Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 20V LPG] Uruchomienie zimnego silnika

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
slawek480
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2015, 09:49
Auto: Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Opole

[1M 20V LPG] Uruchomienie zimnego silnika

Post autor: slawek480 »

Tolka użytkuje od zeszłych wakacji. Nie miałem do tej pory żadnych problemów z silnikiem i jego uruchamianiem. Tylko zimą musiałem doładować akumulator bo auto stało na dość silnym mrozie. Problem pojawił się w sobotę. Po prostu chciałem odpalić auto, rozrusznik kręci i nic... Dotąd odpalał na tzw. ,,dotyk''. Od pewnego czasu miałem problem tego typu, że po odpaleniu przez ok 20 sekund albo krócej auto zdawało się być przyduszone tzn. mogłem dać np. na 2 biegu gaz w deche ale go dusiło i wchodził powoli na obroty a kiedy doszedł do ok 3 tys obr/min wszystko wracało do normy. Nie wiem co się może dziać, auto odpala po dłuższym kręceniu rozrusznikiem ( najdłużej ok 7 sekund) później w trakcie jazdy nie ma żadnych problemów, auto ma moc i po prostu nie daje żadnych powodów do zmartwień. Dodam, że odkąd go kupiłem, pokazuje mi błąd ,,główny katalizator pracuje nie w pełni wydajnie'' lecz do tej pory to ignorowałem, bo auto jeździło bez problemu. Mam kabel VAG więc tego typu badanie nic nie pomoże. Może auto dostaje na początku zbyt dużo paliwa i go zalewa ? jakieś rady ?
ODPOWIEDZ