[ALL] Czy mała ilość benzyny może wpłynąć na LPG ?

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
ODPOWIEDZ
slawek480
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2015, 09:49
Auto: Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Opole

[ALL] Czy mała ilość benzyny może wpłynąć na LPG ?

Post autor: slawek480 »

Dzisiaj pojawił się problem w moim toledo. Chodzi o to, że auto nie chciało przełączyć się na gaz. Wyglądało to tak, jakby nie było gazu w butli. Pojechałem na stacje i zatankowałem benzynę, LPG i problem ustąpił. Problem w tym że na pełnym baku zrobilem ok 200 km a gdzie zwykle zrobię niemal 500 km. Czy gaz mi uciekł ? To się oczywiście wyjaśni bo sprawdzę czy teraz też ucieknie. Mam 2 pytanie, które bardziej mnie ciekawi, mianowicie miałem mało paliwa w baku. Po uruchomieniu silnika komputer ostrzegał mnie głośnym piknięciem, że paliwa zaczyna brakować, a kreska poziomu benzyny przekroczyła już jakiś czas temu ostatnią kreskę. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwe, że przez mały poziom benzyny, komputer nie pozwalał przełączyć się na gaz ? Trapi mnie to, bo nigdy nie miałem żadnych problemów z instalacją i wydaje mi się mało prawdopodobne żeby gaz samoczynnie uciekł :-/ . Co wy na to :-) ?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

1M2 1.8 20V czy mała ilość benzyny może wpłynąć na LPG ?

Post autor: Danielek. »

Pb nie ma wpływu na pracę LPG. Może masz zwiększone spalanie...
slawek480
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2015, 09:49
Auto: Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Opole

[ALL] Czy mała ilość benzyny może wpłynąć na LPG ?

Post autor: slawek480 »

To nie to :-/ Rano pojechałem do pracy i świeciła czerwona dioda informująca o zasilaniu benzyną. Jak wracałem to świeciła na zielono czyli jechałem na gazie. Wystarczyło, że poszedłem do sklepu i znów świeci na czerwono :( . Bylem u kilku gazowników i tylko jeden moze się tym zająć bo nie każdy potrafi diagnozować holenderską instalację Vialle. Co najlepsze dzisiaj okazało się, że samochód tak na prawdę pracuje na gazie, mimo że świeci czerwona kontrolka. Udowodnił mi to dzisiaj mechanicznie gazownik a ja sam schyliłem się do wydechu i poczułem ewidentnie zapach gazu. Czy to jakiś błąd wewnętrzny instalacji ? Gazownik za samo podłączenie się do komputera chce 150 zł + koszty naprawy :-( . Samochód jeździ bez zarzutu. Kontrolka świeci nie tak jak trzeba i mnie martwi a jednocześnie nie chce zapłacić 150 zł za samo skasowanie błędu i zapalenie się zielonej lampki. Myślicie że to grubsza sprawa ? Nie wiem co mam zrobić :-/
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[ALL] Czy mała ilość benzyny może wpłynąć na LPG ?

Post autor: haszczu »

150? No to chyba przesadził trzykrotnie...
Co do potwierdzenia że chodzi na gazie na węch to nie wierz bo w tłumiku masz wodę i zawsze będzie czuć tym gazem nawet na pb.
Miałem tak u siebie, że nie chciał przeskoczyć na LPG. Okazało się, że cewki na wtryskach powiedziały papa więc wymiana listwy pomogła
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
slawek480
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2015, 09:49
Auto: Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Opole

[ALL] Czy mała ilość benzyny może wpłynąć na LPG ?

Post autor: slawek480 »

Wiem, że przesadził ale tylko on jest mi to w stanie zrobić w Opolu. Każdy inny gazownik radzi szukać pomocy najbliżej we Wrocławiu. Okazuje się, że jednak pracuje na gazie. Zrobiłem już trochę kilometrów i wskazówka od benzyny stoi w miejscu. Szkoda mi tych 150 zł bo jak pojade i tylko skasuje błąd to się wścieknę a z drugiej strony boje się, że to początek czegoś poważniejszego. Jeden mechanik odłączył przy mnie na chwile 1 wtyczkę zasilającą wtrysk na listwie i auto zaczęło pracować na 3 cylindrach dzięki czemu mam pewność, że chodzi na gazie. Chyba jednak będe musiał zapłacić u gazownika bo nikt w pobliżu instalacji Vialle nie serwisuje :(
ODPOWIEDZ