[1L] Szarpanie na gazie

Wszystko o silnikach zasilanych gazem

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40

Postprzez Danielek. » 18 kwietnia 2013, o 21:28

haszczu, Zapytaj na tym forum http://lpg-forum.pl/?sid=9a03253d606776 ... d0cb02cede ,na pewno jest tam więcej opcykanych ludzi w temacie niż u nas ;-)
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
Maya Angelou

viewtopic.php?t=4660
Danielek.
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.8 20V

Postprzez haszczu » 18 kwietnia 2013, o 21:54

Danielek. napisał(a):haszczu, Zapytaj na tym forum http://lpg-forum.pl/?sid=9a03253d606776 ... d0cb02cede ,na pewno jest tam więcej opcykanych ludzi w temacie niż u nas ;-)

Dzięki. Na jutro jestem umówiony u gazowników ale i tak dopytam

[ Dodano: 2013-04-19, 19:27 ]
Byłem w pewniej firmie (dosyć dużej w tarnowie) która specjalizuje się w montażu lpg oraz serwisem. Po 4 godzinach dowiedziałem się że nie wiedzą co mu jest ale stawiają na wtryski albo coś tam z dawkowaniem. Zgarneli 100zł... Jadąc od nich natknąłem się przypadkowo na jakiś mały serwis lpg. Gość powiedział że wie co mu jest i że jutro mi to zrobi bo dzisiaj już zamykał. Szacowany koszt naprawy 100zł
Zobaczymy czy sobie poradzi
haszczu
Moderator

Car: Toledo 1M
Engine: 1.8 20V AGN

Postprzez pistol » 5 czerwca 2013, o 21:20

Haszczu możesz napisać co było z Twoim autem że tak szarpało?
pistol
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez haszczu » 5 czerwca 2013, o 21:55

Niestety nadal do tego nie doszedłem. Próbowałem już u kilkunastu gazowników to każdy co innego. U jednego przerzucili mi cały przód ale dalej było to samo. Kable zmieniane 2x, cewek wyprobowałem już z 15 albo i lepiej. Ewidentnie wygląda na wypadanie zapłonu ale świece czyste. Albo mam pecha albo cewki za każdym razem były walniete. Jeszcze będę szukał innych. Może w końcu się uda
Polary, kubki termiczne i breloki klubowe - PW, tel: 795-952-746
haszczu
Moderator

Wystrzałowy Toledo ?

Postprzez Tuptuś » 5 grudnia 2013, o 21:55

Witam serdecznie.Na wstępie chciałam poinformować że może nie które z opisanych przeze mnie problemów występowały już w innych tematach,ale mój Tolek już chyba przesadza,i bardzo proszę o pomoc :( :

Wszystko było super,oczywiście do czasu ... Zaczęło się od tego,że zaczął się grzać i szarpać.Autko było zamulone,nie zbierało się jak zawsze.

Z racji tego ,że dość często pokonuję trasę Polska-Niemcy (mieszkam w DE) autko zepsuło się akurat w Polsce.

Pojechałam więc do Elektro-mechaników,no bo coś jest przecież nie tak. Diagnoza : uszczelka pod głowicą. Więc chłopaki wymienili kpl uszczelek w silniku,rozrząd oraz wymienili termostat.Wyjechałam z warsztatu i autko znów zaczęło szarpać,to z powrotem . Z racji tego że jałowe miał idealne a panowie byli bardzo nie uprzejmi - dałam sobie spokój.

Po przyjeździe do DE wymieniłam filtr powietrza + przepływke , silniczek krokowy , kable (palec + kopułkę również) , sonde lambde (działa prawidłowo - spr. na kompie) , skasowałam wszystkie poprzednie błędy , później już nie było . Świece są w porządku . Ostatnio wymieniłam również tłumik (do katalizatora) .

Auto jest dalej zamulone,zaczeły skakać obroty (delikatnie,tj. gdy stoję obrotów ma powiedzmy 900 i faluje ze dwa razy pod 800 i tyle) . Toluś szarpie teraz nawet podczas dodawania gazu,jak bym dodawała i odejmowała .... Ostatnio dojechałam pod sklep i strasznie zaczął skrzypieć (jak stara zardzewiała huśtawka ;) ) ,dźwięk dochodził bezpośrednio z pod maski , tylko podczas jazdy ,trwało to może 3 minuty i koniec.

Dziś znów miałam z nim problem,jechałam sobie dróżką ok 90/h i przez chwilę nie wiedziałam co się dzieje , bo było słychać tak głośny strzał , że nawet nie jestem w stanie określić skąd dochodził . Był niemal identyczny jak dźwięk pękającej opony,więc pierwsze co posprawdzałam koła,ale wszystko ok , klapa od filtra powietrza również w porządku,dodam że auto ani na chwilkę nie szarpał,nie zgasło i nic mu się nie stało,dojechałam do domu bez żadnych problemów (prócz odwiecznego z szarpaniem :P )

I jeszcze jedna myślę ważna rzecz,wszystkie węże od podciśnienia są wymienione,były przypuszczenia,że łapie za kolektorem ssącym lewe powietrze,więc uszczelka została złożona na sylikonie ...

Bardzo proszę o pomoc i przepraszam że tego aż tyle,ale chciałam opisać wszystko dokładnie.Wszystkie wymienione rzeczy dzieją się zarówno na gazie jak i na benzynie.

Bardzo ale to bardzo nie chcę zamieniać Tolencjusza,ale już nie mam siły ... jeśli tylko macie pytania / pomysły piszcie ! pozdrawiam, Aneta .
Tuptuś

Postprzez haszczu » 5 grudnia 2013, o 22:19

Co do strzału to wydaje mi się że to z wydechu. Zbierają się spaliny w przewodzie i bum hehe mam to samo.
U mnie na sekwencji jest ten sam problem z szarpaniem tylko inny model i silnik. Przeglądając jedno forum poświęcone lpg, trafilem na post w którym opisywane objawy podobne do Twoich spowodowane były uszkodzeniem sterownika instalacji gazowej
haszczu
Moderator

Wystrzałowy Toledo ?

Postprzez Tuptuś » 5 grudnia 2013, o 22:48

bardzo dziękuję,za odpowiedź , ale zapewniam,że to nie było z wydechu :D i to był jeden jedyny raz. Czy przyczyną może być cewka ?? Cewki nie wymieniałam , a kabel od cewki do kopułki jest również stary ... PS. jeździ tak samo , a nawet gorzej na benzynie :573:
Tuptuś

Postprzez haszczu » 6 grudnia 2013, o 01:42

Tuptuś, otwórz maskę, weź sobie butelkę po płynie do szyb i nalej wody. Teraz odpal auto i delikatnie popryskaj na cewke czy nie ma gdzies bicia. Rób to najlepiej gdy jest ciemno.
Drugie to EGR może masz zapchany albo przepustnicę.
Jeśli są błędy to z góry przepraszam (pisze post podczas przerwy w śnie)
haszczu
Moderator

Postprzez Tuptuś » 6 grudnia 2013, o 12:35

Dzięki za poświęcenie :D cewke mam od innego samochodu , więc chciała bym wymienić tak czy tak , bo mam nowiutką do mojego . Przepustnica też była czyszczona , EGR jako-tako sprawdzony,ale przyjże mu się jeszcze :) jak się rozbudzę to idę zmieniać cewkę,dam znać co i jak , pozdrawiam g:D>

[ Dodano: 2013-12-06, 17:36 ]
Cewka wymieniona,dalej to samo ... znaczy nie jechałam nim ,ale chodzi tak tragicznie że aż mi sie nim nie chce jeździć :-/ kabel od cewki do kopułki jest stary ,czy to może być przyczyną ? jutro koło godz. 17 jadę z nim do mechanika,zobaczymy czy się coś znajdzie ... eszcze jakieś pomysły ??
Tuptuś

[1L] Dusi sie na gazie

Postprzez jacekJI » 2 listopada 2016, o 15:33

Witam,

Toledo 2.0 96r gaz I gen

Mam duzy problem
Auto okropnie dusi sie na gazie, obroty strasznie faluja, w zasadzie gasnie tak spadaja. Sytuacja w ogole sie nie normuje w miare nagrzania auta. Caly czas tak samo.

Co moglo byc przyczyna: byl rozladowany akumulator 2 dni.
Auto stalo z 4 dni nie palone.

Wczesniej jezdzilo ok
Zalozylem w miedzy czasie centralke na pilota do centralnego ale to chyba nie wplynelo?
jacekJI
Forumowicz

Car:
Engine:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LPG