać zebu na gaz przełączyć. na gazie jeździ normalnie?? i jak odpalanie na gazie?? sprawdź przepływomierz i pompę paliwa i poszukaj może lewe powietrze łapie. ja miałem podobnie i spad li trochę waz od filtra powietrza.(przez mały wybuch gazu:P)
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: rydmar12 »

na gazie nie ma mozliwocsi odpalenia bo jest na monowtrysku ,na jotro joz sie umowiłem do mechanika to cos wiecej powinienem wiedziec


no i sie wyjasniło pekniety przewód od serwa zasysał lewe powietrze po wymianie problem znikł
niemoglismy znalesc kostki zeby sie podłaczyc pod kompa moze ktos wie gdzie sie on znajduje z góry dzieki

[ Dodano: 2009-12-01, 11:15 ]
Dzisiaj problem sie powturzył rano jak go odpaliłem znowu nie wchodził na obroty i nie włączyło sie ssanie chyba to nie był tylko ten przewód.po odłączeniu akumulatora na około 30 minut i ponownym podłączeniu chodził normalnie dopuki nie przełączyłem na gaz i zpowrotem na benzyne.Nie moge znalesc kostki zeby sie podłaczyc pod kompa moze ktos wie gdzie sie on znajduje w moim modelu 1.8 8v 1993r. z góry dzieki.

[ Dodano: 2009-12-06, 11:31 ]
najprawdopodobnie u mnie nie ma kostki diagnostycznej
Mariusz
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: Tomas »

kostka diagnostyczna w 1L jest albo w okolicach hamulca ręcznego i drążka zmiany biegów, albo po lewej stronie kierownicy pod zaślepką.
A czasem nie przytarłeś sobie pompki paliwowej? Słyszałem (więc nie niem na 100% czy to prawda), że jak ktoś ma LPG i prawie nie jeździ na benzynie, to pompki potrafią się zacierać.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: rydmar12 »

pompa działa cały czas nawet jak jedzie sie na gazie,jak tylko zapalała sie rezerwa to dolewałem bp ale u mechanika jak podłanczał takie przewody z zegarem to pojawiały się pęcherzyki powietrza i było małe ciśnienie maze powinienem ją wymienic
Mariusz
adamwwy

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: adamwwy »

rydmar12 pisze:na gazie nie ma mozliwocsi odpalenia bo jest na monowtrysku ,na jotro joz sie umowiłem do mechanika to cos wiecej powinienem wiedziec


no i sie wyjasniło pekniety przewód od serwa zasysał lewe powietrze po wymianie problem znikł
niemoglismy znalesc kostki zeby sie podłaczyc pod kompa moze ktos wie gdzie sie on znajduje z góry dzieki

[ Dodano: 2009-12-01, 11:15 ]
Dzisiaj problem sie powturzył rano jak go odpaliłem znowu nie wchodził na obroty i nie włączyło sie ssanie chyba to nie był tylko ten przewód.po odłączeniu akumulatora na około 30 minut i ponownym podłączeniu chodził normalnie dopuki nie przełączyłem na gaz i zpowrotem na benzyne.Nie moge znalesc kostki zeby sie podłaczyc pod kompa moze ktos wie gdzie sie on znajduje w moim modelu 1.8 8v 1993r. z góry dzieki.

[ Dodano: 2009-12-06, 11:31 ]
najprawdopodobnie u mnie nie ma kostki diagnostycznej


Jak nie ma jak jest. Demontujesz półeczkę pod kierownicą i masz 2 kostki po 2 kable. Jena czarna z kablami czerwonym i brązowym i druga białą z kablami żółtym i niebieskim,
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[1L] Nie chce jeździć na benzynie

Post autor: rydmar12 »

tam juz tez szukałem i niebyło ,sprawdze jeszcze raz dzieki
Mariusz
ODPOWIEDZ