Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Szarpanie na gazie

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: Lysy999 »

Niestety :!:
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: gimmesomo »

Mi czesto szarpie silnikiem po delikatnym wcisnieciu pedalu gazu, im mniejszy bieg tym mocniejsze szarpniecie. Czesto sie muli i dlawi, okazalo sie ze sonda lambda mi padla. Wstawilem uzywana z golfa na jakis czas ale problem jest dalej praktycznie taki sam bo teraz sytuacja podczas jazdy na gazie poprawia sie czasami jak juz silnik sie rozgrzeje.
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: Lysy999 »

Z tego co przerobiłem już u siebie "gimmesomo" to sonda lambda też oddziaływałaby na komputer benzynowy. Czyli jeżeli na benzynie dobrze chodzi to nie może być sonda. A czy nie kończy się tobie sprzęgło!?

[ Dodano: 2010-08-30, 14:33 ]
Jeżeli chodzi o to szarpanie

[ Dodano: 2010-08-30, 14:35 ]
Jeżeli chodzi o samą sonde to najlepiej założyć ja nową- bo używana nie daje gwarancji że wszystko będzie dobrze!
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: gimmesomo »

To tylko na gazie moze mi sie konczyc sprzeglo ? :) Te same podejscie z sonda lambda. Fakt ze na benzynce dziala normalnie.. ale wspomnial mi o takim problemie i pojechalem sprawdzic - faktycznie sonda byla walnieta. Jutro prawdopodobnie pojade im zostawic auto, bo jezdzil dobrze i na benzynce dalej sobie radzi.. na gazie jest padaka - wiec ten problem im zostawie.

[ Dodano: 2010-08-31, 14:15 ]
Jeszcze zapytam, jakie przyczyny moze miec to ze z katalizatora wali smrodek ? Jeden znajomi mi wspomnial ze to moze byc od sondy, ze jest walnieta podaje bledne dane wiec benzynka sie nie przepala a katalizator zapycha i puszcza baczki ;)

[ Dodano: 2010-08-31, 14:20 ]
Jeszcze ciekawostka, powoli grzeje sie silnik - wskaznik temperatury lezy i lezy dopiero po czasie podlapie temp mimo ze w srodku dmucha z wentyli ciepelkiem.
Lysy999
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:46

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: Lysy999 »

Siemanko :-) ! skoro na benzynie sobie radzi to nie może być sprzęgło!
Jeżeli chodzi o katalizator, to jeżeli miała by oddziaływać na niego sonda to raczej by było czuć paliwem bardziej niż wcześniej. A jeżeli śmierdzi to niestety ale chyba trzeba go będzie wyciąć i wspawać rurę alb nowy katalizator- przynajmniej mi tak proponowano jeżeli bym miał problemy z katalizatorem.
A co do temperatury silnika to albo czujnik temperatury albo termostat. Ale z tego co piszesz to może być czujnik ponieważ daje ci ciepełko po mimo nie "dogrzania"
Pozdrawiam ;-) !
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: gimmesomo »

Na benzyncie sie grzeje i wskazuje normalnie.. instalacja gazowa szaleje, dostaje silnik za duze dawki i nie przepala a wiadomo ze LPG ma niska temperature wiec to go prawdopodobnie chlodzilo. Zostawilem autko u gazownika, ma dalej sprawdzac co jest nie tak a jak nei da rady to wymontuje BRC Sequent Light i wstawi wloskie AEG lub staga.

[ Dodano: 2010-09-03, 17:06 ]
Instalacja poprawiona, listwa z wtryskami podzielona po 2 i przymontowana blizej silnika, rurki krotsze, kompter wymieniony. Jezdzi juz ok, nie szarpie po dotknieciu pedalu gazu, nie muli i nie dlawi przy wkrecaniu do 6 tys. obrotow, jeszcze tylko sprawdze jak sie zachowuje rano na zimnym silniku. Jedyny mankament w tym momencie to wskaznik temperatury na zegarach, na gazie robi sobie co chce w przedziale 70-90 stopni. Mysle ze to termostat ale dziwi mnie czemu tylko na gazie tak szaleje.
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

Szarpanie przy puszczeniu pedału gazu

Post autor: gimmesomo »

Witam. Macie moze patent na efekt taki ze szarpie autem przy puszczeniu nagle pedalu gazu ? Co to moze byc i czy da sie ten efekt zlikwidowac. Na benzynce szarpie jeszcze znosnie, na gazie to jest czuc dokladniej jednak sam fakt mnie zastanawia. Jezdza takze 12 letnia Vectra B 2.0 benzynka i nie ma ani troche w odczuciu takiego efektu jak w seacie ktorego posiadam - 1.8 20V + LPG.

Za wskazowki z gory wielkie dzieki.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 15:11 przez gimmesomo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
misiek73
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:25
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białystok

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: misiek73 »

Ja to przerabiałem.W 1.6 bcb takie szarpanie to podobno, norma-nie wiem jak w 1.8.Pomogła trochę wymiana poduszki skrzyni z lewej strony.Pozostałe poduszki były ok.
pozdro Misiek
HORNET

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: HORNET »

Mam ten sam problem, aktualnie jeżdżę na LPG, ponieważ mam wtryski do wymiany i na benz nie da rady, faktycznie na gazie odczuwa się to bardzo dotkliwie. Poduszki miałem wymieniane ok 3 miesięcy temu więc może to inna przyczyna.. ?
Awatar użytkownika
gimmesomo
Forumowicz
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:51
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Lubartów

[1L] Szarpanie na gazie

Post autor: gimmesomo »

Wczoraj odwiedziłem gazownika po przejechaniu ok 2 tyś. km. od ostatniego ustawiania bo obroty na gazie zaczely mi falowac w skali ok 500obr. Ponowne ustawianie komputerka i.. falowanie obrotow ustapilo i nagle szarpania ustaly. Poprosilem jeszcze o korekte spalania bo za 12,5 litrow gazu przejezdzal ok 110km w cyklu 80% miasto i 20% trasa, koretka wynosi 5% wiec zobaczymy jak teraz bedzie palil gaz bo na mocy troche czuc zmiane.
ODPOWIEDZ