Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Czujnik uderzeń bocznych

ODPOWIEDZ
Eleashar
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2012, 16:29

[1M] Czujnik uderzeń bocznych

Post autor: Eleashar »

Witam.
Posiadamy z kolegą problemy w swoich seatach z poduszkami powietrznymi. Po skanowaniu polskim vagiem wywala nam błąd 1222 - uszkodzony czujnik uderzeń bocznych u mnie dodatkowo z dopiską "zwarcie do plusa".
Do jednego podłączaliśmy już około 20 czujników i kasowaliśmy błąd, ale w tedy błąd pojawiał się na nowo z dopiskiem, że jest brak adaptacji czujnika. Co można zrobić w tych sytuacjach?
Po wykonaniu telefonu do serwisu dowiedzieliśmy się że nowy czujnik kosztuje w granicach 300-400zł :/
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, 01:48 przez Eleashar, łącznie zmieniany 1 raz.
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Czujnik uderzeń bocznych

Post autor: marc27 »

Może jakiś magik, co umie przeprogramować sterownik coś pomoże. Ja u siebie zmieniłem cały komplet (sterownik i czujniki boczne), bo się okazało, że oprócz czujnika bocznego uszkodził się też sterownik. Teraz mam sensor 1C0 909 605 A i póki co święty spokój z kontrolką airbag. Części dorwałem na szrocie za jakieś 250 zł i wymieniłem sam.
Marek
ODPOWIEDZ