Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarusKK
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2009, 20:52

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Post autor: JarusKK »

Witam mam takie pytanko:0 chodzi mi o filtr stożkowy załozony do instalacji gazowej, czy to zdaje egzamin ???
z góry dzieki za odpowiedz
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 15:07 przez JarusKK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szparagb
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:55

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Post autor: szparagb »

Z tego co słyszałem to stożek przy gazie tylko pogarsza sprawę, więc lepiej sobie daruj.
Awatar użytkownika
jarek_1981
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 26 sie 2009, 20:08

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Post autor: jarek_1981 »

pogarsza sprawe przy instalacji podcisnieniowej, w przypadku sekwencji daje rade tak jak na benzynie, jak jeszcze dolozysz do tego wydech przelotowy... u mnie w clio poprawily sie troszkę osiagi po takiej modyfikacji ;-)
ADIWWL

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Post autor: ADIWWL »

Ja kiedyś w lanosie miałem lpg niestety bez wtrysku po strzale połamała się puszka od filtra i założyli mi stożek po poprawnym wyregulowaniu instalacji nie zauważysz żadnej różnicy no poza dźwiękiem i też niewiele i satysfakcje posiadania ale jeżeli masz dobry oginalny to niema sensu
Awatar użytkownika
JarusKK
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2009, 20:52

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Post autor: JarusKK »

Dzieki za opinie :) tak ze stożek odpada :):) ale w planach mam założenie podświetlenia klamek we wnatrz i zmaine zegarów :) jakis lekki bajer sie zrobi :):)
DanielToledo
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 06 maja 2010, 12:00

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Post autor: DanielToledo »

Ja u siebie w drugim aucie mam stożek i gaz, nie mam miksera, załozyłem BLOS BRC i nie moge tego za chiny wyregulować, każdy gazownik mówi ze stożek daje za dużo powietrza a gaz potrzebuje go duzo mniej do spalania niż benzyna.
Bodek

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Post autor: Bodek »

Każdy mechanik powie że stożek nie nadaje się do stosowania na codzień gdyż jest rzadszy a niżeli zwykły filtr powietrza nie wiem czy dla paru koni(2-5) warto zanieczyszczać silnik.
ALLka

[ALL] Filtr stożkowy, a gaz

Post autor: ALLka »

Nawet nie wiem czy dla 2-5 KM. Jedyne co się zmienia to dźwięk, przepiękny. Moje drugie auto śmiga na stożku z LPG i nie mam problemów ale blosa tam nie zakładałam....
Chciałabym dodać, że nie tylko zanieczyszczenia bieżące z powietrza dolatują ale jak ktoś nie dba o sam stożek to i on potrafi się sypać, rdzewieć więc jeśli ktoś nie ma zamiaru bawić się w dodatkowe czyszczenie to lepiej nich daruje sobie zakładanie tego elementu.
ODPOWIEDZ