Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Zmiana prędkości km/h licznikowej

ODPOWIEDZ
matix88
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 06 sty 2014, 08:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Lublin

[1M] Zmiana prędkości km/h licznikowej

Post autor: matix88 »

hej, ostatnio dowiedzialem sie ze vagiem można przeprogramować predkosc na liczniku do tej ktora jest pokazywana przez klimatronik większości z nas prędkość jest zawyżana o 5-10 km na liczniku od tego co pokazuje gps i kliamtronik w moim wypadku jest to według klimatronika jakies 5-7km szybciej na liczniku i chcialem to zmienić
oraz takie moje pytanie moj termometr pokazuje temp ok 3-5 stopni mniej niz jest to realnie np jest 0 stopni na dworze a u mnie na temp jest -3 pokazane w klimatroniku jest opcja temp z termometru i temp po elektronicznej filtracji czy jakos tak i na trmometrze mam odczyt dobry a po filtracji mam ten zły pokazany -3* i chciałem to zmienic jak to zrobić? ktoś może podpowiedziec? :) jak to przeprogramować
1.9 TDI ASV 2002 r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Zmiana prędkości km/h licznikowej

Post autor: szymekgd »

matix88 pisze:prędkość jest zawyżana o 5-10 km na liczniku od tego co pokazuje gps


Pamiętasz oczywiście o dokładności GPSu? ;)
Michal
matix88
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 06 sty 2014, 08:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Lublin

[1M] Zmiana prędkości km/h licznikowej

Post autor: matix88 »

tak pamiętam :) tak zgadza sie wedlug gps jest to ok 5 km przy wiekszych predkosciach ok 10 km :)
a na klimatroniku np jak jade 80 licznikowe to na kliamatroniku jest 73-75 :) stad tez chcialem sobie licznik przeprogramowac :)
wie ktos jak sie to robi :)
1.9 TDI ASV 2002 r.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Zmiana prędkości km/h licznikowej

Post autor: szymekgd »

matix88 pisze:tak pamiętam :) tak zgadza sie wedlug gps jest to ok 5 km przy wiekszych predkosciach ok 10 km :)


Do tego dołóż poprawkę na wysokość...GPS to słaby wzór ze względu na jego dokładność.
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Zmiana prędkości km/h licznikowej

Post autor: vwir »

W GPS jest też wysokość. Tylko kwestia tego, czy nawigacja korzysta z tego wskazania przy wyliczaniu prędkości.
ODPOWIEDZ